Skocz do zawartości

rok w Aso


haphap

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

O ile sam temat naprawy samochodu po takiej dewastacji może być dyskusyjny, o tyle brak możliwości kontaktu - nie.

Wysłałem "sygnał dymny" - zobaczymy czy będą efekty :yellowcard:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Aso już udało się umówić na odbiór auta. 

co do możliwości naprawy to przez 14 mcy ze strony Działu Technicznego Sip słyszałem że nie ma problemu ...i tylko odrobinka brakuje to załatwienia sprawy ...aż ucichli ...

 

Poziom możliwości naprawy zweryfikuje teraz nieaso 

 

Pozdrawiam

sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy ile Cię ta naprawa , diagnozowanie, ewentualnie  "nienaprawa": nawet nie wiem jak to można nazwać, będzie fizycznie  kosztowała? Czy będziesz musiał zapłacić za parking i przechowywanie auta czy Tobie zapłacą za niedotrzymanie umowy o naprawę pojazdu. Oczywiście jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów nienaprawy i diagnozowania to jeszcze nie wiem ..... dzwonilem kilkukrotnie i wysłałem maila ale proces wyceny trwa .....na razie trwa kilka dni  :)

zaproponowałem że zapłacę za te elementy naprawy które Aso uznaje za wykonane (naprawa wiązki elektrycznej , jakiś element uszczelki skrzyni) a proszę o wymontowanie tych elementów skrzyni typu sterownik o elektrozawory których podmiana nie przyniosła skutku a zamontowanie tych z którymi auto przyjechało i czekam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może to być jedna z droższych "nienapraw" w historii SIP/ASO

Demontaż części czy elementów, ponowny montaż, sprawdzenie, kalibracja itp. itd.Koszty części, godzin pracy.

Swoją drogą daj znać jak uda się doprowadzić auto do właściwego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@haphap najlepsze jest to że masz w pompie tą całą sytuację i na luzie obnażasz bezradność aso.

Wygrałeś tą walkę walkowerem (bo przecież  ktoś podjął rękawice)ale bez stresu i niepotrzebnych nerwów punktujesz .Ja bym na miejscu aso spalił się ze wstydu.

 

Najlepsze i tak dopiero  będzie czyli faktura do zapłacenia ....Pokaż  koniecznie ten totalny nokaut.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział Techniczny SIP stwierdził na samym początku napraw /diagnostyki że nie ma takiej potrzeby aby wymieniać skrzynię bo skrzynia jest sprawna 

( na razie też innej wersji od nich nie słyszałem)

 

Wymiana skrzyni w sumie i tak nie wchodziłaby w rachubę bo sama skrzynia to koszt 56 000 zł(juz nie pamietam czy netto czy brutto ale to w sumie bez znaczenia :)  bo ta kwota czy netto czy brutto to i tak przekracza wartość sprawnego samochodu ),

 

Także gdybym usłyszał żeby szykować taką kwotę to auto poszłoby na części albo do sprzedaży jako uszkodzone (rzeczoznawca wycenił uszkodzone auto na 30 tys )

 

Dodatkowo nawet jeśli bym wpadł na tak ekstremalny pomysł aby jednak zaszaleć i zakupić w SIP taką skrzynię , to nie było chętnych(SIP/ASO) do zagwarantowania że to będzie ostateczne rozwiązanie problemu .. i że nie zostanę z zamówiona skrzynią i z powracającym tajemniczym błędem P0730 :(

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tytułem podsumowania jeśli kogokolwiek to interesuje to właśnie wróciłem sprawnym autem z nieaso .Przejechana trasa Nowy Sącz - Kce bez problemu i trochę po mieście .

 

sip/Aso 14 mcy bez diagnozy 

Nieaso 14 dni ,diagnoza ,działanie ,stały kontakt i NAPRAWA =sprawne auto .

 

jednak cvt da się naprawić :) 

 

 

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis niezależny może mieć dużo większe doświadczenie dotyczące usterek występujących zwykle długo po gwarancji. Są ASO innych marek, które skrzynie biegów oddają do specjalistycznych serwisów. O tym się głośno nie mówi. Może SIP powinien zaprosić ten niezależny serwis do współpracy. Trzeba się nauczyć CVT naprawiać - cena za wymianę jest absurdalna. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aga napisał:

Czary ;)

lepszy czarownik ;) z Forum 

7 godzin temu, sierot napisał:

A jakieś szczegóły (źródło problemu, cena)?

Nie chciałbym wchodzić w szczegóły techniczne bo się na nich nie znam ale chodziło o jakiś element mechaniczny skrzyni spinający skrzynie z napędem .Wyskoczyło im to podczas diagnostyki .Koszt tego elementu w cenie Sip to 5600zl.Jako że nieaso miało dawcę na podmiane to sprawdzili i sie potwierdziło.Ostatecznie zakupiłem u nich całą skrzynie dawcy .Koszt całkowity 7400zl brutto

Godzinę temu, Kane66 napisał:

i jak rozliczyło Cię ASO za te 14 miesięcy ? Za co zapłaciłeś końcowo ?

