Skocz do zawartości

światła mijania ksenon - słabo świecą


niXon

Rekomendowane odpowiedzi

światła mijania w OBK 2010 ksenony - słabo świecą, niewiele widać podczas nocnej jazdy,
też tak macie ? trzeba po prostu zmieniać żarniki ?
Podejrzewam że wymiana żarników niewiele zmieni, problem jest w odblysnikach, i tutaj bym się zastanowił nad regeneracją.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seba_Outback napisał:

Podejrzewam że wymiana żarników niewiele zmieni, problem jest w odblysnikach, i tutaj bym się zastanowił nad regeneracją.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Ja regenerowałem. Poprawa jest widoczna bardzo. Koszt ok 350zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Podobno jest to wada "fabryczna". Chodzą słuchy, że nawet wymieniają w ASO jeśli przedstawi się odpowiedni dokument ze stacji diagnostycznej. Ja się o tym dowiedziałem jak już zregenerowałem. Może zadzwoń do jakiegoś ASO i zapytaj czy tak jest dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukciosti napisał:

niXon jaka temperatura żarników?

tego nie wiem, jak to sprawdzić ?

22 godziny temu, alepka napisał:

Potwierdzam. Podobno jest to wada "fabryczna". Chodzą słuchy, że nawet wymieniają w ASO jeśli przedstawi się odpowiedni dokument ze stacji diagnostycznej. Ja się o tym dowiedziałem jak już zregenerowałem. Może zadzwoń do jakiegoś ASO i zapytaj czy tak jest dalej.

spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja odbłyśników to podstawa i standard w Subaru z soczewką. Do tego czyszczenie soczewki, polerka klosza, wymiana złącza D2S (wypalone styki), wymiana palników.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michal9049 napisał:

Regeneracja odbłyśników to podstawa i standard w Subaru z soczewką. Do tego czyszczenie soczewki, polerka klosza, wymiana złącza D2S (wypalone styki), wymiana palników.

 

 

Jak rozumieć fragment "i standard w Subaru z soczewką"  ?

regeneracja w aso subaru ?

Zgodnie z otrzymaną informacją z Działu Technicznego Subaru Import Polska, w zakresie lamp ksenonowych, 
nie ma możliwości wparcia pojazdów starszych niż 6 lat lub z przebiegiem powyżej 200 tyś km.

Poniżej tych kryteriów jest wymiana za free.

Edytowane przez niXon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy/Outback wersja Xenon 2006-2008

Legacy/Outback wersja Xenon 2009-2014

 Wypalają się też odbysniki w Foresterach wszystkie roczniki  z palnikiem D2R czyli wersja bez soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niXon napisał:

Jak rozumieć fragment "i standard w Subaru z soczewką"  ?

regeneracja w aso subaru ?


Zgodnie z otrzymaną informacją z Działu Technicznego Subaru Import Polska, w zakresie lamp ksenonowych, 
nie ma możliwości wparcia pojazdów starszych niż 6 lat lub z przebiegiem powyżej 200 tyś km.

Poniżej tych kryteriów jest wymiana za free.

No właśnie. I tu się pospieszyłem z regeneracją. Wtedy miałem 5 lat i jakieś 150tkm :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, niXon napisał:

Jak rozumieć fragment "i standard w Subaru z soczewką"  ?

regeneracja w aso subaru ?


Zgodnie z otrzymaną informacją z Działu Technicznego Subaru Import Polska, w zakresie lamp ksenonowych, 
nie ma możliwości wparcia pojazdów starszych niż 6 lat lub z przebiegiem powyżej 200 tyś km.

Poniżej tych kryteriów jest wymiana za free.

Gdzie jest to info?  Jakiś link,  byłem w ASO Olsztyn to nic nie wiedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podepnę się pod temat choć mam nieco odmienny problem mianowicie padł mi Xenon, tylko tak dziwnie bo po zapaleniu świateł pali się przez jakieś 20 sekund i gaśnie, pali się widocznie słabszym światłem niż drugi. I moje pytanie czy to żarnik może przetwornica czy nie da się tego jednoznacznie stwierdzić bez konkretnetgo badania? Jak to można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bartholomaios napisał:

Hej, podepnę się pod temat choć mam nieco odmienny problem mianowicie padł mi Xenon, tylko tak dziwnie bo po zapaleniu świateł pali się przez jakieś 20 sekund i gaśnie, pali się widocznie słabszym światłem niż drugi. I moje pytanie czy to żarnik może przetwornica czy nie da się tego jednoznacznie stwierdzić bez konkretnetgo badania? Jak to można sprawdzić?

zamień żarniki miejscami i się dowiesz cz wina konkretnego żarnika czy osprzetu.

Edytowane przez Ozzy1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.04.2018 o 19:43, alepka napisał:

Potwierdzam. Podobno jest to wada "fabryczna". Chodzą słuchy, że nawet wymieniają w ASO jeśli przedstawi się odpowiedni dokument ze stacji diagnostycznej. Ja się o tym dowiedziałem jak już zregenerowałem. Może zadzwoń do jakiegoś ASO i zapytaj czy tak jest dalej.

ja tak własnie wymieniłem 3 lata temu :) dostałem całkiem fabrycznie nowe kompletne lampy (bez żarników jako eksploatacyjna część), wymiana i lampy za free. Auto rzeczywiście do 6 lat i 200 tys. Procedura prosta: ASO->stacja diagnostyczna->protokół->decyzja Subaru-> chwila czekania na nowe lampy i montaż. Czas razem ok. 3 tygodni

 

...PS tak przy okazji - do sprzedania jest to moje Legacy i to świeżo po wymianie silnika (info w dziale SPRZEDAM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...