Skocz do zawartości

Forester S turbo skrzynia


Miskin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent to Forester 99 2.0 S Turbo potrzebuję całej skrzyni lub części do niej. Oznaczenie mojej>  SM-TY755VN1AB

Rozleciało mi się łożysko na jednym z tych  wałków  co są widoczne w załączniku i narobiło bałaganu. Teraz mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników czy wymienić tylko te wałki o ile dostanę części bo i z kompletną skrzynią mam problem ze znalezieniem. Rozumiem że oznaczenie ma być takie samo gdyż jest to kwestia przełożeń itd. czy można coś dopasować? Mam nadzieję że miał już podobny problem lub robił/wymieniał taką skrzynię i coś podpowie.

IMG_2934.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki pasują także z innych skrzyń 5MT z danego okresu produkcji, jak dobrze pamiętam to roczniki 99-00 w tym wypadku ale najlepiej sprawdzać to z katalogiem części. Policz czy masz równą liczbę zębów na obu kołach, bo te wałki występowały z przełożeniem 1:1 a niekiedy też z innym, okolice 1,1:1 więc różna liczba zębów. Sprawdź jakie masz bo to istotne.

 

Znasz przyczynę? Te łożysko samo z siebie raczej by się ot tak nie rozpadło. Skrzynia chodziła bez oleju czy może wiskoza w dyfrze blokowała go na stałe?

Edytowane przez mirasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba zębów to 40 na dłuższym wałku i 37 na krótszym. Przyczyną jest prawdopodobnie wisko :blink:
Ma ktoś dostęp do takowej skrzyni lub części do niej?
i pytanie czym będzie się różniła skrzynia o oznaczeniu SM-TY755VN1AB od SL-TY755VN1AA 

lub ewentualnie czy bedzie pasować skrzynia o innym oznaczeniu a takim samym przełożeniu?

Edytowane przez Miskin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja skrzynia niemiłosiernie wyje na każdym biegu, wyje jak jadę na luzie czy na wciśnietym sprzęgle. Moje pytanie co zrobiłeś że swoim przypadkiem? Na jaką skrzynie wymieniłeś

 

Edytowane przez rmj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem skrzynię na używana o oznaczeniu TY755VN1AA i ponad rok na niej już śmigam bezproblemowo, no może poza wstecznym który potrafi czasem wyskoczyć. Tak to jest już z kupowaniem używek nie zawsze na 100 % ma się pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...