Skocz do zawartości

Opony na zimę


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

Mi brakuje tylko domykania szyb, w starym renault megane było w pilocie i świetnie to się sprawdzało, szkoda, że technologia sprzed paru (-nastu) lat nie zawitała do subaru. Ale da się żyć i bez tego, kwestia przyzwyczajenia.

No ale wlew paliwa po prawej :th_dash: to to po prostu skandal !!! W suzuki szanownej małżonki jest po właściwej lewej stronie i przez to czasem czuję się zagubiony przy dystrybutorze :krecka_dostal:

joke :thumbup:

a tak na marginesie....co wsiądę do XV to banana mam od ucha do ucha :yahoo:czekam na śnieg...mam CrossClimate SUV ciekaw jestem jak się sprawdzą (w końcu to wątek o oponach)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aflinta napisał:

Niemniej zawsze podjeżdżam pod pierwszy wolny dystrybutor - wąż sięga również na drugą stronę auta. 

 

Też podjeżdżam pod pierwszy wolny dystrybutor. Najwyżej na wstecznym... :P:idea:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Snuff napisał:

a tak na marginesie....co wsiądę do XV to banana mam od ucha do ucha :yahoo:

U mnie wlew jest po właściwej stronie (po tej samej miałem w Cruze więc się przyzwyczaiłem ;)

U mnie banan też z twarzy nie schodzi mimo, że to już parę miesięcy od zakupu. Co więcej często jak mam nocki w pracy schodzę sobie na parking popatrzeć na mojego XV'ka - takie małe zboczenie, że jak nie mogę jechać to choć popatrzę :yahoo:(a że to wątek to o oponach to oczywiście XV już na zimówkach)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
51 minut temu, Blixten napisał:

Pytanie odnośnie łańcuchów śniegowych: wystarczą na przednią oś, czy Waszym zdaniem lepiej na obie osie ??

gdzieś kiedyś mi się przewinęło w instrukcji  że na przód ale i tak zapewne nigdy nie beda Ci potrzebne  nawet w alpach... - masz Subaru

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karas napisał:

i tak zapewne nigdy nie beda Ci potrzebne  nawet w alpach... - masz Subaru

 

7 godzin temu, Snuff napisał:

(jeśli już musisz)

To pocieszające, że mamy auta z najlepszym napędem :)

Mimo to jednak zwyczajowo do każdego auta kupuję łańcuchy śniegowe na wypadek ... lodu :)

Od paru aut nie było  takiej pogody, ale zawsze lepiej je mieć niż nie mieć :)

Dzięki za info :)

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym powiedział ze przy 4x4 potrzebujesz na obie osie. Inaczej jedna z nich ( np tylna) będzie w „uślizgu” z uwagi na gorsza przyczepność. Czy w ten sposób nie zajedziesz napędu? 

Kolo mojego domu jest większa górka. Tam gdzie ośką nie mogłem ruszyć pod górkę, XV szedł bez oporu. Specjalnie zatrzymałem się w połowie wzniesienia ale to tez nie zrobiło na nim wrażenia. Odpycha się jak szalony i hamuje rewelacyjnie. Jestem mega zadowolony z układu opony + napęd. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MaMis napisał:

Ja bym powiedział ze przy 4x4 potrzebujesz na obie osie. Inaczej jedna z nich ( np tylna) będzie w „uślizgu” z uwagi na gorsza przyczepność. Czy w ten sposób nie zajedziesz napędu? 

 

Przecież koło, które nie będzie miało przyczepności, i tak się będzie kręciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaMis napisał:

Ja bym powiedział ze przy 4x4 potrzebujesz na obie osie. Inaczej jedna z nich ( np tylna) będzie w „uślizgu” z uwagi na gorsza przyczepność. Czy w ten sposób nie zajedziesz napędu? 

nie potrzebujesz na obie osie.  Kontrola trakcji w XV działa tak ze przyhamowuje koło które jest w uślizgu dając najwięcej pary na koła które mają najwiekszą przyczepność tzn przednie z łańcuchami ;)

4 godziny temu, GREGG napisał:

Przecież koło, które nie będzie miało przyczepności, i tak się będzie kręciło

nie będzie  jak wyżej. nawet jak wyłaczysz kontrole trakcji to i tak się po chwili sama włącza ingerując słabiej ale i tak przyhamowuje te koła wydając charakterystyczny dzwięk trrry rtyyy tryryr

swojego czasu dużo testowałem to cudo ( XV I gen) w kopnym sniegu i na lodzie

w opisie widze 5 Subaru - w poprzednich działało inaczej??

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.09.2018 o 11:03, bmbm napisał:

Zakupiłem te opony:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-winter-i-cept-evo2-suv-w320a-225-55-r18-102-v-xl-mfs#202444400

 

W przeciągu pewnie dwóch tygodni będę zakładał - dam znak jak się sprawują. 

