Skocz do zawartości

XV Zlot Plejad AD 2018


guma

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne podziekowania zalodze 234 z trasy terenowej za zorganizowanie i poprowdzenie wieczoru wczesniakow w "Orlim Gniezdzie"

Pozdrowienia za mila atmosfere dla pozostalych zalog 332, 203 i zalogi ktorej numeru nie pamietam

 

Pozdrowienia i podziekowania dla calej Dyrekcji za organizacje calego zlotu. Jak w poprzednich latach bylo wspaniale.

Mam nadzieje spotkamy sie TU znow za rok

 

Zaloga 324

zdjecie.JPG

Edytowane przez bangokorea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sambor napisał:

 

hehe... jak co roku.

 

Dlatego na Plejady nie jeździ się po wyniki. Zwłaszcza na trasach turystycznych....

 

 

Algorytm liczenia wyników jest dość prosty ale posiada jedną wadę: na próbach zręcznościowych liczy się czas czegośtam np. jazdy rowerkiem. Następnie przyznaje się 5 punktów temu co przejechał najszybciej np. w 13 sekund. Reszcie rozdaje się punkty umniejszając wartość przez mnożnik czas najlepszego przez gorszy x 5 punktów - tak przypuszcza ale nie jestem pewien, bo w jednym przypadku zgadza mi się w innym nie. Lecz jeśli nie zmieściłeś się w 150% najlepszego czasu to masz taryfę i jest 0 punktów. I chyba tu jest problem. Bo nawet jeśli najlepszy ma 13 sekund, a ja np. 25s, to powinienem dostać 2,6 punktu, a nie 0 - bo taryfa jest od 19,5 sekund. Jedźmy dalej: maksymalna suma punktów zdobyta dla pytań+próby zręcznościowe to np. 35. Punkty zdobyte dzieli się przez te 35, mnoży przez 100% i potem przez współczynnik przyjęty dla każdej trasy np. 20%.

 

P.S. Nawet taryfa przy próbach samochodem to jest jakiś rezultat w sekundach, a nie 0 sekund. Wg mnie taryfa dla prób zręcznościowych powinna być tylko jak ktoś nie podejdzie do próby. Przecież nawet ostatni biegacz maratonu ma czas, a nie taryfę :biglol:

Edytowane przez Izotom
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bangokorea napisał:

Serdeczne podziekowania zalodze 234 z trasy terenowej za zorganizowanie i poprowdzenie wieczoru wczesniakow w "Orlim Gniezdzie"

Pozdrowienia za mila atmosfere dla pozostalych zalog 332, 203 i zalogi ktorej numeru nie pamietam

 

 

 

 

Również dzięki i do zobaczenia za rok!

(332)

 

 

Edytowane przez jamesbondzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejady, plejady i już po :) 

Dziękujemy za wspaniały weekend, żonka zadowolona, Ignaś zarażony na dobre ;) 
Mieliśmy mały powrót do przeszłości bo większość prób jechaliśmy w grupie starych, dobrych forumowiczów dzięki czemu atmosfera byłą naprawdę super, a w grupie raźniej.
Co do mojej jazdy... błędy, błędy, błędy, źle sobie poustawiałem auto i zanim to zrozumiałem dzień się skończył. Drugi dzień gasł nam samochód tuż przed metą... jak się okazało luźna masa i mój plecak na akumulatorze :) 
Za to na Tychach troszkę odkręciliśmy i nawet polataliśmy na hopie. Pilot się spisał i ratował nasz wynik jak mógł w próbach zręcznościowych... Obaj spiepszyliśmy maksymalnie zwijanie węża i to miało bardzo duży wpływ na końcowy wynik. 
 
Gratulacje dla zwycięzców, pozdrowionka dla wszystkich spotkanych i do zobaczenia za rok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Izotom napisał:

Następnie przyznaje się 5 punktów temu co przejechał najszybciej np. w 13 sekund.

