Skocz do zawartości

wymiana szyby - co i jak?


geos

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do wymiany szyby przedniej w foresterze MY03, która solidnie zimą ucierpiała.

uszczelka szyby jest dość sparciała i poszarpana, i prawdopodobnie też będzie konieczna jej wymiana.

oryginalna szyba jest podgrzewana, z zielonym paskiem na górze.

 

mam kilka pytań, szczególnie do osób, które wymieniały szybę i miały podobne rozterki natury finansowo-jakościowej:

1) polecono mi zamiennik, szybę firmy Pilkington. czy z Waszego doświadczenia ta firma jest OK czy też może rozglądać się za czymś innym?

2) czy jest sens szukać oryginału z używanego samochodu? na rynku są dostępne części pojazdów z Wysp - czy podpasuje taka szyba? zastanawiam się też, czy taka podmiana w ogóle ma rację bytu ze względu na nastoletni wiek pojazdu-dawcy i, prawdopodobnie, podobny wiek szyby.

3) grzana vs. niegrzana? w jednym warsztacie skrzywili się na "grzane" twierdząc, że to niepotrzebny dodatkowy wydatek. jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

4) warstwy ochronne szyby (?) - czy nakłada się podczas montażu czy też szybę się kupuje z już naniesionymi warstwami? na co zwracać uwagę przy wyborze szyby? podobno są jakieś rozpraszające ciepło (?), z powłokami hydrofobowymi itp.

5) uszczelka - kupować oryginał czy też możecie polecić z doświadczenia jakiś konkretny zamiennik?

6) na co zwracać uwagę już po montażu?

7) warsztaty - jeśli macie godne polecenia z okolic Warszawy to poproszę o informacje.

 

pozdrawiam

geos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy wymieniałem na Łodygowej i złego słowa nie mogę powiedzieć: http://www.nordglass.pl/pl/warszawa

Pilkington to uznana marka, jakby co to @Malyboss na PW

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piklington to dobra firma. Montują na miejscu zakupu.  Pewnie wypowiedzą się też w kwestii uszczelki (w końcu dają gwarancję na montaż).

Grzanie jeśli jest to warto je zostawić. Używki bym nie kupował, a w Angliku wycieraczki chodzą chyba w drugą stronę więc nie jestem pewien czy grzanie jest w tych samych miejscach (trzeba by sprawdzić numer części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak oryginalna szyba bo żaden producent samochodów nie produkuje szyb, szyby zamawiają u 3 światowych fabrykach a Piklington jest jedną z nich. Ja jestem świeżo po wymianie szyby tydzień temu. Nowa szyba jest czymś zabezpieczona a uszczelki z automatu wymieniają na nowe by nie mieć problemów reklamacyjnych bo gdzieś coś cieknie. A teraz najlepsze , jakość widzenia w nocy w starej a w nowej szybie - czemu kuźwa 5 lat temu nie wymienił sic!!!

Nie ma sensu kupować oryginała używanego bo będzie porysowana od skrobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...