Jump to content
boriks

Wentylacja/ogrzewanie

Recommended Posts

Ostatnio byłem Levorgiem w dłuższej trasie i zauważyłem,  że przy ustawieniu wentylacji na 19,5 st. z nawiewów leci zimne powietrze a przy ustawieniu na 20 st. już leci gorące. Przy dłuższej trasie było to mało komfortowe - przy pierwszej opcji było w aucie zbyt zimno a przy drugiej za gorąco. Dość mocno mnie to zirytowało gdyż w poprzednich autach nigdy nie miałem problemów z ustawieniem optymalnej temperatury a w Levorgu musiałem co chwilę ją  ustawiać - taki system zero-jedynkowy albo zimno albo gorąco. Czy ktoś z Was spotkał się czymś takim? Czy jest to do ustawienia? 

Ja mam na stałe ustawione 20,5 z obu stron i jest dla mnie ok i w lecie i w zimie. Praktycznie w ogóle tego nie przestawiam.

Ja u siebie też obserwuję takie skokowe działanie. Albo grzeje albo chłodzi. Ale to nie wystepuje zawsze, tylko od czasu do czasu. Wydaje mi się, że system wariuje po dłuższej jeździe.
To jest szczególnie denerwujące gdy na dworze jest chłodniej, a jedzie sie w koszuli czy swetrze bez kurtki. Wtedy zwłasza próby chłodzenia są nieprzyjemne.
Ostatnio przy jeździe w temp. zewnętrznych koło zera gdy skreciłem temp. do około 19 to mi baran klimę włączył...
Przydał by sie jakiś update sterowania ogrzewaniem

W Forkach jest to samo, czujnik chyba zlokalizowany w podszybiu niedomaga...

Cały ten levorg nie domaga. Najgorszy samochód jaki w życiu miałem

• Like 1

Podpisałeś jakąś lojalkę? Szkoda się męczyć na co dzień, wystaw na sprzedaż i koniec...

• Like 1
  • Haha 1

W dniu 1.03.2018 o 09:53, Dottoree napisał:

W Forkach jest to samo, czujnik chyba zlokalizowany w podszybiu niedomaga...

Tak w wątku o Nowym Forku tego typu uwag przypadków jest sporo zgłoszonych. Słowem TTTM;)

Czy można ustawić nawiew na szubę i nogi, ustawić temperaturę np na 20 stopni i włączyć "auto"? U mnie po włączeniu "auto", od razu się wyłącza i dmucha tylko na twarz.

Czy można ustawić nawiew na szubę i nogi, ustawić temperaturę np na 20 stopni i włączyć "auto"? U mnie po włączeniu "auto", od razu się wyłącza i dmucha tylko na twarz.

Auto albo szyba panie kolego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

u mnie w Levorgu zauważyłem, że ze schowka przed pasażerem leci zimne powietrze, niezależnie od tego jaką temperaturę ustawię. Jest to na tyle uciążliwe, że pasażer zazwyczaj musi osłaniać kolana kocem lub kurtką..Ktoś, coś...?

1 godzinę temu, Paweł Szymanek napisał:

u mnie w Levorgu zauważyłem, że ze schowka przed pasażerem leci zimne powietrze, niezależnie od tego jaką temperaturę ustawię. Jest to na tyle uciążliwe, że pasażer zazwyczaj musi osłaniać kolana kocem lub kurtką..Ktoś, coś...?

za schowkiem jest filtr powietrza zasysanego do wentylacji auta może trzeba sprawdzić czy jest dobrze wsunięty