Jump to content
Hedgehog

OBK SBD 2011 Hałas/Buczenie kół

Recommended Posts

Cześć,

mam Outbacka z dieslem z 2011 roku. Od początku serwisowany tylko w ASO, wszystko fabryczne. 

Ostatnio zakupiłem do samochodu nowe opony letnie Yokohama Geolandar - po ich założeniu samochód od okolic 60km/h stał się bardzo głośny. Odgłos jest mniej więcej jak hałas toczenia, jakby opony były bardzo głośne, ale nie przypominam sobie, żeby wcześniej tak było. 

Czy ktoś ma pomysł co to może być? Czy łożysko może generować podobny dźwięk?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrowienia

Ja u siebie miałem różne odgłosy łżysk. Od szumu nawet to takich

Miałem fabryczne geolandary wielosezonowe i powiem że bardzo głośne były, oczywiście nie porównuje się wielosezonów i letnich ale ogólnie jakieś te opony średniawe były.

W dniu 15.03.2018 o 12:36, Hedgehog napisał:

Cześć,

mam Outbacka z dieslem z 2011 roku. Od początku serwisowany tylko w ASO, wszystko fabryczne. 

Ostatnio zakupiłem do samochodu nowe opony letnie Yokohama Geolandar - po ich założeniu samochód od okolic 60km/h stał się bardzo głośny. Odgłos jest mniej więcej jak hałas toczenia, jakby opony były bardzo głośne, ale nie przypominam sobie, żeby wcześniej tak było. 

Czy ktoś ma pomysł co to może być? Czy łożysko może generować podobny dźwięk?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrowienia

Po wywaleniu Geolandar-ów i wstawieniu Continental rożnica niebo a ziemia, niestety ale fabryczne opony do najlepszych nie należą, poszukaj w na TF ,aczkolwiek może to łożyska generują hałas. Jezeli po wymianie opon hałas wzrósł to obstawiam opony. Wstaw auto na podnośnik i rozpędź koła może uda się wyłapać które łożysko hałasuje jeśli czujesz że to łożysko.

Miałem do samo. Wyrzuciłem te szajsowate opony i kupiłem markowe Continental. Problem zniknął.

Zibi07