OK, najszybszy rowerkowiec miał 11,64 sek, i rzeczywiście dostał za to 5pkt i to jest odniesienie (nota bene, miał również najlepszy czas na probie sportowej, nie tak jak pisałem poprzednio, czyli wygrał zarówno samochodem jak i rowerkiem, a mimo to zajął 3cie miejsce przez brak odpowiedzi na jedno pytanie)

1 godzinę temu, Izotom napisał:

Reszcie rozdaje się punkty umniejszając wartość przez mnożnik czas najlepszego przez gorszy x 5 punktów

Tego nie rozumiem, możesz to na przykładzie pokazać..?

1 godzinę temu, Izotom napisał:

taryfa jest od 19,5 sekund.

150% z 11,64 s to jest 17,46 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
3 godziny temu, Bagginssss napisał:

Jeżeli coś jest nie tak z liczeniem wyników rowerków, to cała klasyfikacja jest totalnie błędna... Ktoś coś objaśni...?

Wzorzec punktacji został przedstawiony rok temu tutaj ( można w pliku wstawiać dowolne liczby ). Chciałbym zauważyć że :

1. Dzięki usystematyzowaniu punktacji wyniki są znacznie wcześniej (były gotowe krótko po 20 - absolutny rekord !)

2. Faktycznie każdy może prześledzić "co za co"

3. Brak jest dyskusji na temat tego, jak co liczyć ( takie bywały również wewnątrz komisji obliczeniowej ).

4. Zachowane są proporcje "wagowe" pomiędzy próbami sprawnościowymi ( czy też sportowymi ) a pozostałymi dla poszczególnych tras.

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo, w regulaminie Zlotu jest cała lista kar regulaminowych, które są liczone w punktach a nie procentach czy sekundach czasu. Jednocześnie jest tam zawarta informacja, że wygrywa załoga z najmniejszą ilością punktów karnych. Jak mają się te karne punkty do tabeli przedstawionej we wzorcu? Jakoś nie mogę nigdzie odnaleźć informacji na ten temat.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dyrekcja napisał:

Wzorzec punktacji został przedstawiony rok temu tutaj ( można w pliku wstawiać dowolne liczby ). Chciałbym zauważyć że :

1. Dzięki usystematyzowaniu punktacji wyniki są znacznie wcześniej (były gotowe krótko po 20 - absolutny rekord !)

2. Faktycznie każdy może prześledzić "co za co"

3. Brak jest dyskusji na temat tego, jak co liczyć ( takie bywały również wewnątrz komisji obliczeniowej ).

4. Zachowane są proporcje "wagowe" pomiędzy próbami sprawnościowymi ( czy też sportowymi ) a pozostałymi dla poszczególnych tras.

Wszystko się zgadza, dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urabus Family Team tego roku rywalizował na dwóch trasach: turystyczno-szosowej i turystyczno-terenowej. Starty obu załóg uważam za udane, choć mój debiut w roli pilota mógłby być lepszy... ale o tym póki co sza bo to temat opowieści "na łamach" ;) Dziękujemy Dyrekcji i wszystkim Organizatorom za tradycyjnie wyśmienitą zabawę i możliwość spędzenia czasu w gronie Subaromaniaków :bowdown: Gratulacje dla Tryumfatorów :puchar: i pozdrowienia dla wszystkich Zlotowiczów zarówno tych wcześniej znanych, tych nowo poznanych oraz tych niepoznanych, których mamy nadzieję poznać za rok :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Godzinę temu, jimi napisał:

Jednocześnie jest tam zawarta informacja, że wygrywa załoga z najmniejszą ilością punktów karnych. Jak mają się te karne punkty do tabeli przedstawionej we wzorcu?

Jeżeli jest błąd w regulaminie, to zostanie skorygowany ( regulamin jest dość stary i być może nie uwzględnia systemu punktacji ). Za ew. błąd j.w. przepraszam.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bagginssss napisał:
3 godziny temu, Izotom napisał:

Reszcie rozdaje się punkty umniejszając wartość przez mnożnik czas najlepszego przez gorszy x 5 punktów

Tego nie rozumiem, możesz to na przykładzie pokazać..?

