Skocz do zawartości

Co po lanosie? Czyli wybierz mi następne SUBARU!


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

20 minut temu, Mateusz22 napisał:

Nie kombinuj, szukaj ładnego wrx GD i będziesz zadowolony:)

 

Już zaczynałem wątpic w forum :P Wszyscy mi tu jakieś bezbulgotowe wolnossące silniki polecają, a subaru ma przecież w gamie wspaniałe 2.5T ;) Przecież świnia powinna bulgotać. Tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rosaskc napisał:

gamie wspaniałe 2.5T ;) 

Mądrze prawisz. :) Wydaje mi się, że jeżeli szukasz kompromisu pomiędzy komfortem a szybkością to może takie Legacy:
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-2-5-gt-300-km-4x4-skory-lpg-brc-automat-zar-pl-ID6zhdzf.html#d0ace88864

 

A jeżeli szukasz czegoś szybkiego i stworzonego z tą myślą, to @Mateusz22 dobrze napisał szukaj Pan Imprezki. :)

Czyli u Ciebie też hasło: "Umarł król, niech żyje król", w połowie zrealizowane. ;)
U nas jednak zamiast Lanosa zagościł Forek_3.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz bardziej sprecyzować przebieg: jeżeli trasy są okazjonalnie lub nie przeszkadza ci zbytnio hałas, szukaj Turbo forka. To auto jest mega praktyczne: bardzo zwrotne, z fajnym prześwitem, więc żadne krawężniki i zaspy mu nie straszne, dobra widoczność. Ok, bagażnik nie jest ogromny, ale pakujesz się "w górę" i jest dobrze. Osiągi na dobrym poziomie, nie będziesz zawalidrogą ani w mieście, ani na trasie. Pojedziesz tym i na narty, i na tor, a jak zapragniesz to Subariadę też :P Jak sporo jeździsz to mimo wszystko włożyłbym gaz.. Ten od KamilaP brałbym w ciemno, jeżeli rozważasz forestera. Masz mega projekt właściwie skończony, w którym nie ma co poprawiać (chyba?). 

 

Natomiast jeżeli zależy ci na wygodzie w trasie, to jednak Legacy/OBK. Silnik to już w zależności od preferencji. 

Moim zdaniem jakakolwiek impreza nie pasuje ze względu na mały bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, thomson0073 napisał:

Czyli u Ciebie też hasło: "Umarł król, niech żyje król", w połowie zrealizowane. ;)
U nas jednak zamiast Lanosa zagościł Forek_3.

Forek SH też fajna opcja :) Ale nie chcę ponownie 2.0 NA. Jak coś, to tylko XT, ale on zdecydowanie poza budżetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rosaskc napisał:

 

Już zaczynałem wątpic w forum :P Wszyscy mi tu jakieś bezbulgotowe wolnossące silniki polecają, a subaru ma przecież w gamie wspaniałe 2.5T ;) Przecież świnia powinna bulgotać. Tak czy nie?

A no wiadomo, bez basu z komina nima jazdy ;)

Masz wybór między niesmiertelnym 2.0t a legendarnym 2.5t:wub: 

Zresztą po lanosie krok trzeba zrobić do przodu, czyli jak nic wychodzi jakiś bug albo blob wrx, będzie szybkie, da radość z jazdy, kieszeni nie rozerwie, lpg tak nie razi jak w STI, czyli czego chcieć więcej? :) poza tym może uda Ci sie jakaś panewke upolować albo inne UPG :P

Z całym szacunkiem dla legacy ale to jednak mocno rodzinny pojazd jest, a jeśli Lanos był wystarczający to i GD takie będzie..

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz22 napisał:

A no wiadomo, bez basu z komina nima jazdy ;)

Zresztą po lanosie krok trzeba zrobić do przodu, czyli jak nic wychodzi jakiś bug albo blob wrx, będzie szybkie, da radość z jazdy, kieszeni nie rozerwie, lpg tak nie razi jak w STI, czyli czego chcieć więcej? :) poza tym może uda Ci sie jakaś panewke upolować albo inne UPG :P

Z całym szacunkiem dla legacy ale to jednak mocno rodzinny pojazd jest, a jeśli Lanos był wystarczający to i GD takie będzie..