 

Nie wiem czy kogoś jeszcze temat zimowych opon interesuje, ale jeśli to:

  • z opon generalnie jestem bardzo zadowolony, 
  • na suchym przyczepne, na mokrym też dają radę,
  • w "terenie" lepiej niż letnie, fabryczne,
  • na śniegu nie było okazji testować, bo za bardzo nie było, ale w te pojedyncze śnieżne dni się dobrze się jeździło,
  • głośne przy większych prędkościach, czuć jakby wibracje przy prowadzeniu na autostradzie,

Czym bym kupił jeszcze raz? A i owszem, są spoko. Chociaż teraz cena mocno podskoczyła i niebezpiecznie zbliża się do Miszelę i innych takich... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Karas napisał:

przeciez ta opona nie ma anie jednej zimowej lamelki w kształcie ^^^^^^^^^.... To nie ma prawa działać na śniegu B)

na stronie yokohamy figuruje jako opona szosowo-terenowa z M+S i znaczkiem Alp czyli zimowa rowniez

https://yokohama-online.pl/opony/geolandar-a-t-g015/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karas napisał:

przeciez ta opona nie ma anie jednej zimowej lamelki w kształcie ^^^^^^^^^.... To nie ma prawa działać na śniegu B)

I nie będzie działać. Kup-przekonasz się. Ja jeździłem na Cooper Discoverer które miały lamelki a i tak na ubitym sniegu jazda. Z tego co pamietam ludzie od terenówek również mieli nienajlepsze zdanie na ich temat. Chcesz opony AT kup goodyer Wrangler lub to na czym stoi każda terenówka czyli BFgoodrich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaMis napisał:

I nie będzie działać. Kup-przekonasz się. Ja jeździłem na Cooper Discoverer które miały lamelki a i tak na ubitym sniegu jazda. Z tego co pamietam ludzie od terenówek również mieli nienajlepsze zdanie na ich temat. Chcesz opony AT kup goodyer Wrangler lub to na czym stoi każda terenówka czyli BFgoodrich

a to juz zmienia postac rzeczy, czyli Cooper tez taki sobie,

ja wlasnie potrzebuje zimowki z dobrymi wlasciwosciami nie tylko na szosie ale i w glebokim sniegu, zerkne na BF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OA77 napisał:

ja wlasnie potrzebuje zimowki z dobrymi wlasciwosciami nie tylko na szosie ale i w glebokim sniegu, zerkne na BF

jeżeli opona ma radzić sobie bdb na śniegu to tylko zimówka , żadne crossklimaty at'ki czyi inne wynalazki. Z doświadczenia wiem że zimówki całkiem niezle radzą sobie tez w warunkach terenowych. Apropo BF ich "topowa zimówka" geforce winter 2 to podobno  kozak jezeli chodzi o jazde po sniegu gorzej jak tego sniegu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

Kup wobec tego zimówki. Teraz tez mam Cooper ale dedykowane zimówki i jesteśmy mega zadowolony jak trzymają trakcje i hamują.

 

A jakie Coopery masz bo z Discovery nie byles zadowolony

43 minuty temu, Karas napisał:

jeżeli opona ma radzić sobie bdb na śniegu to tylko zimówka , żadne crossklimaty at'ki czyi inne wynalazki. Z doświadczenia wiem że zimówki całkiem niezle radzą sobie tez w warunkach terenowych. Apropo BF ich "topowa zimówka" geforce winter 2 to podobno  kozak jezeli chodzi o jazde po sniegu gorzej jak tego sniegu nie ma

Wlasnie jak nie ma przez kilka dni sniegu rowniez potrzebuje dobra przyczepnosc i na szosie i w gorzystym terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

jeżeli opona ma radzić sobie bdb na śniegu to tylko zimówka , żadne crossklimaty at'ki czyi inne wynalazki. Z doświadczenia wiem że zimówki całkiem niezle radzą sobie tez w warunkach terenowych. Apropo BF ich "topowa zimówka" geforce winter 2 to podobno  kozak jezeli chodzi o jazde po sniegu gorzej jak tego sniegu nie ma

Dobra zimówka będzie tez dobra na piachu trawie. W błocie szybko się zaklei -potrzebne są grube kartofle które szybko się oczyszczają. Lamelki w tym wypadku będą zaklejone. Typowa zimówka w temp powyżej 0 jest miękka wiec na kamieniach szybko będzie przebita.Szczególnie boczna krawędź jest wrażliwym punktem.

 

Godzinę temu, OA77 napisał:

A jakie Coopery masz bo z Discovery nie byles zadowolony

Wlasnie jak nie ma przez kilka dni sniegu rowniez potrzebuje dobra przyczepnosc i na szosie i w gorzystym terenie

Discoverer Winter225/55 R18 102 V XL FP

 

zastanow się nad Cooper weatherMaster 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

Dobra zimówka będzie tez dobra na piachu trawie. W błocie szybko się zaklei -potrzebne są grube kartofle które szybko się oczyszczają. Lamelki w tym wypadku będą zaklejone. Typowa zimówka w temp powyżej 0 jest miękka wiec na kamieniach szybko będzie przebita.Szczególnie boczna krawędź jest wrażliwym punktem.

 

Discoverer Winter225/55 R18 102 V XL FP

 

zastanow się nad Cooper weatherMaster 

Cooper weatherMaster ma predkosc T wiec takich nie moge, musze miec minimum H od 98 wzwyz,  czyli z discovery winter byles zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, moominko napisał:

Ja kupiłem GoodYear UG Performance SUV G1 (102VXL )

i to był mega dobry wybór. Na UltraGripach w sumie jeżdzę już od ponad 10 lat i nigdy się nie zawiodłem.

ja rowniez slyszalem dobre opinie o nich, zastanawiam sie jeszcze nad Nokian WR 4 SUV, kiedys jezdzilem na WR 3 SUV i tez nie narzekalem,

np. na Bridgestone zimowkach samochody ida bokiem na sniegu na zakretach ktore maja po 350 stopni i sa wyprofilowane na zewnatrz zamiast do wewnatrz niezaleznie czy prowadza w dol czy w gore,

stad jest dosc spory problem z  doborem opon bo niestety pewna czesc marek premium jezdzi gorzej niz niektore budzetowki, chodzi mi glownie o hamowanie i zakrety, stad tez wystosowalem zapytanie o Wasze opinie i doswiadczenia z zycia wziete:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...