Skocz do zawartości

ASO oscyloskop analiza pinow


Zbyszek_

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy dobry diagnosta samochodowy powinien oprócz skanera posiadać oscyloskop i to kilku kanałowy. To co ScannerDanner pokazuje na tym filmiku, czyli odczyt sygnału z MAFa można dokonać np RomRaiderem, ale nie to jest najważniejsze, najważniejsze jest żeby wiedzieć jak interpretować uzyskane dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczyt napiecia oscyloskopem a odczyt parametrow ktore widzi ECU to nie jest to samo. Chocby dlatego ze odczyt danych ma swoj interwal a na oscyloskopie widac napiecie w trybie ciągłym (oczywiscie skrot myslowy, wspolczesne oscyloskopy sa cyfrowe wiec tez probkuja sygnal ale duuuzo czesciej niz ECU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 14:43, Zbyszek_ napisał:

Czy w aso robicie tego typu analize z oscyloskopem sygnalow na pinach?

 

 

Kolego jak się nie mylę masz przepławkę, kostka na 5 pinów

Jak patrzysz na wtyczkę od lewej liczysz 1,2,3...

 

Pomiędzy 1a2 masz czujnik temperatury - zwykły termistor

wykazuje się rezystancją zależną od temp. od około 16 Kilo omów ze wzrostem temperatury opór malej. Dla około 20C powinno być około 2 -2,4 Kilo oma

 

Do pomiaru potrzebujesz zwykły omomierz.

 

3 zasilanie, ale nie pamiętam czy była 12 czy 5V

4 masa

5  sygnał jest w woltach chyba do 0 - 5v.

 

Do pomiaru potrzebujesz zwykły woltomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdziłem organoleptycznie i pędzelkiem poczyściłem i  przez OBD2 telefonem. I jest ok. Nie chciało mi się tachać oscyloskopu z biura do garażu i go brudzić.
Miałem w mgłach i deszczu jednego dnia P0172(za bogata mieszanka wykryta przednią lambdą) , i czarny dym jak deptałem pedał gazu w tylnym lusterku i falowanie na jałowym. Podejrzewam, że musiała mi wilgoć wpaść w te rezystory w tym czujniku bo wszystko wróciło do normy na drugi dzień - ew. może coś tym pędzelkiem przeczyściłem - ale wyglądał na czysty jak go oglądałem. Może mam mokry filtr powietrza?

 

Dzięki, spokojnej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...