Skocz do zawartości

Spadek obrotów do 0 i wyłączające się radio Legacy III 2.0


malyszus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zarejestrowałem się na forum w poszukiwaniu pomocy.

Dziś zakupiłem Subaru Legacy III kombi 2.0 rocznik 2000

Ogólnie wszystko chodziło bardzo dobrze na początku drogi do domu. Jednak po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów nagle obroty spadły do zera, towarzyszyło temu wyłączenie się radia. Po wybiciu biegu i ponownym wbiciu obroty wróciły, radio także się włączyło. działo się tak jeszcze kilka razy, przeważnie wybijanie i wbijanie biegu pomagało. Nieraz po ponownym wbiciu biegu obroty wracały, ale jakby "zacinały się", tzn. leciutko się cofały i rosły  ( wskazówka obrotomierza "tykała" jak zacięta wskazówka sekundnika na zegarku )- autem szarpało, a radio wyłączało się i włączało.   Czy ma ktoś pojęcie czym to może być spowodowane?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale tak mi się kojarzy, że jak wszystko gaśnie to alternator lub akumulator (albo i oba) - o ile kuny kabli nie przegryzły w trakcie jazdy - mogą się kwalifikować do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyniak potrzebuje zasilenia do zapłonu, więc jeśli aku słabe i  alternator nie doładowuje to mogą się dziać takie cuda, albo jeśli klema nie łączy. Ale wtedy podczas jazdy zapali Ci sie kontrolka od ładowania.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malyszus napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, problem pomogła rozwiązać zwykła wymiana akumulatora, kto by pomyślał ^^ 

 

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam

No i ekstra ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...