Skocz do zawartości

Tempomat świruje.


krvrad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Może ktoś pomoże. Wczoraj  jechałem autostradą i jak zwykle chciałem włączyć tempomat. Włączyłem więc CRUISE no i potem SET, a tu lipa, nic się nie dzieje. Raz, drugi, aż w końcu się włączył. Potem próbowałem kilka razy i też to samo, po naciśnięci SET przy żądanej prędkości nic się nie dzieje, dopiero za którymś tam razem jak wciskałem SET załapywał. Nawet jak załapał to nie dało się przyspieszyć z poziomu tempomatu. Także jakby raz działał, raz nie. Przy mniejszych prędkościach 60-80 to nie występowało... Mam AT.  Podłączyłem ELMa, nic nie wyrzuca.

Przekopałem forum, ale 90% postów na temat problemu z tempomatem to Check+migający Cruise i błędy lambda i pompy powietrza wtórnego, dlatego piszę.

 

Pozdro

Kamil

Kurwancka, za trudne pytania zadaje :biglol:

 

Pewnie za zimno na tempomat było po prostu :P

Edytowane przez krvrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krvrad napisał:

Nikt nic? :/

 

Tak jak pisałeś... nie jest to raczej częsta przypadłość - pierwszy raz słyszę. "raz dziala raz nie dziala" pachnie troche problemem ze stykami/ poluzowana kostka ale to bardziej slepy strzal niz diagnoza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem, zrobi się cieplej to sprawdzę styki, brzmi zbyt banalnie ale kto wie.

Tymczasem tempomat działa... Może coś przymarzło nie tam gdzie trzeba... jakiś czujnik? Ehh, ja to zawsze mam jakieś wyrafinowane problemy z autami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2018 o 10:08, krvrad napisał:

Też tak pomyślałem, zrobi się cieplej to sprawdzę styki, brzmi zbyt banalnie ale kto wie.

Tymczasem tempomat działa... Może coś przymarzło nie tam gdzie trzeba... jakiś czujnik? Ehh, ja to zawsze mam jakieś wyrafinowane problemy z autami ;)

Noooo ! Mogło Ci plebejsko panewę obrócić a to nie !! Po szlachecku !! Tempomat nie działa !!

Pewnie kaca też nie miewasz tylko globus Cię dopada ?? :)

Szpraj kontakt i sprawdź styki i kostki w okolicy zwijaka kierownicy. Usterka bliżej kompa raczej by wypluwała jakiś błąd.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski tempomatu dzialają na zasadzie zmiany oporu w przewodzie. Więc albo zimne luty w "przyciskach - płytce głównej przycisków". Ewentualnie wtyczka nie działa.


Jeśli wtyczka jest ok to takie przyciski by naprawić nie dizałające należy oddać do pierwszego lepszego serwisu RTV gdzie poprawią/wymienią ci luty na rezystorach i tyle koszt śmieszny bo pewnie z 30-40zł więcej zachodu z demontażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lewy87r napisał:

Przyciski tempomatu dzialają na zasadzie zmiany oporu w przewodzie.

Mylisz z przyciskami do sterowania radiem...

Tempomat jest 0/1.

Przy obecnych warunkach obstawiam błędne wskazania z czujnika ABS. Po kilku kilometrach śnieg stopniał i czujnik się "naprawił", tempomat zaczął prawidłowo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, recki napisał:

Noooo ! Mogło Ci plebejsko panewę obrócić a to nie !! Po szlachecku !! Tempomat nie działa !!

A co! Moje Subi to wyrafinowany egzemplarz :biglol:

Dzięki za wszystkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz z przyciskami do sterowania radiem...
Tempomat jest 0/1.
Przy obecnych warunkach obstawiam błędne wskazania z czujnika ABS. Po kilku kilometrach śnieg stopniał i czujnik się "naprawił", tempomat zaczął prawidłowo działać.

Abs najbardziej realny ale powinno na blacie sie odezwać.

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krvrad napisał:

Dobra. Mała aktualizacja. Tempomat działa, ale tylko do 130km/h. Powyżej tej prędkości SET się nie załącza. Co Wy na to...

..., że masz zepsuty samochód... :D

Poczekaj na cieplejsze dni i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krvrad napisał:

Tempomat działa, ale tylko do 130km/h. Powyżej tej prędkości SET się nie załącza.

Samochody z US mają kaganiec (na tempomacie), ale nie pamiętam powyżej jakiej prędkości.

Masz model z polskiej dystrybucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krvrad napisał:

No więc zrobiło się ciepło i nadal jest problem. 

Ciekawe.

Czy jak załączysz tempomat poniżej 130km/h, to potem dodając gazu i przekraczając tę prędkość (oczywiście na autostradzie :D), tempomat się wyłącza, czy po odpuszczeniu gazu, wraca do zadanej prędkości poniżej 130km/h?

Czy naciśnięcie hamulca każdorazowo wyłącza tempomat?

Czy palą Ci się prawidłowo światła STOP, za każdym naciśnięciem pedału hamulca?

Jak nie masz dostępu do SSM, to zacznij od sprawdzania wg schematu:

tempomat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ad1: Maks mogę ustawić 135km/h (dzisiaj dokładnie sprawdzałem). Po przekroczeniu tej prędkości i puszczeniu gazu wraca do zadanej wartości, nie wyłącza się.

Ad2: Naciśnięcie hamulca wyłącza tempomat za każdym razem.

Ad3: Światła stopu muszę sprawdzić.

Dzięki Wojo za schemacik. Coś mam przeczucie ze to czujnik prędkości.

 

Pozdro!

Edytowane przez krvrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...