Skocz do zawartości

Patagonia (Argentyna i Chile)


kokos

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie trzy tygodnie. Około 6 dni trekingu (tak zwane "W" )w Chile w parku Torres Del Paine. 5 dni trekingu w Argentynie w parku Los Glesieros ( Cerro Torre i Fitz Roy). Parę dni w El Calafate (lodowiec Perito Moreno. Ponadto parę klimatycznych miasteczek w Chile oraz wiadomo boskie Buenos Aires ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki. Moim cichym marzeniem jest Ziemia Ognista, zaraz po Nowej Zelandii ;) Ale chciałbym zobaczyć taką Ushuaię. Tam ponoć strasznie trudna logistyka jest, bo praktycznie tylko awionetki latają, prawda to?

Możesz napisać jak to wyglądało u Ciebie od strony organizacyjnej? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dostać się z Buenos Aires do Ushuai regularnymi liniami wewnętrznymi - Aerolineasargentinas. Problemem są loty między np. El Calafate lub   innego mniejszego miasta Argentyny do Ushuai. Tutaj rzeczywiście, jeśli chodzi o transport lotniczy pozostają awionetki (drogo). Natomiast można spokojnie podróżować do Ushuai np z El Calafatte autobusami. Jest wiele linii autobusowych. Największą jest BusSur. Ja leciałem z Buenos do El Calafate potem autobusem do Chile - Puerto Natales  (park Torre Del Paines) powrót do Calafate (park Perito Moreno) wyjazd autobusem do Ushuai, powrót od Calafate wyjazd autobusem do El Chalten (park Los Glesieros), ponowny powrót do Calafate wylot do Buenos Aires i powrót do Polski przez Amsterdam liniami KLM. Największym problemem logistycznym są jak już pisałem noclegi w Chile w parku Torre Del Paines ze względu na bardzo małą ilość miejsc noclegowych na terenie parku. 

 

Nowa Zelandia jest w planach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...