Czyli w moim przypadku 13s/25s x 5 punktów =2,6 punktu. Tak to widzę ale jak jest nie wiem bo na przyklądowym arkuszu jest 19,3 s/20s x 5 = 4,83 punktu a wpisano 4,6 punktu. Wiec coś gdzieś czego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza z liczeniem, nie zmienia to jednak faktu, że w tym roku klasyfikacja trasy tur-ter wyszła kuriozalnie, jednocześnie - dzięki temu że była tylko jedna próba sportowa i tylko jedna próba zręcznościowa - pięknie pokazuje "świeżym" plejadowiczom jak się wygrywa i przegrywa trasy turystyczne. Taka oto sytuacja się zrobiła (pierwsze kolumny to miejsce w klasyfikacji sportowiec vs generalna, drugie odwrotnie):

Sportowiec  -   Generalna                         Generalna  -  Sportowiec

     1                         3                                           1                     39

     2                        32                                          2                     31

     3                        34                                          3                     1

     4                        73                                          4                     26

     5                        36                                          5                     37

     6                        35                                          6                     44

     7                        23                                          7                     47

     8                         9                                           8                      9

     9                         8                                           9                      8

   10                        26                                        10                     27

 

Tu widać wyraźnie ile kosztuje oddanie rowerka dzieciakowi (a przecież po to przyjechał :)), a jak mało daje zgubienie nadkoli na próbie sportowej. Oczywiście obraz jest wypaczony do ekstremum z powodu braku prób, ale zasada się pokazała wyraźnie dzięki temu. Niestety ta zasada powoduje zagrania nie fair co poniektórych (tych, którzy jednak przyjeżdżają na Plejady po wynik, a jest ich naprawdę sporo), ten wątek rozwinę później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
28 minut temu, Izotom napisał:

Czyli w moim przypadku 13s/25s x 5 punktów =2,6 punktu. Tak to widzę ale jak jest nie wiem bo na przyklądowym arkuszu jest 19,3 s/20s x 5 = 4,83 punktu a wpisano 4,6 punktu.

Arkusz można edytować ( do tego właśnie jest ). Sugeruję wpisanie odpowiednich wartości :)

We właściwych miejscach ( tu: kolumna AA ) widać też formuły...

24 minuty temu, Bagginssss napisał:

Tu widać wyraźnie ile kosztuje oddanie rowerka dzieciakowi (a przecież po to przyjechał :)), a jak mało daje zgubienie nadkoli na próbie sportowej.

Obawiam się, że nie rozumiem. "Kosztuje" oddanie rowerka dzieciakowi ? Jeżeli ktoś jest nastawiony na wynik sportowy i liczy się ze zgubieniem nadkola, to właściwym miejscem będzie trasa terenowa, nie Tur-Ter :)  A jeżeli chce poznać nowe okolice, podziwiać przyrodę, spędzić wspólnie z rodziną i znajomymi czas ( niepotrzebne skreślić ) , to jakie znaczenie ma wynik ?

24 minuty temu, Bagginssss napisał:

Niestety ta zasada powoduje zagrania nie fair co poniektórych (tych, którzy jednak przyjeżdżają na Plejady po wynik, a jest ich naprawdę sporo), ten wątek rozwinę później

Obawiam się, że nie bardzo rozumiem, o jakiej "zasadzie" Pan myśli - proszę o rozwinięcie tematu. Natomiast co do "zagrań nie fair" - byłem na trasie terenowej ( gdzie z pewnością kwestia wyniku jest traktowana bardziej ambicjonalnie, niż na Tur-Ter ) i nie zauważyłem takich zagrań ...

