Jump to content

SF, 2001, 2.0 S-Turbo - Szurają klocki (?) i szarpanie

euronymous
 Share

Recommended Posts

Cześć Wam!

Wymieniałem ostatnio tarcze, klocki i zrobione wszystkie reparaturki.

Przy odbiorze, ledwo ruszyłem i słychać było z tyłu baaardzo głośne tarcie (wewn. i na zewn. auta).

No więc... zostawiłem forka jeszcze u kolegi/mechanika (bardziej mechanika niż kolegę... to nie "świagier"/kumpel ze wsi, a gość z dużym doświadczeniem, ale głownie w BMW).

On zrobił nim jeszcze z 70km żeby się upewnić, że to po prostu klocki się docierają.

Bo rzeczywiście tarcze nie były gładkie (jak zawsze miałem w BMW - wzdłuż osi), a jakby były szlifowane/wykańczane pod jakimś kątem do osi.

No i rzeczywiście - odbieram po kilku dniach i jest dużo lepiej.

Ale... tak ogółem. Narzekał mi w trakcie pracy, że było tam dużo druciarstwa. Z przodu nakombinowane z "ujowymi śrubami", które pogniły i nie dało ich ruszyć - ale to pierdoła - zrobione. Jest jak powinno być.

Natomiast z tyłu... podobno po kupnie dokładnie tych samych klocków - nie pasowały. Kolega musiał je szlifować/dopasowywać...

To nie były i nie są klocki do tego auta. Podobno te "książkowe" już nie są sprzedawane, itd. itd... to na inny temat :).

Minęły 2 tyg. mojej jazdy i kilkaset kilometrów. Szura dalej... i na razie się nie poprawia. 50km/h, ostrzejszy zakręt i tszy tszy tszy tszy ;)...

Dzisiaj poczułem coś jeszcze. Jedynie przy ruszaniu. Jakby mi lekko szarpało autem. Nie w stylu żabkowania, ale jakbym wjeżdżał na "mini-krawężniki" ;).

Nie czuję tego przy wyższych biegach... ale, że to boxer, to zawsze "coś" czuję ;) i może mi się zlewać.

Natomiast na pewno przy jedynce i zaraz po ruszeniu auta. Tzn... jadąc na wolnych nie. Zaczynam dodawać gazu i wtedy czuję... Może więc to jednak coś innego?! :)

Na pewno to nie jest wibracja (uderzanie czegoś o coś - np. poluzowany wydech).

Do sedna... zastawiam się nad tym szlifowaniem klocków... może nie leżą jak trzeba... i trą przy skręcaniu.

A teraz do tego... zaczęły mi szarpać/zadzierać po tarczy przy ruszaniu, a przy wyższej prędkości już się "nie odważą" ;) - od razu je odbija i nawet tego nie czuję.

A może... wciąż, po prostu się docierają? A ja się niepotrzebnie martwię :)...

Pozdr :)

Edited by euronymous

19 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

W legacy99 też kiedyś kupiłem klocki/zamienniki jakieś i trzeba było "liznąć" mocowania bo ciężko wchodziły.

Wymienialem sam.

Potwierdzam, u mnie na 3 marki klocków montowanych z tyłu wszystkie trzeba było minimalnie "liznąć"

8 godzin temu, euronymous napisał:

Natomiast z tyłu... podobno po kupnie dokładnie tych samych klocków - nie pasowały. Kolega musiał je szlifować/dopasowywać...

To nie były i nie są klocki do tego auta. Podobno te "książkowe" już nie są sprzedawane, itd. itd... to na inny temat :).

Do sedna... zastawiam się nad tym szlifowaniem klocków... może nie leżą jak trzeba... i trą przy skręcaniu.

A teraz do tego... zaczęły mi szarpać/zadzierać po tarczy przy ruszaniu, a przy wyższej prędkości już się "nie odważą" ;) - od razu je odbija i nawet tego nie czuję.

A może... wciąż, po prostu się docierają? A ja się niepotrzebnie martwię :)...

Pozdr :)

Na pewno trzeć nie powinno.

Przyczyn może być wiele i to nie koniecznie z winy hamulców.

Mogło zostać coś uszkodzone podczas wymiany np zgięta tarcza kotwicza i może ocierać.

Duży luz a łożysku koła i dlatego może być słychać przy skręcaniu.

Nie oczyszczona piasta pod tarczą i tarcza źle się ułożyła.

Blokują się tłoczki w zaciskach.

Marnej jakości klocki które mogą wydawać dziwne dźwięki.

Na pewno nie warto czekać i trzeba jak najszybciej to sprawdzić ;)

Nie warto męczyć auta i siebie :) 

• Like 1