Skocz do zawartości

uszkodzony szyberdach


zdegustowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam w swoim foresterze uszkodzony szyberdach tzn z pozycji zamkniętej opuszcza się tylko prawa strona do pozycji takiej jak na zdjęciu, lewa nawet nie drgnie. 

Zamyka się bez problemu i nie przecieka :)

Zaglądałem od środka i widać jak po prawej stronie pracuje mechanizm do opuszczania, po  lewej mechanizm nie daje znaków życia.

Wszystko jest nasmarowane i aż tłuste 

Podpowie ktoś jak się za to zabrać?? od czego zacząć, gdzie pozaglądać??

 

IMG_20180405_192753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mialem dokładnie tak samo. Niestety nie jest to sprawa smarowania. Urwało Ci sie jedno mocowanie linki prowadnicy a są po obu stronach. Niestety jest plastikowe. Mnie udało się naprawaić można powiedzieć bez kosztów ale zajęło bardzo dużo czasu. Trzeba cały szyber (konstrukcje) zdemontować zaczynając od podsufitki. Mechanizm naprawiałem ok 3 lata temu wiec dokładnie nie pamietam jak wyglądało to mocowanie ale bł to podłużny plastik, który połaczyłem z miejscem gdzie ma być kawałkiem miedzianego 1mm dutu przeprowadzonego przez kilka nawiercen w poprzek by te elementy się razem siebie trzymały. Dach działa do tej pory, robota uciążliwa. Tyle pamiętam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra naprawa i czasochłonna. Dodatkowo potrzebna druga para rąk.Szczególnie należy uważać na blaszki a najlepiej je sobie rozrysowac, co może być pomocne podczas montażu.Nie można ich pomylić!
Poniżej kilka zdjęć z demolki podczas moich prac...powodzenia a428d6431acbcebdc29d7c28c1ae5e5f.jpg512b081e27fd40db3582c06a9dd18ab3.jpg8d1446e5d04ced31eefae826c6c5e4ec.jpg05b9ddb1f0ec5c2aa9b311e63710c518.jpgebbba7563574b86adc18a70f92a6c269.jpgb3cd117215cdacb60c0fae6b132fe6cc.jpgb20a4dfbb73eff60504965db147b1075.jpg1f7144be9745918997e55c5481f3c5f9.jpg3bd32443e9e1fb2a6271d779f451cc1e.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że obejdzie się bez rozbiórki.... Ale juz widzę że to robota na parę dni. A te połamane elementy można gdzieś dorobić ? Może jakieś zestawu naprawcze ? Bo patrzyłem na olx i Allegro to używany szyberdach 400 PLN najmniej, a w zasadzie to też nie wiadomo co w nim siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że obejdzie się bez rozbiórki.... Ale juz widzę że to robota na parę dni. A te połamane elementy można gdzieś dorobić ? Może jakieś zestawu naprawcze ? Bo patrzyłem na olx i Allegro to używany szyberdach 400 PLN najmniej, a w zasadzie to też nie wiadomo co w nim siedzi
U mnie, połamaly się te kawałeczki slizgów które leżą na kartonie.Czwarty gdzieś się zawieruszył i nie załapał się na fotę
Ale ja nie miałem tyle szczęścia, bo po jego otwarciu nie można było go zamknąć.Nawet za pomocą klucza.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domu wstawiałeś używki czy jakim zemieslniczym sposobem to naprawiłeś?
Zostawiłem te co były tylko doszlifowalem je tak aby się nic nie blokowało.Szczególnie problem mialem od strony kierowcy.Potem smar i działa

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także ułamał się kawałek plastiku, wyglądał tak jak jeden z tych trzech na zdjęciach. Wyjąłem go, jakoś się udało i szyberdach śmiga aż miło. Oczywiście wszystko posmarowałem, akurat miałem wazelinę techniczną w sprayu pod ręką.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mocowana jest do 4 prowadnic, łącznie 8 nakrętek na klucz 10mm. Nakrętki są schowane pod takimi plastikowymi osłonami, zdejmuje się je ciągnąć w dół w stronę siedzeń, nie w stronę środka szyberdachu. Między mocowaniem a szybą są podkładki, nie pomyl ich ilości i co gorsza nie zgub ich. Potrzeba 2 osób aby go bezpiecznie wyjąć. Samemu nawet nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrać do szyberdachu aby go rozebrać? Mój nie chce się otwierać. Tył opada równo w dół ale nie chce się cofać? Czy płytę z szyba można poprostu odkręcić i wyjąć do góry?
Podstawowe pytanie...czy działa mechanicznie za pomocą klucza imbusowego, którym można w tylnej części podsufitki zamknąć i otworzyć dach.Bo może padł sam silnik.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chce się otworzyć znaczy że silnik działa. Imbusem tylko by połamał mechanizm wtedy. Mój też chciał iść ale nie mógł. Się okazało że wspomniany plastik klinowal się po stronie pasażera. I jeśli bym na siłę otwierał imbusem to bym coś pokrzywił albo połamał

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chce się otworzyć znaczy że silnik działa. Imbusem tylko by połamał mechanizm wtedy. Mój też chciał iść ale nie mógł. Się okazało że wspomniany plastik klinowal się po stronie pasażera. I jeśli bym na siłę otwierał imbusem to bym coś pokrzywił albo połamał

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka


A gdzie to wyczytaleś że chce się otwierać?

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2018 o 12:27, fiku napisał:

Ale ja nie miałem tyle szczęścia, bo po jego otwarciu nie można było go zamknąć.Nawet za pomocą klucza.

Niestety dopadło i moją turbolodówkę. 

Gdzie szukać tego imbusa do zamknięcia. Rozbieram póki co podsufitkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopadło i moją turbolodówkę. 
Gdzie szukać tego imbusa do zamknięcia. Rozbieram póki co podsufitkę
Powinien być w bagażniku, razem z kluczem do kół.A w tylnej części podsi fotki masz zaślepkę.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dzięki , tylko wygląda że u mnie działa silniczek. Żeby dojść do tych plastików trzeba cały szyber odkręcić ? Jestem w robocie i chyba dalej będę rozkręcał pod domem. Zachciało się otwierać szyber hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...