 

Pozdrowienia 

Edytowane przez Dyrekcja
  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza z liczeniem, nie zmienia to jednak faktu, że w tym roku klasyfikacja trasy tur-ter wyszła kuriozalnie, jednocześnie - dzięki temu że była tylko jedna próba sportowa i tylko jedna próba zręcznościowa - pięknie pokazuje "świeżym" plejadowiczom jak się wygrywa i przegrywa trasy turystyczne. Taka oto sytuacja się zrobiła (pierwsze kolumny to miejsce w klasyfikacji sportowiec vs generalna, drugie odwrotnie):
Sportowiec  -   Generalna                         Generalna  -  Sportowiec
     1                         3                                           1                     39
     2                        32                                          2                     31
     3                        34                                          3                     1
     4                        73                                          4                     26
     5                        36                                          5                     37
     6                        35                                          6                     44
     7                        23                                          7                     47
     8                         9                                           8                      9
     9                         8                                           9                      8
   10                        26                                        10                     27
 
Tu widać wyraźnie ile kosztuje oddanie rowerka dzieciakowi (a przecież po to przyjechał :)), a jak mało daje zgubienie nadkoli na próbie sportowej. Oczywiście obraz jest wypaczony do ekstremum z powodu braku prób, ale zasada się pokazała wyraźnie dzięki temu. Niestety ta zasada powoduje zagrania nie fair co poniektórych (tych, którzy jednak przyjeżdżają na Plejady po wynik, a jest ich naprawdę sporo), ten wątek rozwinę później...
Masz sporo racji w tym co napisałeś. To ja w tym roku zostałem tym szczęśliwcem, który wygrał TUR-TER. Napisałem już wcześniej, że klasyfikacja została wypaczona. Sam chciałem aby mój syn pojechał na rowerku (kto był że mną na próbie ten widział) ale niestety Młody z racji gabarytów i wieku (6 lat) nie dosięgał do pedałów więc pojechałem ja. Jechaliśmy po dobra zabawę przede wszystkim dla dzieci zachęceni zeszłoroczną trasą TUR-SZO. Próby terenowe jechałem dość zapobiegawczo ze względu na obawę o samochód, jednak jest to nasz podstawowy pojazd i narzędzie pracy.
Ogólnie zawsze będzie rywalizacja i chęć wygranej, natomiast w moim przypadku nie za wszelką cenę i jechaliśmy przede wszystkim po dobrą zabawę.
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
4 minuty temu, gekoniasty napisał:

Ogólnie zawsze będzie rywalizacja i chęć wygranej, natomiast w moim przypadku nie za wszelką cenę i jechaliśmy przede wszystkim po dobrą zabawę.

Ogólnie na skutek różnych przyczyn ( częściowo od nas zależnych - za to już przepraszałem ze sceny) prób było w tym roku na Tur-Ter mniej.

Natomiast jeżeli przy takim pozytywnym nastawieniu da się wygrać trasę turystyczną to - w moim przekonaniu - przecież dobrze :) 

 

Pozdrowienia

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dyrekcja napisał:
53 minuty temu, Izotom napisał:

Czyli w moim przypadku 13s/25s x 5 punktów =2,6 punktu. Tak to widzę ale jak jest nie wiem bo na przyklądowym arkuszu jest 19,3 s/20s x 5 = 4,83 punktu a wpisano 4,6 punktu.

Arkusz można edytować ( do tego właśnie jest ). Sugeruję wpisanie odpowiednich wartości :)

We właściwych miejscach ( tu: kolumna AA ) widać też formuły...

Pewnie tak jest. Po prostu aktualnie  nie ma dostępu do pełnego edytora.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dyrekcja napisał:

A jeżeli chce poznać nowe okolice, podziwiać przyrodę, spędzić wspólnie z rodziną i znajomymi czas ( niepotrzebne skreślić ) , to jakie znaczenie ma wynik ?

No nigdy się bardziej z Ojcem Dyrektorem nie zgadzałem...

Ale to może dlatego, że nigdy nie zająłem dobrego miejsca... :P ale to znowu może dlatego że zawsze odpuszczamy konkurencje które nam nie leżą.

