Jump to content

Samochód używany - gwarancja.

SlawS
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Rozważam zakup używanego samochodu Subaru teoretycznie na gwarancji.

Czy prawa i obowiązki z zakresu gwarancji bez przeszkód przechodzą na kolejnego właściciela ?

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia lub chociaż zminimalizowania ryzyka czy poprzedni właściciel nie naruszył warunków gwarancji ?

Pewnie część odpowiedzi na zadane pytania znalazłbym w warunkach gwarancji ale nie znalazłem ich oficjalnej treści ani na forum ani w Internecie.

Serdecznie pozdrawiam

SlawS

Edited by SlawS

Pozwolę sobie na odpowiedź ;)

Jeżeli samochód był serwisowany w ASO - sprawa jest prosta. Książka gwarancyjna powinna być wypełniona zgodnie z harmonogramem przeglądów, jeżeli tak jest pozostaje jedynie kontakt z ASO, która zajmowała się samochodem i weryfikacja książki. Jeżeli wszystko się zgadza - jest gwarancja. 

Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź. Takiej się w zasadzie spodziewałem.

Ale odpowiedź na pytanie pierwsze jest, myślę w tym rozważaniu, istotniejsza.

WIęc ponowię :)

Czy nabywca samochodu używanego z gwarancją ma dalej gwarancję producenta/importera.

Pytanie jest o tyle zasadne, że są ponoć, marki (Volvo) , które gwarancję ograniczają do pierwszego właściciela.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia.

SlawS

2 godziny temu, SlawS napisał:

Czy nabywca samochodu używanego z gwarancją ma dalej gwarancję producenta/importera.

Gwarancja dotyczy samochodu i jeżeli formalnie zostanie przepisana na nowego właściciela (specjalny druczek w książce gwarancyjnej) - nowy właściciel może cieszyć się gwarancją na auto :)

Pozdrawiam

• Like 1