Jump to content

Sprawdzenie auta przy kupnie

Recommended Posts

Droga Dyrekcjo,

Być moze wątek ten pojawiał sie wcześniej, nie udało mi się go odnaleźć, a mianowicie, czy można sprawdzić historię auta zakupionego w Polsce w salonie przy jego zakupie z drugiej ręki po numerze VIN?

Jeżeli tak, czy kazdy salon jest w stanie to zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Tapi

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Mam podobną sprawę - nr. VIN używanego auta i chęć sprawdzenia historii.
Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do salonu w którym było serwisowane. Nie wiem czy jest jakaś centralna baza danych, ale to już pytanie do Dyrekcji :)
W moim przypadku niewiele jak na razie udało się ustalić, ponieważ serwis (@Reiski Auto) zasłania się ochroną danych swojego klienta (zrozumiałe), wiem jedynie że konkretne auto było u nich regularnie serwisowane, jednak bez dokładnych informacji co i kiedy. Do tego potrzebna jest zgoda właściciela auta - problem pojawia się, gdy pierwotnego właściciela już nie ma/pozbył się auta :)

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Miałem podobna historię jak kolega Marhof, salon w którym auto było serwisowane zasłania sie ochroną danych klienta.

Ale tutaj ciekawostka - nawet juz po zakupie samochodu salon nadal nie chciał wysłać mi informacji co było robione (mimo, że wysłałem skanem fakturę zakupu zgodnie z prośba salonu). jedyne co udało mi się wywalczyć to słowne przekazanie przez telefon co i kiedy było robione.

Jak dla mnie troche to jednak dziwne gdyż np w książce serwisowej nie było wzmianki o wymianie UPG lub innych części.

Rozumiem ochronę danych osobowych, jednakże nie interesują mnie personalia osoby która robiła te rzeczy lecz sam fakt co i kiedy było robione/wymieniane.

Z jednej strony chcemy wspierać uczciwość, a z drugiej unikamy tak podstawowych informacji. Dziwi mnie to, bo wydaje mi się, że mimo wszystko zależy to od polityki firmy, w tym przypadku Subaru. Dlaczego np Mazda w Niemczech nie robi takiego problemu i przekazuje informacje nt aut u nich serwisowanych na pismie, nawet w sytuacji gdy klinet jeszcze nie jest włąścicielem auta?