Skocz do zawartości

Balaton i okolice (maj 2018)


Piotr Kuc

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Planuje wybrać sie na krótki tygodniowy urlop nad Balaton, wstępnie mam zerezerwowany dom w miejscowosci Balatonalmádi.

 

Chetnie przygarne wszystkie tipy i porady albo polecenia restauracji i ciekawych miejsc :) Jeżeli ktoś był w okolic i może coś polecic to bedzie fajnie. 

Oczywiscie wybieram sie do Budapesztu i jest szansa ze na Hungaroring tez pojedziemy. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

byłem w zeszłym roku - raptem dwie nocki na powrocie z Chorwacji, absolutnie nie namawiam do zmiany Twoich/Waszych planów ale choć nie jestem specjalnie wybredny, to przeżyłem Balatonem totalne rozczarowanie....i samą wodą i infrastrukturą i jakimś dziwnym klimatem tego miejsca - a byliśmy w Siofoku,

Poczułem się jakbym przeniósł się w czasie do początku lat 90 w Polsce, Pomimo , że mieliśmy hotel opłacony dłużej uciekliśmy stamtąd :)

Domyślam się jednak, że Budapeszt jest świetny, jednak po całej średniej przygodzie nad jeziorem przeszła nam ochotą, choć do ich stolicy chętnie się kiedyś wybiorę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem tam tydzień w sierpniu 2016, w drodze do Słowenii.

Klimat tam jest specyficzny - to mogę potwierdzić. Ogólne moje wrażenie jest neutralne :)

W naszym przypadku w założeniu miał być głównie "plażing" dla dzieci i to się udało. Dzieciaki były zadowolone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel_20vt byłem w Siofoku rok temu. Miasteczko wyglada jak opuszczone po bombardowaniu ale ogolnie mało ludzi i spokojny klimat na czym mi zależy. Balatonalmádi jest po drugiej stronie jeziora, wiec zastanawiałem sie czy tam bedzie ciekawiej. 

Ogólnie plan na pobyt: jointy + rowery i szeroko pojęta rekreacja;) Co do Budapesztu zdecydowanie polecam. Wrzuce pare fotek z mojego ostatniego pobytu: https://imgur.com/a/5gbH5 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Kuc napisał:

@pawel_20vt byłem w Siofoku rok temu. Miasteczko wyglada jak opuszczone po bombardowaniu ale ogolnie mało ludzi i spokojny klimat na czym mi zależy. Balatonalmádi jest po drugiej stronie jeziora, wiec zastanawiałem sie czy tam bedzie ciekawiej. 

Ogólnie plan na pobyt: jointy + rowery i szeroko pojęta rekreacja;) Co do Budapesztu zdecydowanie polecam. Wrzuce pare fotek z mojego ostatniego pobytu: https://imgur.com/a/5gbH5 

 

O, to byłeś w Siofoku poza sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy w Balatonszemes w lipcu 2016 (mała relacja w wątku -Węgry u bratanków). Fajny wypad , mieliśmy wynajęty domek od znajomego Węgra mieszkającego w Polsce.  Do Budapesztu wybraliśmy się pociągiem, dzieciaki miały dodatkową atrakcję. Bardzo fajne jest zwiedzanie parlamentu i multimedialne muzeum historii Węgier . Dostajesz słuchawki i możesz wybrać język (w tym j. polski). My jeździliśmy sporo na rowerach  i na pewno warto wybrać się do miejscowych producentów wina (trzeba trochę poszukać bo niezbyt się reklamują). W drodze nad Balaton wybraliśmy przejście graniczne słowacko-węgierskie w Ostergom (Ostrzychom) . Warto zwiedzić to historyczne miasteczko wraz  górującą nad okolicą bazyliką. Co do jedzenia, to w knajpach trzeba brać poprawkę- ja np. zamówiłem placek po cygańsku i był zupełnie inny niż ten , który serwują w Polsce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko teren, parę lat temu jeździliśmy 3tyg. 2autami Balaton i Graz, było super. Standard trochę rozczarowuje ale ważne pozytywne nastawienie. Masz jaskinie w tapolce, gdzieś jakiś zamek, największy hit to były termy kehida, samo jezioro że tak powiem lekko mi zalatywalo siuskami ale u mnie zawsze jest świeża bryza od baltyku. Największy plus to pyszne jedzenie i wina

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R-nest no i fajnie! To będzie krótki wyjazd (tylko tydzien) wiec pewnie dzien lub dwa spedzimy w Budapeszcie i nie nastawiamy sie na super zwiedzanie, raczej na szame w ulubionym burgerze w tymże mieście czyli Zing Burger ;) 

16 godzin temu, FanSub napisał:

O, to byłeś w Siofoku poza sezonem.

 

Tak samo jak w tym roku to był wypad na majówke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...