No właśnie Lanos przestał wystarczać. Legacy sedan ma akuratny bagażnik i wszystko gra. Jeśli Impreza GD, to tylko i wyłącznie Hawk. W dodatku, najlepiej sedan, bo kombi mało sexi jest. Nie mniej jednak w pierwszym poście wrzuciłem dwa kombiaki i jednego sedana Hawk. Z tym że ten ostatni (niebieski sedan) poza budżetem (w przeciwieństwie do srebrnych kombi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rosaskc napisał:

No właśnie Lanos przestał wystarczać. Legacy sedan ma akuratny bagażnik i wszystko gra. Jeśli Impreza GD, to tylko i wyłącznie Hawk. W dodatku, najlepiej sedan, bo kombi mało sexi jest. Nie mniej jednak w pierwszym poście wrzuciłem dwa kombiaki i jednego sedana Hawk. Z tym że ten ostatni (niebieski sedan) poza budżetem (w przeciwieństwie do srebrnych kombi).

Czyli wybierasz UPG, odważnie :P

Ja mam dwójkę dzieciaków..

Kiedy  był  jeden spokojnie wszystko sie mieściło do STI i kilka razy zrobiliśmy trasę po ok 1500km, plus z przelotu taki że młody spał prawie cały czas, trzeslo i głośno hehe 

Z dwójka też nie ma problemu, obecnie młodszy ma 6 miesięcy i chwali sobie,;)

Ale wtedy lpg odpada bo bagażnika nie będzie, znaczy będzie malutki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sredniaq napisał:

Moim zdaniem musisz bardziej sprecyzować przebieg: jeżeli trasy są okazjonalnie lub nie przeszkadza ci zbytnio hałas, szukaj Turbo forka.

I tu jest pies pogrzebany. Autostradą jeżdżę średnio 12 razy w tygodniu :biglol: Poniedziałek-piątek do i z pracy, do tego na weekend w rodzinne strony lub na wycieczkę/mecz. Forki mi się podobają, ten @KamilP szczególnie ;) Chyba trzeba będzie go zobaczyć.

 

1 minutę temu, Mateusz22 napisał:

Czyli wybierasz UPG, odważnie :P

Przecież niezależnie od tego czy wybiorę Imprezę/Forka/Legasia, to silnik 2.5T jest podatny na UPG. Alternatywa to H6, ale wtedy zawężamy modele do Legacy... Chyba, że miałeś na myśli 2.0T, to mi zostaje Forek SG.

 

3 minuty temu, markos007 napisał:

jeśli ma być lpg to musi być większy bagażnik, jak wygodnie to Legac/Outback. 

Widziałem @termit'owego Legacy i pomimo dużej butli w kole bagażnik pozostał fabrycznej wielkości i taki by mi wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym UPG to było ironicznie, gdybym miał kasę kupił bym STI my15, a tam jest wiadomo co pod maską..

95% forum hejtuje 2.5t, te wzmianki o UPG byly w ich stronę, mnie on nie przeszkadza ;) 

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz22 napisał:

..., gdybym miał kasę kupił bym STI my15, a tam jest wiadomo co pod maską..

95% forum hejtuje 2.5t, ..., mnie on nie przeszkadza ;) 

Zgadzam się w 100% :)

Edytowane przez faza20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rosaskc napisał:

Przecież niezależnie od tego czy wybiorę Imprezę/Forka/Legasia, to silnik 2.5T jest podatny na UPG. Alternatywa to H6,

Nie był bym tego taki pewien. H6 jest mniej podatne na UPG, ale mimo wszystko prędzej czy później uszczelka padnie:(. Najlepiej to kupić takiego, w którym już to było robione. Niestety takie ogłoszenia nie zdarzają się za często. Ja swojego wczoraj oddałem na UPG.:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Nie był bym tego taki pewien. H6 jest mniej podatne na UPG, ale mimo wszystko prędzej czy później uszczelka padnie:(. Najlepiej to kupić takiego, w którym już to było robione. Niestety takie ogłoszenia nie zdarzają się za często. Ja swojego wczoraj oddałem na UPG.:unsure:

No dobra, a Pani Panewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oczkoo15 napisał:

Nie był bym tego taki pewien. H6 jest mniej podatne na UPG, ale mimo wszystko prędzej czy później uszczelka padnie:(. Najlepiej to kupić takiego, w którym już to było robione. Niestety takie ogłoszenia nie zdarzają się za często. Ja swojego wczoraj oddałem na UPG.:unsure:

O jakim przebiegu mowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rosaskc napisał:

I tu jest pies pogrzebany. Autostradą jeżdżę średnio 12 razy w tygodniu :biglol: Poniedziałek-piątek do i z pracy, do tego na weekend w rodzinne strony lub na wycieczkę/mecz. Forki mi się podobają, ten @KamilP szczególnie ;) Chyba trzeba będzie go zobaczyć.

