Skocz do zawartości

Regenerowane amortyzatory z gwarancją


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Orientując się w Kayabach, dzwoniąc po firmach kilkakrotnie obiło mi się o uszy właśnie te regenerowane amorki...

Słuchajcie co to takiego?? Nabijane jakieś amorki z gwarancją...wiem, że u mnie były właśnie regenerowane i padły (bez gwarancji). Ktoś to robił?Są dwa zakłady-w Wołominie i Zielonce. koszt 120zł/szt z wymianą.+ 120zł geometria.

Jakie doświadczenia?Pytam z ciekawości na czym takie regenerowanie polega?Wiadomo, że nie jest to długofalowa inwestycja. I od razu proszę tych, którzy jeżdzą MY00+ o niesarkastyczne podchodzenie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem amortyzator jest częścią którą nie powinno się zrobierać.

można go rozłożyć, wymienić tłok, napełnić od nowa i złożyć, ale właśnie złożyć to najtrudniejsze zagadnienie w tym temacie i nigdy jego działanie ani trwałość nie bedzie podobna do nowego amortyzatora

 

jednakze zawsze bedzie lepiej niz popsuty amortyzator

 

to jest takie samo pytanie "czy lepiej jezdzi na letnich oponach zimą, czy kupic uzywane zimowki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są amortyzatory rozbeiralnei regnerowalne i takie, które takie nie są. Większość typowych nie jest. Wyczynowe od Bilsteina w górę są rozbieralne, mozna wymieniać oleje, zmieniać ciśnienie gazu, zaworki zmieniać i tak dalej. Każdy Proflex, Ohlins, Tein, D2, Cusco, H&R, KW jest rozbieralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrados, robiłeś tam??jakie wrażenia?

 

Robiłem tam komplet amortyzatorow do Justy z przeznaczeniem do KJS... ale narazie Ci nie powiem jak sie na nich jezdzi, bo od 2 tygodni moj mechanik nie znalazl czasu, zeby je zamonowac... no ale mam nadzieje, ze w tym tyg. dadza rade.

 

Narazie moge stwierdzic, ze szybciutko wszystko zrobil. Z tego co sie dowiedzialem, to on caly wklad wymienia i robi od nowa... jest to jakis tam jego patent... charakterystyek mozna regulowac (w tym celu trzeb zdemontowac amory i mu zawiesc). Daje rok gwarancji bez limitu kilometrow. No i wlasciwie jak to on ujal, on nie regeneruje zamortyzatora on wlasciwie robi od nowa amortyzator. Ma duze doswiadczenie. Moi znajomi jezdzili na jego amortyzatorach i byli zadowoleni... bilstein to nie jest, ale za te pieniadze, nia ma lepszego sportowego regulowanego amorka... oczywiscie cywilne tez robi, poprostu ustawia inaczej.

 

Jak juz odbiore samochod to bede mogl wiecej powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ywone, dzieki. Jutro zadzwonie tam i się dowiem co i jak...Konrados mi mówił , że dopasowują charakterystykę amortyzatora do sprężyn, a że mam utwardzone to może to być niezłe rozwiązanie ;)

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak zbudowana jest zawiecha z tyłu w Legacy??Też są mcphersony jak z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem amortyzator jest częścią którą nie powinno się zrobierać.

można go rozłożyć, wymienić tłok, napełnić od nowa i złożyć, ale właśnie złożyć to najtrudniejsze zagadnienie w tym temacie i nigdy jego działanie ani trwałość nie bedzie podobna do nowego amortyzatora

 

jednakze zawsze bedzie lepiej niz popsuty amortyzator

 

to jest takie samo pytanie "czy lepiej jezdzi na letnich oponach zimą, czy kupic uzywane zimowki"

 

Zgadzam się w 100% nowe to nowe. Ale jeśli nie masz kasy to się nawet nie zastanawiaj :razz: Ja jeździłem na utwardzonych bardzo fajnie to dawało rade :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem Kayaby u Carfita. Po podliczeniu wszystkiego wyszła mi "oszczędność" 300zł.Czyli 150zł na amortyzatorze. Licząc demontaż/montaż i geometrię. Gdyby "zysk" był rzędu 40-50% to moje sumienie byłoby spokojne, a tak...przynajmniej wiem, że ładuje do auta coś sprawdzonego i na 100% zdającego egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Grzegor, nie wiem czy tak łatwo da się zregenerować pneumatyki- to w końcu inna konstrukcja. Ja mam zwykłe i zdecydowałem się i tak na nowe Kayaby- z tymi regenerowanymi to nie do końca fajnie jest a i cenowo wychodzi oszczędność rzędu 100-200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pneumatyki z tego co sie wstepnie orientowałem to wydatek 2000 - 2500 za sztuke wiec jakby sie dało zregenerować to bylaby znaczna oszczedność , tym bardziej że u mnie czesc "pneumatyczna " jest ok tylko sam amortyzator umiera.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...