Skocz do zawartości

Realizacja zamówień przez dealerów


tikemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy to normalna praktyka dealerów tej marki... Bo wydaje mi się conajmniej niepoważne

 

Zamówiłem Outback 2018, zostałem zapewniony że samochód będzie z pierwszego transportu (12 tydzień). Na zamówieniu szacunkowy termin został wyznaczony na 20 kwietnia - jak informował sprzedawca z zapasem bo bywają problemy z SIP.

Wczoraj natomiast poinformował mnie że samochód przypłynie do Rotterdamu 18 kwietnia.

Na moje pytanie o co chodzi bo umawialiśmy się inaczej otrzymałem odpowiedź

 

"Państwo auto jest dedykowane dla pierwszego transportu dla zamówień pod klienta."

 

Natomiast argument, że umowa była inna o czym świadczy chociażby szacowana data dostarczenia został olany.

Sugestia że w takim razie dealer nie wywiązuje się z umowy również została zignorowana i opatrzona komentarzem

 

"W przypadku samochodu, który jest zamawiany u Producenta, ostateczny termin odbioru nie może być późniejszy niż 30 dni od daty wstępnego terminu odbioru wskazanego w Zamówieniu. Więc tak naprawdę jako dealer mamy czas do 20 maja aby się wywiązać ze złożonego przez Państwa zamówienia"

 

Szczerze mówiąc wydaje mi się to niepoważne i chciałbym prosić o komentarz Dyrekcji do zaistniałej sytuacji.

 

W chwili obecnej nie jestem już przekonany co do słuszności wyboru auta...

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Pixel XL przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne tlumaczenie bo ja odbieram w przyszlym tygodniu XT18  z pierwszego transportu z produkcji styczniowej...
Podejrzewam że zamówione przeze mnie auto przyjdzie. Tylko trafi do kogoś innego

Wysłane z mojego Pixel XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Za wyjątkiem przypadków szczególnych ( nieprzewidziane opóźnienie transportu, przypadek losowy ) staramy się ( zazwyczaj skutecznie ) dotrzymywać terminów dostarczenia samochodu.

Niestety nie znam przyczyn cytowanego opóźnienia, więc trudno jest mi wyjaśnić jego przyczyny / ustosunkować się do wyrażonej ( moim zdaniem : słusznie ) krytyki.

Uprzejmie proszę o przekazanie bardziej precyzyjnych informacji  na PW ( dealer, konkretna wersja + kolor samochodu, Pańskie dane jak na zamówieniu ).

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎03‎-‎30 o 15:16, tikemi napisał:

Zamówiłem Outback 2018, zostałem zapewniony że samochód będzie z pierwszego transportu (12 tydzień). Na zamówieniu szacunkowy termin został wyznaczony na 20 kwietnia - jak informował sprzedawca z zapasem bo bywają problemy z SIP.

a czy jeździłeś gdzieś wcześniej wersją 2018 czy zakup bez jazdy próbnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tikemi napisał:

W ciemno.
2017 jeździłem i było ok, więc zaryzykowałem że 2018 nie będzie gorzej;-)

Wysłane z mojego Pixel XL przy użyciu Tapatalka
 

 

odważny :) Życzę zadowolenia po odbiorze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 30.3.2018 o 16:15, tikemi napisał:

Podejrzewam że zamówione przeze mnie auto przyjdzie. Tylko trafi do kogoś innego

I to się zgadza. Zamówione przez Pana auto zostało wyprodukowane w lutym i nie miało szans dotrzeć na czas ( za błąd sprzedawcy serdecznie przepraszam ).  Dokonaliśmy więc pewnej roszady i dzięki wsparciu i zrozumieniu sytuacji przez firmę Kocar otrzyma Pan identyczny samochód z produkcji styczniowej ( transport już zlecony, samochód powinien dotrzeć w przyszłym tygodniu ). Czyli jak na wstępie - "Pański" samochód istotnie trafi do kogoś innego :)

 

Za kłopot i stres raz jeszcze serdecznie przepraszam i życzę zawsze bezpiecznej i przyjemnej eksploatacji nowego Outbacka.

 

Pozdrowienia

 

 

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2018 o 15:16, tikemi napisał:

 

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy to normalna praktyka dealerów tej marki... Bo wydaje mi się conajmniej niepoważne

 

Zamówiłem Outback 2018, zostałem zapewniony że samochód będzie z pierwszego transportu (12 tydzień). Na zamówieniu szacunkowy termin został wyznaczony na 20 kwietnia - jak informował sprzedawca z zapasem bo bywają problemy z SIP.

Wczoraj natomiast poinformował mnie że samochód przypłynie do Rotterdamu 18 kwietnia.

Na moje pytanie o co chodzi bo umawialiśmy się inaczej otrzymałem odpowiedź

 

"Państwo auto jest dedykowane dla pierwszego transportu dla zamówień pod klienta."

 

Natomiast argument, że umowa była inna o czym świadczy chociażby szacowana data dostarczenia został olany.

Sugestia że w takim razie dealer nie wywiązuje się z umowy również została zignorowana i opatrzona komentarzem

 

"W przypadku samochodu, który jest zamawiany u Producenta, ostateczny termin odbioru nie może być późniejszy niż 30 dni od daty wstępnego terminu odbioru wskazanego w Zamówieniu. Więc tak naprawdę jako dealer mamy czas do 20 maja aby się wywiązać ze złożonego przez Państwa zamówienia"

 

Szczerze mówiąc wydaje mi się to niepoważne i chciałbym prosić o komentarz Dyrekcji do zaistniałej sytuacji.

 

W chwili obecnej nie jestem już przekonany co do słuszności wyboru auta...

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Pixel XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Szanowni Państwo,
 

informujemy, że zamówiony przez Państwa samochód będzie dostarczony we wskazanym w zamówieniu terminie.

Przepraszamy za zaistniałe nieporozumienie.

Przyczyna tej sytuacji był błąd pracownika przy określeniu terminu odbioru samochodu po zmianie wybranej kolorystki auta.

Z góry dziękujemy za zrozumienie.

Z poważaniem,

 

Salon Subaru Mitcar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2018 o 16:15, tikemi napisał:

Podejrzewam że zamówione przeze mnie auto przyjdzie. Tylko trafi do kogoś innego

Ja też tak podejrzewam. Ja, jako typowy Polak, zawsze wszystkich podejrzewam. O najgorsze. Żeby nie wiem co. A wszystko przez to, że miotają mną na zmianę 2 uczucia : mania wielkości i kompleks niższości :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...