Skocz do zawartości

Piszcząca klapa (zawias) Forester I


klev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nerwowo nie wyrobie....... piszczy mi klapa bagażnika, wygląda że na zawiasie..... (wiem ze roleta bagażnika też piszczy ale ją mogę wyjąć i po problemie)

Jeździłem już chyba 4 forkami i w każdym to piszczy na dziurach..... normalnie szlak mnie trafi w końcu

 

nie ma na to jakiegoś patentu ?? smarowanie uszczelek nic nie pomaga. POMOCY bo zwariuje !

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 
Nerwowo nie wyrobie....... piszczy mi klapa bagażnika, wygląda że na zawiasie..... (wiem ze roleta bagażnika też piszczy ale ją mogę wyjąć i po problemie)
Jeździłem już chyba 4 forkami i w każdym to piszczy na dziurach..... normalnie szlak mnie trafi w końcu
 
nie ma na to jakiegoś patentu ?? smarowanie uszczelek nic nie pomaga. POMOCY bo zwariuje !
 
Dzięki
3 rzeczy mogą piszczeć. Zawias, zamek i pokrywa plastikowa.

Zobacz czy zamek jest przesmarowany.

Dodatkowo w środku w klapie też jest od groma potencjalnych świerszczy.



Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiskują te "kliny" na sprężynkach po bokach. Chwilowo pomaga posmarowanie miejsca ich styku z klapą, a na dłuższą metę sprawdza np. się naklejenie mocnej folii / taśmy na wytarte miejsca na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć ze "popiskują" - klapa to piszczy jak świerszcz w rui hehe baaardzo głośno ! i oczywiście tylko na dziurach i szutrze ....

 

metalowe ucho na dole trzyma sie jak skała, plastiki przy nim sa na sztywno....

 

zawias w klapie też wygląda BARDZO solidnie i na przesmarowany. nic w nim nie lata luzem..... plastiki tez ruszane ręką trzymają się mega mocno

 

może ktoś umie mi "wskazać" w którym miejscu to piszczy ? które to te "kliny" ?

WhatsApp Image 2018-03-26 at 12.46.43.jpeg

 

ZNALAZŁEM TE KLINY NA BOKU !! przesmaruje i dam znać czy to jest TO :) Jak to jest to to stawiam piwko MIRASEK !!

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć ze "popiskują" - klapa to piszczy jak świerszcz w rui hehe baaardzo głośno ! i oczywiście tylko na dziurach i szutrze ....
 
metalowe ucho na dole trzyma sie jak skała, plastiki przy nim sa na sztywno....
 
zawias w klapie też wygląda BARDZO solidnie i na przesmarowany. nic w nim nie lata luzem..... plastiki tez ruszane ręką trzymają się mega mocno
 
może ktoś umie mi "wskazać" w którym miejscu to piszczy ? które to te "kliny" ?
5ab8d00001f77_WhatsAppImage2018-03-26at12_46_43.thumb.jpeg.8112a0466403aed7df3a4586a786cca9.jpeg
 
ZNALAZŁEM TE KLINY NA BOKU !! przesmaruje i dam znać czy to jest TO Jak to jest to to stawiam piwko MIRASEK !!
Weź jakiś gęsty smar albo wazelinę techniczną i posmaruj miejsce gdzie skobel wchodzi w zamek. Wygląda na dość suche a na dziurach może zgrzytać.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponaklejałem twardą folie bezbarwną we wszystkie miejsca styku odbojnic i klinów z klapą po czym posmarowałem sprayem do łańcuchów motorowych wszystkie te miejsca i napsikałem w zamek ze zdjęcia - nic nie piszczy !! NARESZCIE !!

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...