Jump to content

Wymieniałem kierunkowskaz w lusterku.


Orear
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór! 
Piszę taki post informacyjny, widząc, że kilka osób też zastanawiało się jak to zrobić... Legacy IV kupiłem z rozbitym prawym kierunkowskazem na lusterku no i przyszła pora na to by go wymienić. Bo padł i przestał do mnie mrugać. :D Szukałem czy ktoś się za to zabierał i znalazłem tylko jakiś filmik, gdzie ktoś w Stanach robił podobną czynność w Imprezie. Jak zorientowałem się, że kupić takie cudo w Polsce, czy nawet w Europie jest ciężko, bo prędzej dostanę całe lusterko w kosmicznej cenie, postanowiłem zajrzeć na AlliExpress i ku mojemu zdziwieniu znalazłem TO. Pogadałem ze sprzedawcą (mówią biegle po angielsku) i po trzech tygodniach miałem w domu nowiutki kierunkowskaz. Uwaga! Oryginalny! Na zdjęciach, ani w opisie nigdzie tego nie było, ale przyszedł ładny, sygnowany, idealnie identyczny jak ten, który musiałem wymienić. Tak jak piszę wyżej, post informacyjny, zatem jeżeli ktoś potrzebuje zdjęć i opisu wymiany (nie trzeba rozbierać całego lusterka) to chętnie się podzielę, a jeżeli ktoś uzna iż post jest niepotrzebny, to niech zginie on w czeluści forum. :)
Pozdro! 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, kamul napisał:

Bardziej informacyjnie będzie jak dasz ten opis a najlepiej ze zdjęciami co i jak i jak wyszło ;) 

Po południu wszystko wrzucę. :)

 

Jak obiecałem, wrzucam. 
Zatem najpierw zaprezentuję to co przyszło: 1. 2. 3.
Lusterko przed wymianą: 4. 

Demontaż obudowy zacząłem od góry, od strony dalszej od samochodu. Nie trzeba do tego zdejmować lustra, ale trzeba to robić bardzo ostrożnie. Ja najpierw postawiłem auto na godzinę w garażu, żeby złapało chociaż te 2°C. Przy zdejmowaniu przydaje się cienkie, sztywne narzędzie. Ja użyłem noża. Przy zdejmowaniu obudowy słychać jak zatrzaski wyskakują z otworów. Najtrudniej było wyjąć dolne. 5. 6. 7.

Kierunkowskaz mocowany jest na dwóch śrubkach i wtyczce z zatrzaskiem. Zatrzask wystarczy nacisnąć paznokciem i cała wtyczka ładnie wychodzi. Jedynie przewody są dość krótkie. 8. 9. 10.

Wszystko poszłoby gładko gdyby nie to, że po podłączeniu kierunek nie mrugał. Ciężko było najpierw wymyślić przyczynę, zwłaszcza, że na drugim lusterku działał... Okazało się, że zamienione były bieguny + i - w stosunku do wtyczki. Zdjęcie płytki z rozbitego kierunkowskazu: 11. 

Żeby temu zaradzić postanowiłem, że po prostu na dziko zamienię kabelki we wtyczce i powinno działać. Przewody zostały skrzyżowane i dodatkowo przedłużone ( na ilustracji widać pierwszą przymiarkę, bez przedłużenia ale ze starego radia samochodowego idealnie się nadały :D ).  12. 
Składamy w odwrotnej kolejności, nie zapominając o śrubkach mocujących kierunkowskaz i wszystko mruga: 13.

Niestety jeszcze nie wymyśliłem niczego oprócz taśmy izolacyjnej na dziurę w czarnej obudowie... Ale najważniejsze dla mnie była kwestia bezpieczeństwa związana z oświetleniem auta. 
Podczas wymiany zauważyłem też, że na dnie całego lusterka znajduje się dość duża przestrzeń... zbiera się tam śnieg i lód. Nie zauważyłem natomiast żadnej dziurki do odplywu, więc stwierdzam, że po prostu sobie odparowuje. Jak będzie o wiele cieplej i czasu więcej to zechcę odkręcić całe lusterko i być może sam sobie stworzę odpływ dla tej wody. 
Link do albumu: https://imgur.com/a/p12jW

Edited by Orear
A po cóż tworzyć kolejny post.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
10 minut temu, voywit35 napisał:

Czy w porównaniu z tzw oryginałem świeci inaczej ?

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
 

Nie. Świeci tak samo jak oryginalny. Zamontowany jeździ już prawie rok i nie żółknie, nie psuje się. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kupiłem i zamontowałem, miałem ten sam problem z polaryzacją . Rozwiązaniem było przełożenie przewodów we wtyczce . Wszystko działa .

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, voywit35 napisał:

Kupiłem i zamontowałem, miałem ten sam problem z polaryzacją . Rozwiązaniem było przełożenie przewodów we wtyczce . Wszystko działa .

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo się cieszę! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...