Skocz do zawartości

nie swieci sie panel klimy GX-204LE Legacy IV - NAPRAWIONE!!!


skrzypekQ4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za ofertę. Będę miał na uwadze.

Może wymyślę coś jeszcze.

 

 

Panowie i Panie powie mi ktoś czy sam panel klimatyzacji z radia angielskiego pasuje do radia europejskiego? (pomijam odwrotny układ przycisków)

Chodzi o wersje poliftowe oczywiście?

Edytowane przez Kusy
Pytanie ponawiam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
23 godziny temu, skrzypekQ4 napisał:

Odgrzewam temat, bo znowu padl panel klimy w kolejnym radiu :-( Znalazl juz moze ktos patent na naprawe tej japonskiej kupy?

Nie jestem pewien, czy to nie była kwestia jakichś zimnych lutów lub podobnej pierdoły. Chyba łatwiej kupić kolejne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 08:55, Danko napisał(a):

Nie jestem pewien, czy to nie była kwestia jakichś zimnych lutów lub podobnej pierdoły. Chyba łatwiej kupić kolejne 

Niestety nie są to "zimne luty", okazuje się, że problem jest z jakimiś rezystorami odpowiedzialnymi za poziom napięcia zasilania wyświetlacza, ponoć problem występuje też w innych sprzętach od Kenwooda. 

Szukalem kolejnego radia ale w ogłoszeniach same angliki, więc moje pojechało do naprawy.  Dam znać jak się uda i będzie już prawidłowo dzialalo. 

 

Edit: Panel klimy zostal naprawiony. Gdyby ktos potrzebowal naprawic swoj, na PW sluze kontaktem do elektronika.

Edytowane przez skrzypekQ4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • skrzypekQ4 zmienił(a) tytuł na nie swieci sie panel klimy GX-204LE Legacy IV - NAPRAWIONE!!!
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki wysłałem do tego samego elektryka i po 2 dnia wróciło naprawione i wszystko ekstra działa

W dniu 23.04.2022 o 13:06, skrzypekQ4 napisał:

Niestety nie są to "zimne luty", okazuje się, że problem jest z jakimiś rezystorami odpowiedzialnymi za poziom napięcia zasilania wyświetlacza, ponoć problem występuje też w innych sprzętach od Kenwooda. 

Szukalem kolejnego radia ale w ogłoszeniach same angliki, więc moje pojechało do naprawy.  Dam znać jak się uda i będzie już prawidłowo dzialalo. 

 

Edit: Panel klimy zostal naprawiony. Gdyby ktos potrzebowal naprawic swoj, na PW sluze kontaktem do elektronika.

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja także  skorzystałem z pomocy tego elektryka. Super kontakt . Po 2 dniach naprawiony panel wrócił i znowu działa. 

Naprawa za małe pieniądze,  więc nie ma sensu kupowania kolejnego radia ,które  podziała niewiadomo ile .

Gorące podziękowania dla kolegi skrzypekQ4, za szybki kontakt i pomoc.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@abrams, odpisalem na PW. u mnie wszystko dziala, a naprawa byla robiona kilka miesiecy temu. z tego co mi mowil, to jego naprawa powinna dzialac raczej juz do konca, bo do naprawy stosuje inne czesci, ktore nie powinny sie juz zepsuc. Tak jak napisalem Ci na pw, zadzwon do niego i wszystkiego sie dowiesz, mysle ze bedziesz zadowolony, kilka osob z forum juz ma naprawione wyswietlacze i chyba nadal dzialaja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.04.2020 o 18:11, Kusy napisał:

Panowie i Panie powie mi ktoś czy sam panel klimatyzacji z radia angielskiego pasuje do radia europejskiego? (pomijam odwrotny układ przycisków)

Chodzi o wersje poliftowe oczywiście?

Tak, panel En pasuje P&P.

Natomiast sama płytka elektroniczna w En jest inna niż w Eu (lustrzane odbicie).

Edytowane przez misiek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 20.07.2022 o 18:58, kozik126 napisał(a):

Ja także  skorzystałem z pomocy tego elektryka. Super kontakt . Po 2 dniach naprawiony panel wrócił i znowu działa. 

Naprawa za małe pieniądze,  więc nie ma sensu kupowania kolejnego radia ,które  podziała niewiadomo ile .

Gorące podziękowania dla kolegi skrzypekQ4, za szybki kontakt i pomoc.

Witam,

Czy moge prosic namiary na tego elektronika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.06.2023 o 18:53, joint napisał(a):

Cześć, 

niestety również padł panel w Outbacku Żony.

Proszę kontakt do elektryka.

Dziekuję i pozdrawiam,

joint

Cześć,

bardzo proszę o kontakt do elektryka.

Dziękuję i pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prosba do forumowiczow znajacych kontakt do osoby, ktora naprawia radia - BARDZO PROSZE NIE PRZEKAZYWAC TEGO KONTAKTU DALEJ OSOBOM TRZECIM!!! Moj znajomy, ktory naprawia te radia, zaczyna byc meczony o dodatkowe informacje lub uslugi dot. Subaru przez osoby niezweryfikowane, jakis handlarzy oraz inne osoby wlasciwie nie zwiazane z marka Subaru, a tylko przypadkowymi i chwilowymi ich posiadaczami/uzytkownikami. Moj znajomy zawodowo zajmuje sie elektronika ale nie autami i nie ma czasu i ochoty odbierac telefonow z dziwnymi pytaniami i problemami, o ktorych nic nie wie i wiedziec nie chce. 

Na chwile obecna, kontakt do niego bede przekazywal tylko na PW i tylko osobom ze stazem na forum lub takim, ktore bede mogl wczesniej zweryfikowac. Kolejna sprawa to, do polowy sierpnia kolega bedzie na urlopie, wiec prosil aby glowy mu nie zawracac.

 

Dziekuje za uwaga, za utrudnienia przepraszam i pozdrawiam.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów. I mnie dopadło fatum z wyświetlaczem klimy w Subaru Outback 2007 polift. zaczyna się gasić wiec demontaż radia niebawem i tu moja prośba do was jeżeli ktoś ma patent na ten wyświetlacz proszę o pomoc. Schemat mam mniej więcej wiem co pada na tej płytce ale może ktoś z szanownego grona pomoże?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 11:05, Robert Ruksztełło napisał(a):

Cześć

 

Udało mi się naprawić panel klimy.

Powód- Padniete rezystory i tranzystor na pcb (juz niedostępny na rynku)

Elementy zastąpione zamiennikami. Jakby ktoś potrzebował pomocy lub naprawy (Trojmiasto) to proszę o kontakt

 

 

Daj namiary na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

 

sporo osób zgłasza sięw wiadomościach mailowych wiec opiszę poniżej aby zostało dla potomnych

( naprawa dotyczy wyświetlacza klimatyzacji w polifcie)

u mnie należało zakupić  i wymienić  

https://www.tme.eu/pl/details/1n5822-e3_54/diody-schottky-tht/vishay/

https://www.tme.eu/pl/details/nte2363/tranzystory-npn-tht/nte-electronics/

 

image.thumb.png.976ccf90112af096e7b47b6174a10456.png

 

Plus rezystory (u mnie 3)  które trzeba było wymienić na pcb 

 

R42 - 22ohm

R61 - 4,7ohm

R62 - 4,7ohm

 

po montażu komponentów wyglądalo to jak poniżej

image.thumb.png.b76117b1bcc8eb80ccee0c5ce4e48450.png

 

pozdrawiam

RObert

 

 

  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...