Skocz do zawartości

Opony na zimę


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Karas napisał:

Ani Geolandar ani te nokiany ciche nigdy nie będą ze względu na bieżnik

Tak, to prawda. Tylko że letnie Yokohamy miały hałasować na poziomie 71 dB. Wielosezonowe Nokiany mają hałasować na poziomie 69 dB a to spora różnica bo to skala logarytmiczna. Niestety, dzisiaj nie usłyszałem tej różnicy :unsure: . Może mam coś ze słuchem, wyostrzył mi się dzisiaj z rana?!

 

W dniu 3.10.2019 o 16:25, Snuff napisał:

a. ASO wie, że trzeba adresować czujniki i robi to gratis przy przekładce kół, dlatego nie informuje klienta.

Po przeczytaniu powyższego, wczoraj wprost o to zapytałem i adresowanie kosztowało mnie dodatkowe pół godziny czekania na samochód na nowych kapciach czyli usługa trwała o 50% dłużej niż zapowiedziano. Po przysłaniu mi kolejnej ankiety dowiedzą się mojego zdania na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu powyższego, wczoraj wprost o to zapytałem i adresowanie kosztowało mnie dodatkowe pół godziny czekania na samochód na nowych kapciach czyli usługa trwała o 50% dłużej niż zapowiedziano. Po przysłaniu mi kolejnej ankiety dowiedzą się mojego zdania na ten temat.

Dobrze, że nie skasowali Cię za coś, co wg Subaru samo się robi po circa pół godzinie jazdy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj przegoniłem moje Nokiany WetherProof. W jedną stronę po suchym, w drugą już po mokrej nawierzchni. Nie wiem, czy starła się z nich jakaś wierzchnia warstwa (od wymiany jakichś 1000 km) czy moje wrażenia słuchowe są jeszcze bardziej subiektywne ale opony stały się cichsze. Nie wierząc własnym uszom posłużyłem się muzyką. No i okazało się, że da się jej słuchać na niższym poziomie wzmocnienia. Niestety (a może - stety?) nie miałem ostrych hamowań więc niczego nie mogę powiedzieć o tym jak zachowują się na mokrej nawierzchni. "welon" kurzawy wodnej ciągnie się za Szarym Mnichem ale to nie musi być wina opon tylko całej aerodynamiki XV. I tak ten "welon" nie jest taki jak za kombiakami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Snuff napisał:

W ramach akcji Zima, Subaru będzie teraz dawało Kormorany emoji16.png

podejrzewam że jakby tak się stało to dla większości największym problemem byłoby że na oponie widnieje napis  kormoran a nie michelin czy nokian :biglol: 

Bo jakością czy trakcją na sniegu to takie kormorany nie ustępują wyżej wymienionym. Niestety taka polska natura swojego nie znacie a cudze chwalicie, a w chwili obecnej polskie wyroby nie ustępują pod żadnym względem wyrobom zagranicznym oczywiście oprócz ceny. W szczególności że kormoran to obecnie koncern michelin.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karas napisał:

podejrzewam że jakby tak się stało to dla większości największym problemem byłoby że na oponie widnieje napis  kormoran a nie michelin czy nokian :biglol: 

...

ee tam, zawsze ktoś się znajdzie co by pomalował napis białym pisakiem :D 

Michelin ma swoje standardy, więc jakość Kormoran powinien trzymać, trzeba czekać na testy/info od użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
26 minut temu, Blixten napisał:

Kilka dni temu zmieniłem letnie Bridgestone Dueler na zimowe Good Year Ultra Grip Performance SUV G1. Ale różnica ! Jeździ się miękko jak po dywanie, a na mokrych zakrętach trzyma zauważalnie lepiej :)

warto też na sezon letni uzbroić XV w porządną oponę typowo letnią a dopiero wtedy poczujesz różnicę i w zakrętach i na mokrym. Duelery podobno nie są złe ale to opona uniwersalna więc średnia/ledwo wystarczająca w każdych warunkach

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 09:12, Karas napisał:

warto też na sezon letni uzbroić XV w porządną oponę typowo letnią a dopiero wtedy poczujesz różnicę i w zakrętach i na mokrym. Duelery podobno nie są złe ale to opona uniwersalna więc średnia/ledwo wystarczająca w każdych warunkach


Na wiosnę założyłem Toyo Proxes CF2 i potwierdzam. Dodatkowo CF2 mają sztywną ściankę boczną,  w sam raz do subaru ;)

Edytowane przez Knurek1111
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wasyluk1 napisał:

Czy ktoś posiada 2gi komplet felg z zimowkami? Wertuje od jakiegoś czasu rynek alu i naprawdę niewiele jest możliwości z ET55...

 

Można wziąć ze sklepu subaru https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

Albo poszukać z mniejszym ET, ja mam z ET48 i wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GREGG napisał:

 

Można wziąć ze sklepu subaru https://sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-18-ET55-5x100/874

Albo poszukać z mniejszym ET, ja mam z ET48 i wszystko gra

Ja też mam 18' z ET 48 po Forku i przód nie gra. Zacisk hamulca haczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wasyluk1 napisał:

Ja też mam 18' z ET 48 po Forku i przód nie gra. Zacisk hamulca haczy...

 

No tak już kilka osób pisało o tym problemie, np. felgi ze starego legacy z ET55 też nie wchodzą przez te dziwne zaciski. Moje z outbacka z ET48 szczęśliwie pasowały

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...