Skocz do zawartości

Forester SG 2.0 XT - serwis


MichalKrakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Mam kilka pytań odnośnie Forestera 2004 2.0 XT, a mianowicie: 

  • co ile tys. km potrzebna jest regulacja zaworów (auto na instalacji LPG od roku) ?
  • co ile tys. km rozrząd ? Auto ma przejechane 235 tys. Kupowałem przy przebiegu 215 i wtedy podobno rozrząd był robiony ale nie wiem ile w tym prawdy.

 

Dodam na wszelki wypadek ze olej w silniku zmieniam co 10 tys. i używam Millersa 5W-40. 

 

Czy oprócz regulacji i rozrządu musiałbym pomyśleć jeszcze o czymś? Dodam iż przy aktualnym przebiegu nie była jeszcze wymieniana chłodnica. 

 

Troche szukałem na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dużo zależy od instalacji i jej wystrojenia. W moim przypadku (taki sam forek) zawory były regulowane 25k km od montażu instalacji (przy około 200k km przebiegu), przy 270k km przebiegu sprawdzano zawory i nie wymagały regulacji a dwa tygodnie temu, przy przebiegu 308k km kontrola wykazała zwiększony luz na jednym zaworze i zmniejszony na innym, ale nadal te wartości były na tyle akceptowalne, że regulacja może poczekać kolejne 15-20k km.

 

Rozrząd najbezpieczniej zmieniać co 100-110k km. Wymiana oleju co 10-12k km to dobry nawyk, za który ten silnik będzie Ci bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozrządem trzeba uważać. Kupiłem autko z komisu gdzie sprzedający zapewniał mnie iż rozrząd był wymieniony 5k km wstecz. Jako dowód była pieczątka w książce z po niemiecku wpisanym "rozrząd". Uwierzyłem na słowo. Po zakupie znalazłem pierwszego właściciela w Niemczech, wszystko się zgadzało właśnie oprócz rozrządu. Ten Pan Niemiec powiedział, że sprzedał auto bo nadchodziła wymiana rozrządu i regulacja luzów.

Edytowane przez Zandeo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Czyli jak będę sprawdzał zawory i ewentualnie regulował co ok 40 do 50 tys km to powinno wszystko grać ? Myśle ze instalacja założona i wystrojona jest dobrz e, ponieważ nigdy nie miałem żadnych problemów. 

 

Co do rozrządu i wymiany przy zakupie to niestety nie mam żadnych dowodów. Stad tez moje pytanie czy było by to rozsądne przy następnej regulacji zaworów od razu zrobić rozrząd z pompa wody ? 

Edytowane przez MichalKrakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobna sytuacje gdy kupowałem synowi używany samochód.Zakupiony był jako 3 letni w serwisie, ktoś oddał po kilku latach użytkowania a my go kupiliśmy.

W książce były wypisane cuda, rzeczywistość okazała się inna, rozrząd , świece, elementy zawieszenia , to wszystko było na papierze wymienione, ale tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przejąłeś auto z nieznaną "kartą chorobową", warto:

- zmiana pompy wodnej

- sprawdzenie/regulacja zaworów

- świece/kable

- rozrząd + napinacze = kpl i to zbliżony do oem = ten sam ale w innych opakowaniach, wyjątek pasek - ten sam oem

- uszczelniacze pokryw zaworowych + uszczelniacze świec

- ewentualne czyszczenie przepustnicy i innych elementów wterujących

- płyn atf wspomaganie kierownicy

- rolka klimatyzacji

- olej dyfry + skrzynia

 

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepne sie pod watek.

Zabieram sie za swojego dopiero co kupionego Forka, SF, ale silnik juz EJ205. Piszecie o rozrzadach OEM, czy ktos moglby pidrzucic ktoregos z producentow, albo gdzue moge kupic te wlasciwe, dobrej jakosci?

W Intercarsie widzialem SKFy, HEPU, INA, DAYCO i HERTH.

Czy ktrys z tych lapie się?

Wybaczcie może trochę głupie pytanie, ale dopiero zaczynam zgłębiać wiedzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...