Od miesiąca czekam na wycenę...dzwonilem kilkukrotnie ..

2dni temu przekazałem im że czekam już tylko do wczoraj i jeśli nie ma propozycji z ich strony to uznaję że nie poczuwają się do wystawienia jakiejkolwiek fvat.Jako że mamy sobotę dla mnie temat jest zamknięty.

 

Godzinę temu, Urbi napisał:

Serwis niezależny może mieć dużo większe doświadczenie dotyczące usterek występujących zwykle długo po gwarancji. Są ASO innych marek, które skrzynie biegów oddają do specjalistycznych serwisów. O tym się głośno nie mówi. Może SIP powinien zaprosić ten niezależny serwis do współpracy. Trzeba się nauczyć CVT naprawiać - cena za wymianę jest absurdalna. 

Nie będę polemizował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, haphap napisał:

lepszy czarownik ;) z Forum 

Wiem, znam ;) życzę Ci duże radości z użytkowania auta, o ile jeszcze jesteś w stanie się nim cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Koper napisał:

 co było do przewidzenia...

żebym był tak uświadomiony 14 mcy temu ;) 

albo 13 ,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2.... albo 1 mc temu  :)

 

 i taka wisienka ....ostatnia sugestia DT Sip -skrzynia sprawna mechanicznie , wymienić kabel główny bo przyczyna pewnie tam 

 

a juz w idealnym nieistniejącym świecie widziałbym to tak:

 

serwis ASO

 

1) diagnoza 2-3 dni 

2) zalecenie -wymiana uszkodzonego elementu skrzyni ( ponoć występuje ten element jako czesc w koszcie 5600zł)

3) zamówienie-robocizna ,test ,wydanie klientowi 2-3tygodnie

 

jeżeli dane ASO nie ma sprzętu albo odpowiedniej wersji szkolenia to przekierowanie klienta na wskazane ASO dedykowane tego typu naprawom np takie które posiada choćby sprzęt do dynamicznej wymiany oleju w skrzyni 

 

pozdrawiam

 

S

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

 

to akurat ułatwienie ale bez znaczenia , szczególnie w CVT 

Nie jestem specjalistą i nie chcę z fachowcem na polemizować (choć w internecie można spotkać opinie warsztatów zdecydowanie zalecające wymianę dynamiczną)

 

Ale tak z ciekawości to u Pana jest takie urządzenie czy nie ma?

 

 

https://warsztat.pl/artykuly/dynamiczna-czy-statyczna-wymiana-oleju-w-automatyc,50153/1

22 godziny temu, Aga napisał:

Wiem, znam ;) życzę Ci duże radości z użytkowania auta, o ile jeszcze jesteś w stanie się nim cieszyć :)

Dziękuję ,trochę jeszcze nie wierzę że jest naprawione i jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, haphap napisał:

Nie jestem specjalistą i nie chcę z fachowcem na polemizować (choć w internecie można spotkać opinie warsztatów zdecydowanie zalecające wymianę dynamiczną)

 

sprzęt kupili więc nie ma się co dziwić , że chcą zarobić 2 x tyle :) dla mnie istotne są zalecenia producenta CVT

ps. w starym typie skrzyni z dużym przebiegiem czasem likwiduje niedomagania , czasem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem że Pan nie kupił urządzenia do wymiany dynamicznej  oleju i nie stosuje :) 

 

Ciekaw jestem czy jakieś Aso w Polsce ma i stosuje ?

 

tak na wypadek jakby ktoś jednak chciał dać sie naciągnąć na wymianę dynamiczną i uparłyby się na Aso bo np ma auto na gwarancji

 

Jakby Pan też był uprzejmy doprecyzować ,czy producent zaleca te wymiany np co jakiś przebieg czy nie?

 

pozdrawiam

 

S

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, haphap napisał:

Ok rozumiem że Pan nie kupił urządzenia do wymiany dynamicznej  oleju i nie stosuje :) 

 nie musze kupować bo SIP umożliwia wypożyczenie , chyba za 250 zł miesięcznie...

46 minut temu, haphap napisał:

tak na wypadek jakby ktoś jednak chciał dać sie naciągnąć na wymianę dynamiczną i uparłyby się na Aso bo np ma auto na gwarancji

nie ma problemu , podobnie jak z wymianami oleju co 7.5 tyś , ponieważ to nie szkodzi więc klient nasz pan , o ile chce zapłacić...:)

49 minut temu, haphap napisał:

Jakby Pan też był uprzejmy doprecyzować ,czy producent zaleca te wymiany np co jakiś przebieg czy nie?

 nie pamiętam dokładnie ale producent nie zaleca wymiany oleju w CVT o ile auto nie ciągnie  większej przyczepy . W związku z dawną dyskusją  wprowadzono wym. co 60 tyś , przy okazji wym, w dyfrach a może i CVT?. Proszę o tel do serwisu to odpowiedzą lub info w instrukcji Pan znajdzie.... co i kiedy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...