Skocz do zawartości

XV Zlot Plejad AD 2018


guma

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest już gdzieś do obejrzenia film który widzieliśmy na imprezie końcowej?
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://forum.subaru.pl/topic/100208-xv-plejady-2018-w%C4%85tek-medialny/&share_tid=100208&share_fid=56227&share_type=t

XV Plejady 2018 - wątek medialny

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OBK CVT napisał:

 

 

to towarzystwo wzajemnej adoracji istnialo, istnieje i bedzie istniec i trzeba sie z tym albo pogodzic albo zrezygnowac z plejad

na szczescie osobiscie uczestnicze tylko i wylacznie jako chlacz, wiec rozterki punktowo-czasowo-wynikowe sa mi obce, o wczesniejszych smetnych doswiadczeniach moich pan juz kiedys pisalem

pare cierpkich slow od uczestnikow musi pasc, inaczej wzajemnie zaglaskalibyscie sie na smierc ;)

podziekowania od zony dla ekipy mts za cenne uwagi o sti

pozdrawiam wszystkich

 

tapatalked

Dobre :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, przemekka napisał:

Moja córka pilot przyswoiła sobie nawet "Dakarowe" skróty w opisie trasy terenowej.

 

Podziwiam... dla mnie skróty dakarowe były nieprzyswajalne ;) 

No bo jak skojarzyć, że AD to w prawo, a AG w lewo... Francuzi powariowali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy trochę dziwi mnie poziom napinki, o którym wspominacie na trasie terenowej :) my 3x jechaliśmy tur-ter i właśnie zapadła decyzja, ze ostatni raz :) rozpoczynamy przygotowania Prosiaka do terenowej :yahoo:powodów jest kilka, ale stojąc z boku najbardziej urzekła nas panująca tam atmosfera właśnie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Apacz napisał:

Natomiast co do książki drogowej to mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia niż Ty. Wszystko było bardzo czytelne. Wprowadzone zostały nawet kolory, co jeszcze ułatwiło nawigację w mojej ocenie. Pilotowała mnie 15-letnia córka i nie miała żadnego problemu z podawaniem trasy.

Przecież napisałem, że moje oczy już nie tak dobre jaki kiedyś. :P

Ale tak już zupełnie poważnie nie neguje dokładności i treści książki drogowej (bo tegoroczna była bardzo dokładna), ale łatwości jej czytania w samochodzie. 

Porównajmy zeszłoroczną:

image.thumb.png.06735bf64cd2bc3e8790801d7127c6ca.png

 

z tegoroczną (i przeczytaj mi poproszę co jest napisane na tablicy w czerwonym kółku :biglol:  ):

 

image.thumb.png.5124564a490aa001536d93e447b78ea9.png

 

I też już była kolorowa ;).  Choć podobnie jak Ty w czasie tegorocznych Plejad mieliśmy takie same odczucia (nareszcie kolor), ale po powrocie do domu się zdziwiliśmy :P

 

Edytowane przez Platon
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pumex1 napisał:

i były takowe. Tylko czy popadniemy finalnie w taki absurd, że trzeba będzie zatrudnić dodatkowe 50 osób? :roll:

A to jest super fucha, bo można zobaczyć wszystkie załogi i samochody ;) taki tajny PKP mógłby być połączony ze znalezieniem obiektu z dołączonego zdjęcia, co ukróciłoby niecne zachowania :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

3. PKC ( brak kar ) - generalnie PKC sa po to, aby usystematyzować całość, ograniczać czekanie etc. i należy ich przestrzegać. Odwołałem osobiście kary za spóźnienia na PKC na trasie terenowej i Tur-Ter gdy dowidziałem się o znacznych spóźnieniach wynikających z sytuacji na próbach / pogody. Intencja wydaje się jasna - jeżeli uczestnik nic nie jest winny spóźnieniu, to dlaczego miałby być za to karany. Ponadto nadmierny rygor mógłby prowokować do zbyt szybkiej jazdy, a to jest zdecydowanie sprzeczne z ideą.

Na trasie Tur-Ter chyba jedyny jechałem przepisowo, a za to w lesie na pierwszym odcinku pierwszego dnia cały czas blokował mnie nowy XT

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MichalN napisał:

Na trasie Tur-Ter chyba jedyny jechałem przepisowo

 

Zapewniam, że nie :) 

 

10 minut temu, MichalN napisał:

a za to w lesie na pierwszym odcinku pierwszego dnia cały czas blokował mnie nowy XT

 

Pewnie bał się o lakier... powinien wybrać trasę turystyczno-szosową albo apaczową ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Urabus napisał:

Zapewniam, że nie :)

Domyślam się że było jeszcze parę rozsądnych osób, ale zamykałem trasę więc dużo ich nie spotkałem

A co do tego XT-ka myślę że spokojne mógł mnie tam puścić, ale co zrobisz ... Próbowałem nawet go wyprzedzić, ale mogło się to źle skończyć więc odpuściłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aga napisał:

Widocznie nie użyłeś metody młotkowej

 

Tak, byłem delikatny jak najwyższej jakości koronka w majteczkach :mrgreen:

 

13 minut temu, MichalN napisał:

A co do tego XT-ka myślę że spokojne mógł mnie tam puścić, ale co zrobisz ... Próbowałem nawet go wyprzedzić, ale mogło się to źle skończyć więc odpuściłem

 

Trzeba dawać jakieś znaki, że chce się wyprzedzić... czasami w ferworze jazdy trudno dostrzec intencje jadącego z tyłu.

