Skocz do zawartości

Dbanie o zaciski


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak się zastanawiam jak dobrze dbać o zaciski, bo jednak otwory w felgach są dość spore. Oprócz malowania, regeneracji a przede wszystkim mycia czy macie jakieś patenty jak najdłużej zachować żywotność i dobry wygląd no i oczywiście sprawność zacisków :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność to przede wszystkim czyszczenie, czyszczenie i smarowanie prowadnic zacisków żeby się nie zapiekały, sprawdzanie stany blaszek osłaniających jarzma itp.

Wygląd to mycie, czyszczeni malowanie itp.

 

Wydaje mi się, że takie czyszczeni i konserwację hamulców warto zrobić po sezonie zimowym - ja w swoich samochodach tak robię, przy okazji zobaczysz klocki, tarcze itp. 

Do smarowania części układów hamulcowych stosujemy dedykowane produkty, żadne towoty itp. Firma ATE produkuje taką chemię + smar miedziowy na styku klocek / prowadnica i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałem się, że  warto czyścić zaciski co najmniej raz w roku, żeby jakoś działały. Ot. Taka uroda nowoczesnych Subaru ;) A jak się zaciera, może fajnie pomóc zestaw naprawczy - tłoczki i uszczelki. A jak i to nie pomaga - kupić nowe lub oddać do regeneracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik przy każdym przeglądzie - (2 razy w roku) również sporo czasu poświęca zaciskom hamulcowym tzw. "luzowanie zacisków hamulcowych"  mam wpisywane w książkę serwisową. Warto o hamownię dbać regularnie a nie jak coś zaczyna szwankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...