Skocz do zawartości

rok w Aso


haphap

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuje za odpowiedź

 

cieszę się że Sip jest tak dobrze przygotowany że wypożycza niepotrzebne wg własnych wytycznych urządzenie aby sprostać ewentualnym wymysłom klientów 

 

Ale ufając zaleceniom producenta to chyba nikt z tej usługi jeszcze nie skorzystał ,bo i po co ...

 

to ja tylko tak z tym wyskoczyłem bo się w internecie naczytałem że trzeba dynamicznie ten olej zmieniać :(

 

 

Pozdrawiam

 

S

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, haphap napisał:

dziękuje za odpowiedź

 

cieszę się że Sip jest tak dobrze przygotowany że wypożycza niepotrzebne wg własnych wytycznych urządzenie aby sprostać ewentualnym wymysłom klientów 

 

Ale ufając zaleceniom producenta to chyba nikt z tej usługi jeszcze nie skorzystał ,bo i po co ...

 

to ja tylko tak z tym wyskoczyłem bo się w internecie naczytałem że trzeba dynamicznie ten olej zmieniać :(

Pozdrawiam

S

Tata się uparł, że nie wierzy w wiecznie żywe oleje, tym bardziej w takiej skrzyni i uparł się na wymianę oleju w skrzyni i to dynamiczną. ASO w BB miało wymienić dynamicznie przy 60 tyś. ale na fakturze były tylko chyba 3 litry do skrzyni. Skończyło się na tym, że w ASO zamówiony oryginalny olej w baniaku 10 litrów + dodatkowe 5 litrów, bo do skrzyni wchodzi chyba 12 litrów + zawsze coś dodatkowo zejdzie przy dynamicznej zmianie i zmiana dynamiczna w nie-ASO. ASO na pierwsze pytanie stwierdziło, że nie ma czegoś takiego jak wymiana oleju w skrzyni ale potem udało się znaleźć w systemie te duże baniaki z olejem do skrzyni i wymienić poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, FilipBB napisał:

na fakturze były tylko chyba 3 litry do skrzyni.

 to zapewne olej do dyferencjałów , przedniego i tylnego , wym. co 60 tys

52 minuty temu, FilipBB napisał:

nie ma czegoś takiego jak wymiana oleju w skrzyni ale potem udało się znaleźć w systemie te duże baniaki z olejem do skrzyni i wymienić poza ASO

skrzynia CVT nie wymaga wym. przy 60 tyś o ile auto nie holuje przyczepy i dlatego nie ma takiej czynności przy tym przebiegu.

Oczywiście olej można zamówić , używany jest np. przy ewentualnych naprawach lub w określonych sytuacjach tzn. holowanie , uszkodzenia wypadkowe lub klient "nie wierzy w wiecznie żywe oleje" :)

U mnie ten olej jest stale dostępny , często dla klientów/firm z zewnątrz Trochę jestem zdziwiony dyskusją bo wymiana dynamiczna to +-12 litrów z czego +- 4l znajduje się w konwerterze  a 7/8 l to sama skrzynia. Koszt oleju to koło 100 zł litr + wymiana :) no ale kto bogatemu zabroni :) producent nie zabrania. Serwisujemy auta z przebiegami 150 tyś i więcej i nic się nie dzieje , a jeżeli już to olej nie jest przyczyną. Jeżeli coś nie gra to najczęściej pomaga wgranie nowszego oprogramowania...

 

Edytowane przez Andrzej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje ten watek  czysto ciekawości , ba,  chciałem koledze zwyczajnie pomóc , udało się , Subaru jeździ , i ma sie dobrze . Komentarze , wnioski , to naprawdę żenująca lipa :( 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

Jeżeli coś nie gra to najczęściej pomaga wgranie nowszego oprogramowania...

 

a jak gra, to też można? 

Pytam się z ciekawości, czy to ma jakiś wpływ na pracę skrzyni w modelu przedliftowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pumex1 napisał:

a jak gra, to też można?  

Pytam się z ciekawości, czy to ma jakiś wpływ na pracę skrzyni w modelu przedliftowym?

jak wszystko jest ok , nie szarpie i  biegi zmienia po kolei...:D to nie ma po co...O "wpływie" na pracę nie słyszałem..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...