Jump to content

Legacy 4 - tarcza sprzegla kompresora klimatyzacji

Tummi
 Share

Recommended Posts

Czy ktos przerabial naprawe tarczy sprzegla kompresora klimatyzacji? Moja tarcza ulegla uszkodzeniu (peknieta blaszka widoczna na dole na zdjeciu). Szukam nowej tarczy lub calego sprzegla, ale wyglada na to, ze do Legacy 4 kompresor wystepuje tylko w calosci (schemat pokazuje 15+17 czyli kompresor+wiazka). Do imprez i forkow mozna dokupic te elementy osobno, a do Legasia niestety nie :/ Sprawdzalem wymiary - nie zgadzaja sie.

Tarcza ma oznaczenie Denso 247300-4860, google nie pomaga. Gdyby ktos cos wiedzial w temacie, to bede wdzieczny za info. Nowy kompresor to ostatecznosc, wczesniej sprobuje pospawac te blaszke.

T.

IMG_20180405_122008.jpg

566495173201.png

• Like 1

Ze spawaniem to może być różnie- to się jednak deko kręci i żeby drgań nie dostało. Kupno samego sprzęgła chyba awykonalne, pozostaje dorwać coś z rozbitka/ zatartego kompresora.

Tak, po ew. spawaniu trzeba pamietac o wywazeniu. Modelarska wywazarka do srub/smigiel powinna wystarczyc ;) 

P.S. W Forku/Imprezie mozna tez wymienic fabryczne sprezynki na jedna customowa: http://pages.videotron.com/atcaron/index.html tylko w Legasiu problem :/

//edit

Moj kompresor to chyba Denso SCSA08C 447260-7940, OEM: 73111AG030                
Tarcza sprzegla to na pewno Denso 247300-4860, srednica 88mm; grubość całości 21mm; wielowpust 25 zębów, średnica wew. 12,5mm

T.

Edited by Tummi

37 minut temu, ipsx82 napisał:

Mam taką tarczkę nową fabrycznie  w cenie 100 zł + transport 

Dobrze kojarzę, że Ty w branży regeneracyjnej pracujesz? :D

48 minut temu, ipsx82 napisał:

Bo może jeszcze nie prosiłeś mnie o kontakt :P

:D

Jesteście konkurencją dla SIP, czy można Was tutaj reklamować?

Jak nie można, to proszę o kontakt na PW.

Jestem bardziej zwolennikiem regeneracji, niż kupowania nowego i czasem trzeba będzie o coś zapytać profesjonalistów lub wręcz zlecić usługę.

23 minuty temu, WOJO napisał:

:D

Jesteście konkurencją dla SIP, czy można Was tutaj reklamować?

Jak nie można, to proszę o kontakt na PW.

Jestem bardziej zwolennikiem regeneracji, niż kupowania nowego i czasem trzeba będzie o coś zapytać profesjonalistów lub wręcz zlecić usługę.

Raczej konkurencja , tak że PW leci.

Duze dzieki dla ipsx82 za mega kawiorowa część :)

Tarcza doszla, zamontowalem, wyglada na to, ze wszystko jest OK. Zrobilem przerwe 0,3mm i teraz sprzeglo kompresora dziala tak:

Mam nadzieje, ze tak powinno byc - porownanie mam tylko do tej peknietej tarczy. 

Zalaczam kilka fotek nowej tarczy sprzegla, moze komus sie kiedys przydadza.

T.

IMG_20180411_135753.jpg

IMG_20180411_135808.jpg

IMG_20180411_135835.jpg

IMG_20180411_140340.jpg

Się cieszę że mogłem pomóc , a przerwa w tym typie sprężarek od 0,25 do 0,6 i miej na uwadze że żywotność łożyska to 150 - 200 tyś km 

• Like 1

• 4 years later...

Koledzy, chciałbym odgrzebać temat bo dopadł mnie podobny problem. W moim LEGACY IV blaszka sprzęgła klimatyzacji trzyma się już tylko na jednym ramieniu. Póki co klimatyzacja działa normalnie ale zapewne blaszka już planuje sobie odpaść w najmniej oczekiwanym momencie :)

Oznaczenie na blaszce to Denso 247300-4860. Google jedyne co zwraca to cały kompresor w cenie zaporowej ok 1800 zł.

Czy ktoś z kolegów może podpowiedzieć gdzie szukać zamiennika?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

PXL_20220618_132330319.jpg