Skocz do zawartości

uszkodzony szyberdach


zdegustowany

Rekomendowane odpowiedzi

jest dzięki , tylko wygląda że u mnie działa silniczek. Żeby dojść do tych plastików trzeba cały szyber odkręcić ? Jestem w robocie i chyba dalej będę rozkręcał pod domem. Zachciało się otwierać szyber hee
Niestety cały

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 13.04.2018 o 13:21, ewemarkam napisał:

Wyjąłeś szybę, czy od razu rozebrałeś środek samochodu?

Rozebrałem zanim zacząłem domykać na siłę imbusem (wtedy jeszcze nie przeczytałem wątku). Po rozbiórce jak stwierdziłem, że nie za bardzo wiem co dalej, postanowiłem zajrzeć na forum. 

Mimo info użyłem imbusa i szyber się domknął i zaczął działać. Wyczyściłem szyny, nasmarowałem i złożyłem :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szyber też tak zaczął działać. Tzn zaczął pracować jak poruszyłem ten ułamany kawałek plastiku. Lepiej go wyjąć bo znów się skantuje i w połowie zablokuje mechanizm. Przyjrzyj się mu raz jeszcze. Czy też może wyjales może jakiś podejrzany kawałek czegoś białego?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

U mnie szyber na szczęście działa. Ale jak otwieram czy zamykam przejedzie ok 4/5 drogi i się zatrzymuje. Muszę wtedy drugi raz nacisnąć przycisk to pojedzie dalej. To normalne. Silnik pewnie ma jakieś zabezpieczenie, może szyber ciężko chodzi po latach i stąd takie zachowanie?

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ewemarkam napisał:

To normalne. Silnik pewnie ma jakieś zabezpieczenie, może szyber ciężko chodzi po latach i stąd takie zachowanie?

 

Tak ma być. Jest to nawet napisane w instrukcji. Pewnie zabezpieczenie przed wywianiem pasażerów z autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

U mnie szyber na szczęście działa. Ale jak otwieram czy zamykam przejedzie ok 4/5 drogi i się zatrzymuje. Muszę wtedy drugi raz nacisnąć przycisk to pojedzie dalej. To normalne. Silnik pewnie ma jakieś zabezpieczenie, może szyber ciężko chodzi po latach i stąd takie zachowanie?

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też tak jest. Czyli tak ma być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2018 o 22:19, ewemarkam napisał:

U mnie szyber na szczęście działa. Ale jak otwieram czy zamykam przejedzie ok 4/5 drogi i się zatrzymuje. Muszę wtedy drugi raz nacisnąć przycisk to pojedzie dalej. To normalne. Silnik pewnie ma jakieś zabezpieczenie, może szyber ciężko chodzi po latach i stąd takie zachowanie?

tak ma być i działa to w obie strony. Pełne otwarcie/zamknięcie wymaga powtórnego przyciśnięcia przycisku. Przy zamykaniu staje zaraz przed owiewką, a przy otwieraniu przed pełnym schowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zastrajkował mi szyberdach. Nie domyka się do końca. Najlepsze jest, że śroba do ręcznego zamykania została obrobiona prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela i klucz się nie przydaje. Ma ktoś jakiś pomysł aby domknąć szyberdach? Jutro planują podjechać do ASO ale nie wiem czy coś mi pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się otworzyć? W zasadzie w forku SF przykręcony jest w 4 miejscach do prowadnic. Może uda Ci sie go odkręcić, wyjąć szybę (najlepiej we dwie osoby) i zobaczysz co jest grane. U mnie się lekko uchylał, winny był mały oderwany plastik. Zablokował się w prowadnicy.

Wysłane z mojego M2mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystko było ok. Dzisiaj padł i ani w jedną ani w drugą nie chce ruszyć. Ogólnie to przyjemny z niego gadżet ale jak widać bardzo upierdliwy :) Przeglądając forum znalazłem, że w ASO nie ma częśći do szyberdachu jest tylko jeden cały element za 4k zł.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sailingman napisał:

Rozbierz podsufitowke, wykrec silniczek i sprawdz czy kreci. Wymiana silniczka to byl scenariusz ktory mnie spotkal.

U mnie obyło się bez wymiany, wystarczyło przeczyścić drobnym papierem ściernym część wirnika po której jeżdżą szczotki i zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...