Skocz do zawartości

Sprawdzenie auta przy kupnie


Rekomendowane odpowiedzi

Droga Dyrekcjo,

 

Być moze wątek ten pojawiał sie wcześniej, nie udało mi się go odnaleźć, a mianowicie, czy można sprawdzić historię auta zakupionego w Polsce w salonie przy jego zakupie z drugiej ręki po numerze VIN?

Jeżeli tak, czy kazdy salon jest w stanie to zrobić?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Tapi

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sprawę - nr. VIN używanego auta i chęć sprawdzenia historii.
Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do salonu w którym było serwisowane. Nie wiem czy jest jakaś centralna baza danych, ale to już pytanie do Dyrekcji :)
W moim przypadku niewiele jak na razie udało się ustalić, ponieważ serwis (@Reiski Auto) zasłania się ochroną danych swojego klienta (zrozumiałe), wiem jedynie że konkretne auto było u nich regularnie serwisowane, jednak bez dokładnych informacji co i kiedy. Do tego potrzebna jest zgoda właściciela auta - problem pojawia się, gdy pierwotnego właściciela już nie ma/pozbył się auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokaże o które auto chodzi to przecież ktoś na forum będzie wiedział :) Ja np. na temat tego mogę duużoooo poopowiadać https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-h6-h6-h6-ID6zH3DZ.html#2ffe25a48d

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.03.2018 o 19:38, kriskristoffers napisał:

Ja np. na temat tego mogę duużoooo poopowiadać https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-h6-h6-h6-ID6zH3DZ.html#2ffe25a48d

Jeśli chcesz kogoś ostrzec - mamy topic ->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem podobna historię jak kolega Marhof, salon w którym auto było serwisowane zasłania sie ochroną danych klienta.

Ale tutaj ciekawostka - nawet juz po zakupie samochodu salon nadal nie chciał wysłać mi informacji co było robione (mimo, że wysłałem skanem fakturę zakupu zgodnie z prośba salonu). jedyne co udało mi się wywalczyć to słowne przekazanie przez telefon co i kiedy było robione.

Jak dla mnie troche to jednak dziwne gdyż np w książce serwisowej nie było wzmianki o wymianie UPG lub innych części.

Rozumiem ochronę danych osobowych, jednakże nie interesują mnie personalia osoby która robiła te rzeczy lecz sam fakt co i kiedy było robione/wymieniane.

Z jednej strony chcemy wspierać uczciwość, a z drugiej unikamy tak podstawowych informacji. Dziwi mnie to, bo wydaje mi się, że mimo wszystko zależy to od polityki firmy, w tym przypadku Subaru. Dlaczego np Mazda w Niemczech nie robi takiego problemu i przekazuje informacje nt aut u nich serwisowanych na pismie, nawet w sytuacji gdy klinet jeszcze nie jest włąścicielem auta?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...