Skocz do zawartości

Legacy '07 4 biegowy automat i kick-down


kotlin83

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki, mam takie małe pytanie o działanie kickdown w Legacy IV. Czy to normalne że potrzebuje on chwilę żeby "się obudzić"? U mnie działa to tak, że nawet jak wcisnę gaz do podłogi, to reakcja jest po ok sekundzie (może dwóch) - obroty wchodzą powyżej 5k i auto przyspiesza. Czy to standard w skrzyni 4EAT że jest taki lag w reakcji na wciśnięcie gazu do końca? Przeglądałem już różne wątki o automatach w Subaru, ale na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krvrad napisał:

Taaa, musi się zastanowić. Wydaje mi się, że jak pojeżdżę trochę ostrzej, to potem te lagi są mniejsze, ale to różnie bywa. TenTypTakMa.

 

To samo u mnie, więc niestety chyba norma. Do jazdy z wyprzedzaniem na SPORT i też nie trzeba wajchować, zmieni sam jak będzie musiał ;)  Nie zmienia to natomiast faktu, żeprzy codziennej jeździe jest to nieco irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kotlin83 napisał:

Dzięki panowie, uspokoiliście mnie - już myślałem że się większy wydatek szykuje. Teraz trzeba się przyzwyczaić do spokojniejszej jazdy, a przy wyprzedzaniu na sport ;)

 

Najlepiej cały czas na sport i tylko sponsora na Pb trzeba znaleźć ;) 

13 godzin temu, pawel007 napisał:

Ja caly czas jezdze na manetkach. Jest oszczędniej i szybciej. A ciekawe czy skrzynia „ ma pamięć” na style jazdy???

Ehh gdyby tylko mieć wersję z manetkami. Ponoć można "dostawić" ale nie wiem czy dużo osób taką zabawą się zajęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamul napisał:

 

 

Ehh gdyby tylko mieć wersję z manetkami. Ponoć można "dostawić" ale nie wiem czy dużo osób taką zabawą się zajęło.

No właśnie zacząłem o tym myśleć, co prawda jeszcze nie przeszukiwałem forum pod tym kontem, ale to wydaje sie być doś łatwe do zrealizowania, przynajmniej w teorii. Pociągnąć gdzieś do kiery od styczników lewarka 2 kable 2 żyłowe i zamontować jakiś przełącznik jak LGT, albo przełączniki (ala łopatki) i po sprawie. Pewnie diabeł tkwi w szczegółach...

Edytowane przez Basmanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dało by sie poświęcic sterowanie radiem (głośność np) na rzecz biegów. Prawie zawsze ściszam gałką. może dało by sie jakoś wpiąć pod ten manipulator i było by po sprawie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...