Oj.

A ile tych km po autostradzie robisz? Bo to nie jest tak, że forek się nie nadaje, ale trasa 1000km wg mojej opinii to już męczy. Jeżeli mowa o np. 30 minutach jazdy, to co innego. 

Przejedź się forkiem, to jest naprawdę zajebiste auto i warto wziąć go pod rozwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langur odjechał. Kropka. Nie chcę się nad tym rozwodzić, bo jakoś niespecjalnie się cieszę ze sprzedaży. Prawdopodobnie dlatego, że to naprawdę super daily-car!
W każdym razie, trzeba kupić następne Subaru, bo ilość świń w garażu musi być niezerowa
 
Zatem, czego szukamy?
BUDA: Zdrowa, bez rudej. Na pewno coś z większym od lanosa bagażnikiem. Najchętniej sedan, ale ładne kombi też może być. Drzwi bez ramek, to coś, co zawsze chciałem mieć. W sumie szyberdach też mi się marzył... Jeśli Impreza to tylko HAWK. Jeśli FORESTER, to najbardziej mi się podoba przedliftowy SG, ewentualnie SH. Jeśli LEGACY, to IV generacja. 
MASZYNERIA: Turbo benzyna. Może być z gazem, ale nie musi. Myślałem ewentualnie o H6. Skrzynia raczej manual, ale do automatu też mogę się przekonać.
DO CZEGO: Na co dzień. Na korki i na autostrady. Rocznie robię około 30kkm, więc auto nie może męczyć. 
BUDŻET: Powiedzmy 33000 PLN.
 
Przejrzałem ogłoszenia na forum i jest parę ciekawych:
 
image.png.d10a3806444ca4fc7f063839dac2a66d.png
 
image.png.60cf161bcaf3cd4bd8b62715f85c3a5d.png
 
image.png.50d76d4efd1892948bd3eedfe22972e2.png
 
image.png.2eef1afc30953228f1742ad1b827b3fa.png
 
image.png.ddc2a1adeec7d9551963538c2e18c6a0.png
 
image.png.e4fe02a11c6c8002e99edd676214976f.png
 
image.png.a94868dcb919f3a8ea95927aeaa21ed0.png
Osobiście jeżdżę forkiem SG przedlift 2.0XT głównie po mieście i jest rewelka. Ma potencjał i można coś przy nim porobić. Do tego wygodny i w teren wjedzie. W trasie się też spisuje. Dzieciaki to kochają i powyżej 150 nie narzekają na hałas. :) I jest salon PLdae7a9cd83a01c2f2d006c561e6b1835.jpg

Feel The Freedom, Drive Your Way, Subaru is a state of mind...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl czas ze jezdilem Lanosem do pracy robiac 160 km dziennie... zrobilo mi sie zal auta i poszukalem innego auta na codzien.  Wybor padl na 2006 Legacy LTD 2.5i 4EAT USDM.  Na poczatku samochod sie nie prowadzil - boczny wiatr powodowal nieprzyjemne zmiany toru jazdy - zalozylem obnizajace sprezyny Tein, wymienilem amortyzatory na KYB Excel G, zalozylem staby whiteline, zmienilem opony na rozmiar 225/45/17 i nagle okazalo sie ze mam super auto do jazdy na autostradzie.  Jazda w korkach byla znosna dzieki automatowi, a po ogarnieciu dzialania trybu manualnego, okazalo sie ze ze zmiana biegu mozna czekac do czerwonego pola.  Na autostradzie auto bylo wystarczajaco szybkie, w zakretach nie musialem hamowac, wystarczylo zmienic bieg.  Z szerszymi oponami, nawet hamowanie bylo lepsze, spalanie bylo o niebo lepsze niz w STI, i na tanszej benzynie.  Szyberdach, automatyczna klima podgrzewane siedzenia i skorzane wnetrze byly milymi dodatkami.  Auta pozbylem sie po przejechaniu 96k km, tylko dlatego ze po narodzinach 2 dziecka - z siedzonkami z tylu - nie miescilismy sie we 4 osoby w aucie - z przodu nie bylo miejsca po odsunieciu fotela. 

Edytowane przez Eryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...