Skocz do zawartości

Wyszczerbione 3 z 45 zębów w wałkach skrzyni biegów


Contor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać na zdjęciach, mam wyszczerbione zęby w dwóch współpracujących wałkach z środkowej i ostatniej części skrzyni, jako że pewnie prędzej znajdę dwa trufle niż takie dwa wałki do skrzyni VN4AA, to zastanawiam się czy nie zostawić ich takich jakie są. Z tego z mi dziś doradzono to trzeba wyszczerbione zęby wyszlifować do równych powierzchni, ważne aby nie były zakrzywione, sam nie wiem, wałków nie ma, jedyna opcja to używana skrzynia za 2000 w której przecież mogą być jeszcze gorsze.

Jakie są wasze opinie?

 

 

20180313_170927.jpg

20180313_171242.jpg

20180313_171248.jpg

20180313_171324.jpg

3-4 zęby z 45 w każdym wałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Contor napisał:

Z tego z mi dziś doradzono to trzeba wyszczerbione zęby wyszlifować do równych powierzchni, ważne aby nie były zakrzywione,

To coś bardzo dziwnego i co znaczy ,żeby nie były zakrzywione?

Jeśli chodzi o napawanie laserowe, to powodzenie w Twoim przypadku oceniam na mało prawdopodobne, ale jeśli się podejmą i koszty są OK, to próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze i bez ściemy - ja na twoim miejscu szukał bym drugiej skrzyni na podmiankę, najlepiej z jeżdżącego auta żeby się przejechać i sprawdzić czy wszystko gra i buczy.

 

Nawet jak ci naprawią takie uszkodzenia, to weź teraz z taką "naprawianą" skrzynią jedź na wyprawę za granice, ja bym się nie odważył......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Contor napisał:

Szukam wałków

 

Najlepsza decyzja jeżeli resztę skrzyni masz w porządku. Będą pasować także z innych modeli skrzyń ale trzeba zwrócić uwagę na przełożenie tych wałków, może być ono 1:1 lub ok. 1,1:1 (nie pamiętam dokładnie). Policz zęby na kołach zębatych, będziesz wiedział czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odkopuję temat, czy orientuje się ktoś ile taka zabawa z napawaniem i frezowaniem kosztuje?

Niestety u mnie też podobnie się wydarzyło (przyczyną był brak pierścienia segera w wiskozie) i zastanawiam się czy coś z tym robić czy poskładać i zobaczyć jak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...