Skocz do zawartości

Subaru SVX - szyba przednia


Czemu92

Rekomendowane odpowiedzi

@Czemu92 - miałem taki przypadek (znam z autopsji) i mam dla Ciebie dwie wiadomości - zła i... dobrą :)

Po pierwsze - szyb nie ma w Japonii (tj. część występuje, ale nie można zamówić - stan = zero), a cena... myślę, granicząc z pewnością, że przewyższy wartość SVX'a :)  Podaj mi na PW VIN - sprawdzę jeszcze raz... a może się mylę ;)

Dobra wiadomość jest taka, że można sprowadzić z US zamiennik, przyciemniany, nowy - wychodzi ok. 3-4 k zł.

Oczywiście inne alternatywy to np. zakupienie z używanego takowej (bądź całego samochodu nawet) co z punktu widzenia finansowego wydają się być najtańszą alternatywą. Z pełną świadomością, że mając na uwadze wiek, nawet najświeższego SVX'a - będą zmęczone.

 

Warto też w wątku dot. SVX zapytać dzisiejszych właścicieli (np. @pegi) - może mają lepsze źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, VIN podeślę w wolnej chwili. Co do Japonii, wiem, że mogą wyprodukować "specjalnie 1 sztukę" (: ale jak mówisz - nie jest to opłacalne...

Uśmiechnął bym się za informację co do tych sprowadzanych z US, z tym, że na razie jako ostateczną alternatywę (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Flipper napisał:

Warto też w wątku dot. SVX zapytać dzisiejszych właścicieli (np. @pegi) - może mają lepsze źródła.

 

Jedyne lepsze źródło, jakie mi przychodzi do głowy, to znalezienie SVX-a, którego można przeznaczyć na części. Każdego żal, ale są takie egzemplarze, których odbudować się już nie da. Niedawno był wystawiony taki SVX na którymś z portali ogłoszeniowych za chyba 5900. Nawet próbowałem się dowiedzieć szczegółów, ale sprzedający był mało komunikatywny. 

Rozpoznając kwestię szyb, pytałem kiedyś znajomego, który ma firmę odbudowującą zabytki, jak on sobie radzi z tematem. Powiedział, że znalazł firmę na Ukrainie, która mu dorabia szyby na indywidualne zamówienia, ale koszt przedniej do SVX to też byłoby w okolicach 3-4 tysięcy zł.  

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję znaleźć tego za 5900, może nadaje na tych samych falach (:

Używana jak najbardziej wchodzi w grę, byle nie była zbytnio wypiaskowana -  tak, szału się nie spodziewam ale myślę, że większość będzie lepsza od mojej (:

@Guliwer dzięki za linka (: wpierw poszukam tego o którym wspomniał @pegi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLX jest trzech oferentów części do SVX, niby szyby nie mają, ale warto spytać.

 

Wspomniane forum Young-timerów ma nas wspierać, może warto zapytać.

 

p.s. w Danii jest szyba: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=257623986&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=23500&makeModelVariant1.modelId=14&pageNumber=1&scopeId=C&fnai=prev&searchId=7ede38f8-df31-12e6-0953-55621f1e7d5d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć,

Przepraszam za opóźnienie, nie zaglądałem jakiś czas niestety.

Udało się zdobyć w Zielonej Górze. Niestety bez uszczelki, ale chłopaki dali radę (:

A jeżeli chodzi o koszt to w 1000 się zamknęło.

 

Paweł

Edytowane przez Czemu92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...