Jump to content

ej 22 regulacja zaworot

Dtm
 Share

Recommended Posts

czy jest mi ktos w stanie udzielic konkretnej informacji ktory z silnikow ej 22 mial hydro regulacja zaworow a ktory juz na sruby? byly wersje 128 km od 94 do 96r i potem 131 km 96, 97 rok, to ze 2.2 z antyka 136 kucy mialo hydro jestem w 100 % pewny. pozdro :) 

szkoda mi troche go sciagac bo jest suchutko ;p 13230AA110 to jest dokladny nr popychacza z tego co sie dzowiedzialem w aso po nr VIN

Edited by Dtm

ZTCW na spodniej stronie maski powinieneś mieć naklejkę, na które masz napisane odstępy świec, luzy zaworowe, wolne obroty i jeszcze parę innych parametrów.

Ja mam 2.2 136km z antyka w budzie gf 2001r, fabryczny montaż i regulacje mam na śrubki. Ale czy ktoś coś robił z głowicami to nie wiem, ja regulowałem już na śrubki :) 

Edited by Hiszpanu

2 godziny temu, Dtm napisał:

jaki sens byl ze to zmienili? za malo awaryjny byl? :biglol:

Ja słyszałem o teorii że zmienili na ręczną regulacje luzu żeby spełnić wymogi emisji spalin.

16 godzin temu, Maniek95 napisał:

Ja słyszałem o teorii że zmienili na ręczną regulacje luzu żeby spełnić wymogi emisji spalin.

czyli fucking ecology... ehhh jak dobrze ze w odwecie mam odme puszczona pod auto ( czysciutka przepustnica :yahoo: ) :lol:

• 3 months later...
W dniu 19.07.2018 o 15:59, Bartłomiej napisał:

Nie tak do końca panowie. Ręczna regulacja luzów zaworowych jest lepsza w rozwijaniu mocy...hydrauliczna nie daje rady. Zachęcam do lektury, bo już dokładnie nie pamiętam.

Zgadza się, tylko co tam rozwijać w NA.

• Haha 1

Dokładnie i jest tak w każdym Subaru z tamtych lat, a regulacja luzu ma drugorzędne znaczenie.:biglol:

Choć są na yt filmy o ej18t (270KM), a i w PL są dwa tematy na kresce.

Edited by hugo
literówka