Jump to content
Paweł Paco Kalicinski

Opony na zimę

Recommended Posts

3 godziny temu, Karas napisał:

Ani Geolandar ani te nokiany ciche nigdy nie będą ze względu na bieżnik

Tak, to prawda. Tylko że letnie Yokohamy miały hałasować na poziomie 71 dB. Wielosezonowe Nokiany mają hałasować na poziomie 69 dB a to spora różnica bo to skala logarytmiczna. Niestety, dzisiaj nie usłyszałem tej różnicy :unsure: . Może mam coś ze słuchem, wyostrzył mi się dzisiaj z rana?!

W dniu 3.10.2019 o 16:25, Snuff napisał:

a. ASO wie, że trzeba adresować czujniki i robi to gratis przy przekładce kół, dlatego nie informuje klienta.

Po przeczytaniu powyższego, wczoraj wprost o to zapytałem i adresowanie kosztowało mnie dodatkowe pół godziny czekania na samochód na nowych kapciach czyli usługa trwała o 50% dłużej niż zapowiedziano. Po przysłaniu mi kolejnej ankiety dowiedzą się mojego zdania na ten temat.

Po przeczytaniu powyższego, wczoraj wprost o to zapytałem i adresowanie kosztowało mnie dodatkowe pół godziny czekania na samochód na nowych kapciach czyli usługa trwała o 50% dłużej niż zapowiedziano. Po przysłaniu mi kolejnej ankiety dowiedzą się mojego zdania na ten temat.

Dobrze, że nie skasowali Cię za coś, co wg Subaru samo się robi po circa pół godzinie jazdy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 minuty temu, Snuff napisał:

Dobrze, że nie skasowali Cię za coś, co wg Subaru samo się robi emoji3.png po circa pół godzinie jazdy

Jeszcze musieli mi dać bonifikatę na Klub Subaru. Pewnie zaczynają mnie nienawidzić... ;)

Wczoraj i dzisiaj przegoniłem moje Nokiany WetherProof. W jedną stronę po suchym, w drugą już po mokrej nawierzchni. Nie wiem, czy starła się z nich jakaś wierzchnia warstwa (od wymiany jakichś 1000 km) czy moje wrażenia słuchowe są jeszcze bardziej subiektywne ale opony stały się cichsze. Nie wierząc własnym uszom posłużyłem się muzyką. No i okazało się, że da się jej słuchać na niższym poziomie wzmocnienia. Niestety (a może - stety?) nie miałem ostrych hamowań więc niczego nie mogę powiedzieć o tym jak zachowują się na mokrej nawierzchni. "welon" kurzawy wodnej ciągnie się za Szarym Mnichem ale to nie musi być wina opon tylko całej aerodynamiki XV. I tak ten "welon" nie jest taki jak za kombiakami!

Co Państwo na to?? 

W ramach akcji Zima, Subaru będzie teraz dawało Kormorany

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Upvote 2

No proszę. Nasze XV, reklamowane jako samochód któremu niestraszna rosyjska zima. Na oponach Kormoran, oczywiście :lol:

7 godzin temu, Snuff napisał:

W ramach akcji Zima, Subaru będzie teraz dawało Kormorany emoji16.png

podejrzewam że jakby tak się stało to dla większości największym problemem byłoby że na oponie widnieje napis  kormoran a nie michelin czy nokian :biglol: 

Bo jakością czy trakcją na sniegu to takie kormorany nie ustępują wyżej wymienionym. Niestety taka polska natura swojego nie znacie a cudze chwalicie, a w chwili obecnej polskie wyroby nie ustępują pod żadnym względem wyrobom zagranicznym oczywiście oprócz ceny. W szczególności że kormoran to obecnie koncern michelin.

• Thanks 1

12 minut temu, Karas napisał:

podejrzewam że jakby tak się stało to dla większości największym problemem byłoby że na oponie widnieje napis  kormoran a nie michelin czy nokian :biglol: 

...

ee tam, zawsze ktoś się znajdzie co by pomalował napis białym pisakiem :D 

Michelin ma swoje standardy, więc jakość Kormoran powinien trzymać, trzeba czekać na testy/info od użytkowników.

