Jump to content
maxiur1999

gt 2000r. sonda lambda

Recommended Posts

witam pacjent gf gt 2000r. 218km (na 3 calowym wydechu),mam lambdę z lutowanymi kablami-pali zadużo,                           

pytanie jakiej firmy fabrycznie montowana była lambda,                                                                                                                                           

jakiej firmy ew. polecacie zakup,                                                                                                                                                                                             

jaka jest cena oem w serwisie

z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam^_^

Edited by maxiur1999

Jak zdiagnozowałeś że to sonda? ile to "dużo" pali?,pozdro.

Przez OBD , zmieniłem ja no i polutowalem kable ,początkowo spalanie spadło ,ale po jakimś czasie luty sie pewnie stopiły i spalanie wzrosło ,chce zmienic lambde i stąd moje pytania

W dniu 9.03.2018 o 09:23, maxiur1999 napisał:

Przez OBD , zmieniłem ja no i polutowalem kable ,początkowo spalanie spadło ,ale po jakimś czasie luty sie pewnie stopiły i spalanie wzrosło ,chce zmienic lambde i stąd moje pytania

Tylko w ten sposób nie na pewno wiesz cos o sondzie. Sprawdziłeś kostki elektryczne od sondy? NIeraz zaśniedzieją i wskazania są do kitu. Po drugie domowe lutowanie to nie najlepszy pomysł ,bo tworzą się ogniwa elektrochemiczne i nieraz są przekłamania przy tych małych napięciach. Zlikwiduj te luty i połącz na próbę kabelki na dobrą skrętkę :).

Poza tym sondy nie-OEM nieraz Ecu nietoleruje.

Edited by respect