Skocz do zawartości

Forester i szalejące zegary :)


tomcat081

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Doprowadzam do ładu niedawno adoptowanego forestera i zauważyłem dziwne wskazania zegarów. Prędkościomierz wskazuje co chce, tj.w porównaniu ze wskazaniem nawigacji błąd wynosi 15-20km/h i to niezależnie od prędkości - jadę 60 pokazuje 75-80, jadę 120, pokazuje 135-140 itd. Po zatrzymaniu wskazówka opada do zera z opóźnieniem (auto już stoi, wskazówka 40-30-20 etc..) po ruszeniu idzie szybko w górę. "w obie strony" porusza się jakby minimalnie „skokowo” a nie płynnie. Co ciekawe – licznik przebiegu zdaje się, że działa sprawnie. Kilkakrotnie pokonując jakąś trasę porównałem wskazania licznika przebiegu z trasą wytyczoną w gogle maps i rozbieżność nie przekraczała 3%.

Obrotomierz działa chyba poprawnie, ale na wolnych obrotach stoi na ok. 1200 obrotów. „Na słuch” nie wydaje mi się, żeby wolne obroty były wyższe niż powinny. Czy w Subaru takie wskazanie jest normalne?

Miał ktoś podobnie?

Czy za te wady może odpowiadać sam zestaw wskaźników czy raczej trzeba w jakieś czujniki zaglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś taki historie w Legacy '96, teraz podobnie zachowywały mi się zegary z Imprezy MY'00 - na razie wyciągam, poprawiam wszystkie luty na prędkościomierzu i problem na jakiś czas wydaje się być rozwiązany. Nie wiem czy w nowszej generacji budowa zegarów jest taka sama... ale można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli prawdopodobnie problem w samych zegarach. To chyba mniejsze zło... ;) Nie sądzę, żeby budowa się szczególnie zmieniła między 2000 a 2002 (znając innowacyjność Subaru :P) Może spróbuję pożyczyć i podpiąć zapasowe zegary na chwilę i zobaczę co się będzie działo. Używane kosztują w granicach 150zł, więc do przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...