Skocz do zawartości

Biały dym za Forester diesel '2015 - okresowo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właściwie od nowości samochodu (Forester diesel 2015) mam objawy białego dymu pojawiającego się czasami za samochodem (w chwili obecnej może więcej na to zwracam uwagę, po incydencie - zwróceniu mi uwagi).

Pojazd serwisowany, wszystko w porządku wg ASO, zmienione oprogramowanie na silniku.

Teraz wykonany przegląd po 60 tys. i po 500 km od przeglądu znów ten sam objaw....

Czy jest na to jakiś sposób?

Samochód Euro6 - ludzie za mną nie spodziewają się takiej niespodzianki - raczej reklamy z tego nie ma....

Robert

PS.

ASO proponuje mi płukanie DPF, ale objaw występował też już dawno (tłumaczono mi, że samochód się "uczy", potem wymieniono oprogramowanie silnika i znowu się "uczył") i nie bardzo wierzę, że to przyniesie pożądany efekt - a nie chcę truć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Robercie,

Filtr cząstek stałych DPF, jest elementem układu wydechowego, którego zadaniem jest gromadzenie, a następnie usuwanie (wypalanie) cząstek sadzy.

Istnieje kilka etapów wypalania sady. Jeżeli poziom nagromadzenia sady osiądzie odpowiedni poziom (filtr zapełniony sadzą w dużej mierze) wówczas uruchamia się wymuszony proces regeneracji z dodatkowym dotryskiem pewnej dawki oleju napędowego. Podczas tego procesu może pojawiać się biały dym z układu wydechowego. Jest to jak najbardziej prawidłowe zjawisko.

pozdr

DT

 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...