Na przykład podczas Subariad jeździmy zwykle w ustalonej kolejności i zasadniczo się nie wyprzedamy, bo nie ma to większego sensu, w końcu i tak jedziemy razem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Urabus napisał:

Trzeba dawać jakieś znaki, że chce się wyprzedzić... czasami w ferworze jazdy trudno dostrzec intencje jadącego z tyłu.

Na przykład podczas Subariad jeździmy zwykle w ustalonej kolejności i zasadniczo się nie wyprzedamy, bo nie ma to większego sensu, w końcu i tak jedziemy razem.

Liczyłem że mnie widzi, ale jak już widziałem, że nie to odpuściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Platon napisał:

Przecież napisałem, że moje oczy już nie tak dobre jaki kiedyś. :P

Ale tak już zupełnie poważnie nie neguje dokładności i treści książki drogowej (bo tegoroczna była bardzo dokładna), ale łatwości jej czytania w samochodzie. 

Porównajmy zeszłoroczną:

z tegoroczną (i przeczytaj mi poproszę co jest napisane na tablicy w czerwonym kółku :biglol:  ):

 

I też już była kolorowa ;).  Choć podobnie jak Ty w czasie tegorocznych Plejad mieliśmy takie same odczucia (nareszcie kolor), ale po powrocie do domu się zdziwiliśmy :P

 

 

Brzezinka, Wesoła i Morgi. Nie żartuj, że nie widzisz ;).

 

A tak na poważnie to masz rację - ten element jest nieczytelny (chociaż nie powoduje to problemu z nawigacją). Zaskoczyłeś mnie tymi kolorami. Nie pamiętałem, że juz w ubiegłym roku były. Sklerotyk ze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Guliwer napisał:

A to jest super fucha, bo można zobaczyć wszystkie załogi i samochody ;) taki tajny PKP mógłby być połączony ze znalezieniem obiektu z dołączonego zdjęcia, co ukróciłoby niecne zachowania :biglol:

 

Taki PKP nie jest idealnym rozwiązaniem. W szczególności gdy się ma tak wiele dróg szybkiego ruchu i autostrad do objechania jak w Zawierciu. W przypadku dróg lokalnych jak pomylisz skręt, za 200 m zawracasz i prawidłowo skręcasz, w przypadku eSek i Autostrad nie jest ta kolorowo bo jedziesz kilka kilometrów do następnego zjazdu i trzeba tez te kilka kilometrów wrócić żeby zjechać prawidłowo - sytuacja z życia wzięta. Wydłuża to baaaardzo czas dojazdu do PKC i jedynym sensowym rozwiązaniem jest kontynuowanie podróży trasą najkrótsza, która nie koniecznie wtedy pokrywa się z książką drogową. Nie ma tu zamiaru kombinerek a zwykły błąd przy dobrych chęciach...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 13:39, Izotom napisał:

Algorytm liczenia wyników jest dość prosty ale posiada jedną wadę: na próbach zręcznościowych liczy się czas czegośtam np. jazdy rowerkiem. Następnie przyznaje się 5 punktów temu co przejechał najszybciej np. w 13 sekund. Reszcie rozdaje się punkty umniejszając wartość przez mnożnik czas najlepszego przez gorszy x 5 punktów - tak przypuszcza ale nie jestem pewien, bo w jednym przypadku zgadza mi się w innym nie. Lecz jeśli nie zmieściłeś się w 150% najlepszego czasu to masz taryfę i jest 0 punktów. I chyba tu jest problem. Bo nawet jeśli najlepszy ma 13 sekund, a ja np. 25s, to powinienem dostać 2,6 punktu, a nie 0 - bo taryfa jest od 19,5 sekund. Jedźmy dalej: maksymalna suma punktów zdobyta dla pytań+próby zręcznościowe to np. 35. Punkty zdobyte dzieli się przez te 35, mnoży przez 100% i potem przez współczynnik przyjęty dla każdej trasy np. 20%.

 

P.S. Nawet taryfa przy próbach samochodem to jest jakiś rezultat w sekundach, a nie 0 sekund. Wg mnie taryfa dla prób zręcznościowych powinna być tylko jak ktoś nie podejdzie do próby. Przecież nawet ostatni biegacz maratonu ma czas, a nie taryfę :biglol:

 

Biorąc pod uwagę istotność prób sprawnościowych na końcowy wynik, dokładność pomiarów była niezbyt precyzyjna:wacko: Przykład: mój 11-letni syn skoczył w dal 3,1 m, po nim skakał jego rówieśnik, może trochę młodszy (skoczył zresztą nieco bliżej). Dziewczyna mierząca wyniki lekko się zagapiła... i wpisała odległość 4,6 m. W punktacji końcowej rozjechało się trochę;)

 

Dla Nas jednak zdecydowanie najważniejsze było uczestnictwo w tej imprezie. Wielkie wyrazy uznania dla Organizatorów za moc wrażeń, różnorodność odwiedzonych miejsc i ogarnięcie 1300 osób. Nie ma takiej możliwości, aby dogodzić wszystkim. My jesteśmy MEGA zadowoleni i będziemy na kolejnych Plejadach:thumbup:     

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy trochę dziwi mnie poziom napinki, o którym wspominacie na trasie terenowej  my 3x jechaliśmy tur-ter i właśnie zapadła decyzja, ze ostatni raz  rozpoczynamy przygotowania Prosiaka do terenowej :yahoo:powodów jest kilka, ale stojąc z boku najbardziej urzekła nas panująca tam atmosfera właśnie! 
Mamy tak samo :-)

Która trasa zwiedzała zalaną sztolnię (Luiza)?



Która trasa zwiedzała zalaną sztolnię (Luiza)?

Pytam, bo na tur-ter takiej fajnej atrakcji nie było a ktoś zrobił w tej sztolni zdjęcie, które wygrało w konkursie fotograficznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...