Skocz do zawartości

Co po lanosie? Czyli wybierz mi następne SUBARU!


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

Langur odjechał. Kropka. Nie chcę się nad tym rozwodzić, bo jakoś niespecjalnie się cieszę ze sprzedaży. Prawdopodobnie dlatego, że to naprawdę super daily-car!

W każdym razie, trzeba kupić następne Subaru, bo ilość świń w garażu musi być niezerowa ;)

 

Zatem, czego szukamy?

BUDA: Zdrowa, bez rudej. Na pewno coś z większym od lanosa bagażnikiem. Najchętniej sedan, ale ładne kombi też może być. Drzwi bez ramek, to coś, co zawsze chciałem mieć. W sumie szyberdach też mi się marzył... Jeśli Impreza to tylko HAWK. Jeśli FORESTER, to najbardziej mi się podoba przedliftowy SG, ewentualnie SH. Jeśli LEGACY, to IV generacja. 

MASZYNERIA: Turbo benzyna. Może być z gazem, ale nie musi. Myślałem ewentualnie o H6. Skrzynia raczej manual, ale do automatu też mogę się przekonać.

DO CZEGO: Na co dzień. Na korki i na autostrady. Rocznie robię około 30kkm, więc auto nie może męczyć. 

BUDŻET: Powiedzmy 33000 PLN.

 

Przejrzałem ogłoszenia na forum i jest parę ciekawych:

 

image.png.d10a3806444ca4fc7f063839dac2a66d.png

 

image.png.60cf161bcaf3cd4bd8b62715f85c3a5d.png

 

image.png.50d76d4efd1892948bd3eedfe22972e2.png

 

image.png.2eef1afc30953228f1742ad1b827b3fa.png

 

image.png.ddc2a1adeec7d9551963538c2e18c6a0.png

 

image.png.e4fe02a11c6c8002e99edd676214976f.png

 

image.png.a94868dcb919f3a8ea95927aeaa21ed0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Musisz pamiętać ,że wszystkie Subaru turbo w tym budżecie są głośne na trasie powyżej 130km\h. Najciszej z wszystkich Subaru jest w Legacy\Outback.       SpecB kombi byłby najlepszym wyborem , ale raz ,że to rzadkość a dwa ceny powalają. Zostaje H6 z automatem  jak ma być szybko , cicho i szyby bez ramek. ;).

 

 

\'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu szukałbym H6:). Tylko, że najtrudniej jest kupić dobry egzemplarz (a w szczególności Spec B )

2 minuty temu, msi napisał:

Ja będę za chwilę sprzedawał swoje, poczekam jeszcze na info ile mi dealer zaproponuje za Legacy. Jest szyberdach, jest sedan, jest 6 cylindrów i automat :)

Ty masz po Legacy po lifcie, czy przed liftem ?

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, msi napisał:

Ja będę za chwilę sprzedawał swoje, poczekam jeszcze na info ile mi dealer zaproponuje za Legacy. Jest szyberdach, jest sedan, jest 6 cylindrów i automat :)

Znając dilerów zaproponuje na tyle mało, że wystawisz tu ogłoszenie ;)

Ten wątek ma mieć zdjęcia! Auto kupuje się oczami! :P @msi, wrzuć jakieś foto swojego ;)

 

@Oczkoo15 jechałem dziś Legacy H6. Co prawda bardzo krótka była to przejażdżka, ale... nie ujął mnie :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rosaskc napisał:

Znając dilerów zaproponuje na tyle mało, że wystawisz tu ogłoszenie ;)

Ten wątek ma mieć zdjęcia! Auto kupuje się oczami! :P @msi, wrzuć jakieś foto swojego ;)

 

@Oczkoo15 jechałem dziś Legacy H6. Co prawda bardzo krótka była to przejażdżka, ale... nie ujął mnie :mellow:

Do zdjęcia to go najpierw muszę umyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rosaskc napisał:

ale... nie ujął mnie :mellow:

Bo radochy jaką daje turbo nie zastąpisz niczym. H6 jeździ bardzo sprawnie , ale Subaru turbo w połączeniu z manualem  daje większą frajdę ,ale ma też swoje wady niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tedimy99 napisał:

Subaru turbo w połączeniu z manualem  daje większą frajdę ,ale ma też swoje wady niestety.

Oprócz panewek i upg, co jeszcze? To jest wątek o tym, jakie mam sobie kupić Subaru. Chcę znać wszystkie wady i zalety :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, house_1 napisał:

Wóz sprawny, tani, z gazem i nie oszczędzany na serwisie.

Gdzie taki znajdziesz?

W Krynicy-Zdrój :D Bo właśnie tam mój Langur pojechał...

 

Muszę najpierw jakieś turbo sprawdzić. Może porwie za serce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Gdybym nie miał turbo, brałbym 1 lub 2 ze zdjęć powyżej :D

 

A ja czytam kolejną stronę kolejnego wątku na forum i w sumie Forek wydaje się być najmniej autostradowym zwierzem z całej gamy. W końcu "aerodynamika lodówki" :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek niestety jest w środku dość głośny przy dużej prędkości. Jeśli do tego zrobisz przelotowy wydech (a przy turbo aż się prosi) to komfort podróżowania jest do 130 km/h. Do 150 jest znośnie. Powyżej - słabo.

Impreza GD ma niewygodne siedzienie - krótkie siedziska, jest dużo gorzej niż w GH. Najlepiej samemu się przejechać i zobaczyć.

H6 w automacie - niby wszystko fajnie, ale mnie nie urzekł jakoś - taki stateczny wóz.

Niestety nie ma ideału - musisz wybrać kompromis. Takim względnym kompromisem jest Legacy GT, ew. Spec B. Przy czym czytając Twoje wpisy o Lanosie, pewnie chcesz coś co bulgocze, lubi strzelić z wydechu i wciska w fotel a nie jest kulturalnym i cichym H6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dr.elich napisał:

Takim względnym kompromisem jest Legacy GT, ew. Spec B. Przy czym czytając Twoje wpisy o Lanosie, pewnie chcesz coś co bulgocze, lubi strzelić z wydechu i wciska w fotel a nie jest kulturalnym i cichym H6.

Po raz n-ty analizuję wszystkie za i przeciw i wniosek nasuwa się jeden - LGT. Niestety, mało tego u nas i nie ma w czym wybierać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda. Trzeba czekać na swojego rodzynka.

Albo kupić Imprezę/Forka.

Lanos którego kupiłem niby fajny, ale tak do końca mnie nie urzekł i powoli szukam czegoś kierując się podobnymi kryteriami jak Ty. I nieustannie zerkam na WRXy w budzie GD choć rozsądnego uzasadnienia brak. Widzę, że lubisz dłubać przy autach, dopieszczać. Moje zdanie jest takie - z takimi ciągotami trzeba mieć choć raz w życiu Subaru z turbiną (ale nie diesla!).

Kup co Ci się podoba i już. Kieruj się bardziej stanem niż modelem/kolorem itd. No chyba, że masz spory budżet finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...