Skocz do zawartości

Awaria Panelu Sterowania Szybami - Impreza HAWK 06 Wagon


mRoZiOo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

czy Panel sterowania szybami da się naprawić, czy tylko wymiana?

PP, LT, PT chodzi dobrze, ale Lewy Przód, od kierowcy zawsze ma jakieś ale... Nacisnę szybe w dół,  to raz działa raz nie. Później po naciśnięciu, po kilku sekundach szyba sama się odsuwa i wtedy już moge ją sterować , po czym znów się coś zacina - słychać czasem po probie otwarcia szyby takie klikanie jakby przekaźnika w tym mechaniźmie tego panelu samoistne - tak jakby coś tam próbowało go samo włączać i wyłączać, a ja przycisku nie dotykam.

Dodam, że po tygodniu czegoś takiego spaliło mi silniczek podnoszenia szyb. Dzisiaj wymieniłem silniczek i problem nadal występuje, więc boje się, żeby nie było powtórki z rozrywki.

Ktoś miał taki problem u siebie i próbował to naprawiać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz kostkę i przeczyść styki tylko uważaj aby nie połamać małych plastikowych zaczepów spinających do kupy te przełączniki.

Spryskaj to tego typu sprayem:

https://www.ceneo.pl/Budowa_i_remont;szukaj-elektrosol+s+pm?se=tJyCfgZhglO75jBnY-EltMsuYNmaiX-8&gclid=Cj0KCQiAq6_UBRCEARIsAHyrgUwAlujc4xNY6uCK_5-NhuXfnONXyIIgMVHE3Cr8rnmu3OiErpVL9u8aAgTGEALw_wcB

Czytając Twoje objawy powinno pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamał się jeden z "ząbków" ...... Ja mam to już od 3 lat i się nauczyłem: Jak szybę zamykam to jak dojdzie do końca to lekko "pukam" przycisk :) To że Tobie coś pyka i przestaje działać to jest efektem tego że silnik cały czas zamyka coś co jest zamkniete :) a termik odcina silniczek :) Jak ostygnie to znowu działa...... Norma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przełącznik ma za duży "luz". Trzeba trafić moment gdzie zwierają się styki i przytrzymywać do otwarcia i zamknięcia. Tyle, że nie świruje i nie próbuje się bez przewry zamykaćB)

Edytowane przez forri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć..bo chyba szukałem już wszedzie odpowiedzi.

Pacjent ten sam co w temacie, natomiast problem dotyczy podświetlenia przycisków podnoszenia / opuszczania szyb - mianowicie w moim Hawku swieci sie tylko przycisk do regulacji szyby kierowcy oraz blokada drzwi, pozostałe czyli regulacja : lusterek, szyba pasazera, szyby tylne ciemne jak piwnica.

Nadmienie że przycisk po stronie pasazera oraz tylne równiez bez podświetlenia..

 

co do wymiany? 
zaróweczki? ( jak tak to jakie?)

bezpiecznik?  ( jak tak to który?)
diody w panelu?.. 

 

chętnie również oddam auto do inspekcji do poleconego elktryka od Ursynowa aż po Piaseczno :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...