Jump to content

Dbanie o zaciski


kamul
 Share

Recommended Posts

Hej, tak się zastanawiam jak dobrze dbać o zaciski, bo jednak otwory w felgach są dość spore. Oprócz malowania, regeneracji a przede wszystkim mycia czy macie jakieś patenty jak najdłużej zachować żywotność i dobry wygląd no i oczywiście sprawność zacisków :)  

Link to comment
Share on other sites

Sprawność to przede wszystkim czyszczenie, czyszczenie i smarowanie prowadnic zacisków żeby się nie zapiekały, sprawdzanie stany blaszek osłaniających jarzma itp.

Wygląd to mycie, czyszczeni malowanie itp.

 

Wydaje mi się, że takie czyszczeni i konserwację hamulców warto zrobić po sezonie zimowym - ja w swoich samochodach tak robię, przy okazji zobaczysz klocki, tarcze itp. 

Do smarowania części układów hamulcowych stosujemy dedykowane produkty, żadne towoty itp. Firma ATE produkuje taką chemię + smar miedziowy na styku klocek / prowadnica i będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim blaszki wymieniać na nowe a jak klocek z oporem pracuje to go pilnikiem podpiłować w miejscu styku z prowadnicami i blaszkami  by  miał luz.

Link to comment
Share on other sites

Przekonałem się, że  warto czyścić zaciski co najmniej raz w roku, żeby jakoś działały. Ot. Taka uroda nowoczesnych Subaru ;) A jak się zaciera, może fajnie pomóc zestaw naprawczy - tłoczki i uszczelki. A jak i to nie pomaga - kupić nowe lub oddać do regeneracji. 

Link to comment
Share on other sites

Mój mechanik przy każdym przeglądzie - (2 razy w roku) również sporo czasu poświęca zaciskom hamulcowym tzw. "luzowanie zacisków hamulcowych"  mam wpisywane w książkę serwisową. Warto o hamownię dbać regularnie a nie jak coś zaczyna szwankować.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...