Jump to content

Piszcząca klapa (zawias) Forester I

klev
 Share

Recommended Posts

Witam

Nerwowo nie wyrobie....... piszczy mi klapa bagażnika, wygląda że na zawiasie..... (wiem ze roleta bagażnika też piszczy ale ją mogę wyjąć i po problemie)

Jeździłem już chyba 4 forkami i w każdym to piszczy na dziurach..... normalnie szlak mnie trafi w końcu

nie ma na to jakiegoś patentu ?? smarowanie uszczelek nic nie pomaga. POMOCY bo zwariuje !

Dzięki

Witam

Nerwowo nie wyrobie....... piszczy mi klapa bagażnika, wygląda że na zawiasie..... (wiem ze roleta bagażnika też piszczy ale ją mogę wyjąć i po problemie)
Jeździłem już chyba 4 forkami i w każdym to piszczy na dziurach..... normalnie szlak mnie trafi w końcu

nie ma na to jakiegoś patentu ?? smarowanie uszczelek nic nie pomaga. POMOCY bo zwariuje !

Dzięki
3 rzeczy mogą piszczeć. Zawias, zamek i pokrywa plastikowa.

Zobacz czy zamek jest przesmarowany.

Dodatkowo w środku w klapie też jest od groma potencjalnych świerszczy.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Popiskują te "kliny" na sprężynkach po bokach. Chwilowo pomaga posmarowanie miejsca ich styku z klapą, a na dłuższą metę sprawdza np. się naklejenie mocnej folii / taśmy na wytarte miejsca na klapie.

ciężko powiedzieć ze "popiskują" - klapa to piszczy jak świerszcz w rui hehe baaardzo głośno ! i oczywiście tylko na dziurach i szutrze ....

metalowe ucho na dole trzyma sie jak skała, plastiki przy nim sa na sztywno....

zawias w klapie też wygląda BARDZO solidnie i na przesmarowany. nic w nim nie lata luzem..... plastiki tez ruszane ręką trzymają się mega mocno

może ktoś umie mi "wskazać" w którym miejscu to piszczy ? które to te "kliny" ?

WhatsApp Image 2018-03-26 at 12.46.43.jpeg

ZNALAZŁEM TE KLINY NA BOKU !! przesmaruje i dam znać czy to jest TO :) Jak to jest to to stawiam piwko MIRASEK !!

Edited by klev

ciężko powiedzieć ze "popiskują" - klapa to piszczy jak świerszcz w rui hehe baaardzo głośno ! i oczywiście tylko na dziurach i szutrze ....

metalowe ucho na dole trzyma sie jak skała, plastiki przy nim sa na sztywno....

zawias w klapie też wygląda BARDZO solidnie i na przesmarowany. nic w nim nie lata luzem..... plastiki tez ruszane ręką trzymają się mega mocno

może ktoś umie mi "wskazać" w którym miejscu to piszczy ? które to te "kliny" ?
5ab8d00001f77_WhatsAppImage2018-03-26at12_46_43.thumb.jpeg.8112a0466403aed7df3a4586a786cca9.jpeg

ZNALAZŁEM TE KLINY NA BOKU !! przesmaruje i dam znać czy to jest TO Jak to jest to to stawiam piwko MIRASEK !!
Weź jakiś gęsty smar albo wazelinę techniczną i posmaruj miejsce gdzie skobel wchodzi w zamek. Wygląda na dość suche a na dziurach może zgrzytać.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

ponaklejałem twardą folie bezbarwną we wszystkie miejsca styku odbojnic i klinów z klapą po czym posmarowałem sprayem do łańcuchów motorowych wszystkie te miejsca i napsikałem w zamek ze zdjęcia - nic nie piszczy !! NARESZCIE !!

Dzięki