Np. w tym roku mój pilot zastrajkował i nie pojechał rowerkiem....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Izotom napisał:

Algorytm liczenia wyników jest dość prosty ale posiada jedną wadę: na próbach zręcznościowych liczy się czas czegośtam np. jazdy rowerkiem. Następnie przyznaje się 5 punktów temu co przejechał najszybciej np. w 13 sekund. Reszcie rozdaje się punkty umniejszając wartość przez mnożnik czas najlepszego przez gorszy x 5 punktów - tak przypuszcza ale nie jestem pewien, bo w jednym przypadku zgadza mi się w innym nie. Lecz jeśli nie zmieściłeś się w 150% najlepszego czasu to masz taryfę i jest 0 punktów. I chyba tu jest problem. Bo nawet jeśli najlepszy ma 13 sekund, a ja np. 25s, to powinienem dostać 2,6 punktu, a nie 0 - bo taryfa jest od 19,5 sekund. Jedźmy dalej: maksymalna suma punktów zdobyta dla pytań+próby zręcznościowe to np. 35. Punkty zdobyte dzieli się przez te 35, mnoży przez 100% i potem przez współczynnik przyjęty dla każdej trasy np. 20%.

 

P.S. Nawet taryfa przy próbach samochodem to jest jakiś rezultat w sekundach, a nie 0 sekund. Wg mnie taryfa dla prób zręcznościowych powinna być tylko jak ktoś nie podejdzie do próby. Przecież nawet ostatni biegacz maratonu ma czas, a nie taryfę :biglol:

Właśnie przez takie dziwne konkurencje zająłem 10 a nie 3 miejsce :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dyrekcja napisał:
Godzinę temu, Bagginssss napisał:

Tu widać wyraźnie ile kosztuje oddanie rowerka dzieciakowi (a przecież po to przyjechał :)), a jak mało daje zgubienie nadkoli na próbie sportowej.

Obawiam się, że nie rozumiem. "Kosztuje" oddanie rowerka dzieciakowi ? Jeżeli ktoś jest nastawiony na wynik sportowy i liczy się ze zgubieniem nadkola, to właściwym miejscem będzie trasa terenowa, nie Tur-Ter :)  A jeżeli chce poznać nowe okolice, podziwiać przyrodę, spędzić wspólnie z rodziną i znajomymi czas ( niepotrzebne skreślić ) , to jakie znaczenie ma wynik ?

Wyraz "kosztuje"sam powinienem wziąć w cudzysłów i wtedy wszystko byłoby jasne, zresztą napisałem że "przecież po to przyjechał" :)

Co do dalszej części Pana odpowiedzi: w teorii tak właśnie powinno być i pewnie w połowie przypadków tak właśnie jest. Ale jest też grupa uczestników, która z różnych przyczyn (nie mają np dzieci albo mają w wieku późno-nastoletnim, nie mają też samochodu na terenową, a tego co mają im szkoda, itp) jak najbardziej wybiera trasę turystyczną żeby jechać po wynik. Gdyby było tylko tak jak Pan pisze, to po co było wprowadzać rywalizację na tych trasach. A jak już rywalizacja jest wpisana, to znajdą się ludzie dla których będzie ona ważna.

59 minut temu, Dyrekcja napisał:

Obawiam się, że nie bardzo rozumiem, o jakiej "zasadzie" Pan myśli - proszę o rozwinięcie tematu. Natomiast co do "zagrań nie fair" - byłem na trasie terenowej ( gdzie z pewnością kwestia wyniku jest traktowana bardziej ambicjonalnie, niż na Tur-Ter ) i nie zauważyłem takich zagrań ...

Myślę tu o zasadzie podziału "wagi" punktów na trasach turystycznych, czyli 30/70, a której znaczenie pokazało się wyraźnie w moim zestawieniu. Z założenia jak najbardziej słuszna, w przypadku niektórych mocno ambitnych uczestników daje ona możliwość taktycznych zagrań niezgodnych z duchem i regulaminem. Rozwinę ten wątek oczywiście, a nawet podam prosty pomysł na rozwiązanie problemu, tylko najpierw musze wyjść z psem na spacer (czyli spędzić czas z rodziną :))

Edytowane przez Bagginssss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...