Godzinę temu, Karas napisał:

Bo jakością czy trakcją na sniegu to takie kormorany nie ustępują wyżej wymienionym.

Lata temu miałem Dębice Frigo 2 - w kopnym śniegu i na lodzie były super.

Kilka dni temu zmieniłem letnie Bridgestone Dueler na zimowe Good Year Ultra Grip Performance SUV G1. Ale różnica ! Jeździ się miękko jak po dywanie, a na mokrych zakrętach trzyma zauważalnie lepiej :)

26 minut temu, Blixten napisał:

Kilka dni temu zmieniłem letnie Bridgestone Dueler na zimowe Good Year Ultra Grip Performance SUV G1. Ale różnica ! Jeździ się miękko jak po dywanie, a na mokrych zakrętach trzyma zauważalnie lepiej :)

warto też na sezon letni uzbroić XV w porządną oponę typowo letnią a dopiero wtedy poczujesz różnicę i w zakrętach i na mokrym. Duelery podobno nie są złe ale to opona uniwersalna więc średnia/ledwo wystarczająca w każdych warunkach

Edited by Karas
  • Like 1

W dniu 13.11.2019 o 09:12, Karas napisał:

warto też na sezon letni uzbroić XV w porządną oponę typowo letnią a dopiero wtedy poczujesz różnicę i w zakrętach i na mokrym. Duelery podobno nie są złe ale to opona uniwersalna więc średnia/ledwo wystarczająca w każdych warunkach

Na wiosnę założyłem Toyo Proxes CF2 i potwierdzam. Dodatkowo CF2 mają sztywną ściankę boczną,  w sam raz do subaru ;)

Edited by Knurek1111
  • Like 1

Ja do XV zalozylem Good Year Efficient Grip Performance. Zupelnie inne auto, nareszcie zaczelo jezdzic po zakretach i skrecac. 

34 minuty temu, Christoph napisał:

Ja do XV zalozylem Good Year Efficient Grip Performance. Zupelnie inne auto, nareszcie zaczelo jezdzic po zakretach i skrecac. 

Nie kuście mnie, już teraz za szybko biorę zakręty B)

1 godzinę temu, Christoph napisał:

Ale do którego XV?

XV I gen. Oryginalnie byl na Geolandarach G95A. 

Po tych Geolandarach na każdej przyzwoitej oponie auto zacznie "jeździć"...

• Upvote 1

Geolandary G95A to opony z gatunku - darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby :D

Szkoda wyrzucic i strach jezdzic. Dobre na szutry, ale nie na mokry asfalt. 

Edited by Christoph

Czy ktoś posiada 2gi komplet felg z zimowkami? Wertuje od jakiegoś czasu rynek alu i naprawdę niewiele jest możliwości z ET55...

Do Levorga musialem kupic oryginalne felgi. Nawet super felgi a la BBS-Look ze wzgledu na ET odstawaly na tyle, ze Levorg wygladal jak resorowka Matchbox. Niestety.  

W XV mialem felgi RC-Design na zamiennikach 16“. 

44 minuty temu, wasyluk1 napisał:

Czy ktoś posiada 2gi komplet felg z zimowkami? Wertuje od jakiegoś czasu rynek alu i naprawdę niewiele jest możliwości z ET55...

Można wziąć ze sklepu subaru https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

Albo poszukać z mniejszym ET, ja mam z ET48 i wszystko gra

1 godzinę temu, wasyluk1 napisał:

Ja też mam 18' z ET 48 po Forku i przód nie gra. Zacisk hamulca haczy...

No tak już kilka osób pisało o tym problemie, np. felgi ze starego legacy z ET55 też nie wchodzą przez te dziwne zaciski. Moje z outbacka z ET48 szczęśliwie pasowały

• Upvote 1