Skocz do zawartości

Zakup Imprezy WRX, obawy


Falkonix

Rekomendowane odpowiedzi

Jako student miałem gc8 GT, mieszkałem z rodzicami wiec nie bardzo kalkulowałem - przez rok w GT włożyłem około 11tys. bez paliwa ( skrzynia, zawias, fotele, wydech, opony, hamulec, oleje etc ) - auto sprzedałem w momencie wyprowadzki na swoje, aby zredukować koszty.

 

Obecnie mam Hawka 2.0 NA wagona w LPG - koszty nieporównywalnie mniejsze jak również dynamika, ale bez przesady z tym zamulaniem - zresztą wybór aut z benzyniakiem w tych $ w kombi jest mocno ograniczony do grupy VAG - która mnie osobiście nie przekonuje.

 

Subaru NA - daje frajdę, tak oczywiście marzy mi się STI.

 

Do autora tematu : utrzymanie uturbionego Subaru jest drogie - nawet jeżeli sie nie psuje - zawsze chcesz coś dołożyć, nie ma że nie ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2018‎-‎03‎-‎24 o 16:01, Ericsson napisał:

 

Nawiązując do tematu sam szukam Subary na "studencką kieszeń" w pieniądzach ok. 20 tys. jako daily oczywiście w sedanie, moje typy:

1) Hawk 2.0 160 - młody, nie zamulający już tak bardzo i stosunkowo bezawaryjny. Do prawdziwego Subaru trochę brakuje, poza tym te prawdziwe skończyły się w 2005 :D  

2) Blob 2.0 125 - silnik za słaby, muł. Wrxa w tych pieniądzach się nie dostanie, nie mówiąc już o bezpiecznym zapasie.

3) Bug WRX - stylistyką nie powala, kasa na styk, często poupalane i nie do końca zadbane egzemplarze, dosyć ryzykowne.

4) Gietek - wiekowy już niestety. Obecnie to już bardziej wyeksploatowane wozy, a te zadbane mocno się cenią. Jednak legenda wiecznie żywa ;) 

5) Lanos n/a - dobre daily, poza tym że muł i koło Subaru stoi na drugim końcu parkingu. SBD nie polecam, choć idzie wyrwać tanio z padniętym silnikiem :P 

 

 

Z powyższych najbardziej polecam Hawka 2.0.   Bardzo dobre auto, rozsądny kompromis. Dość szybkie, wspaniała trakcja. cudowny wygląd (ale to sprawa subiektywna).

 

Są jeszcze inne, bardzo ciekawe alternatywy. Bloba i Hawka możesz kupic wolnossaka 2.5. Były takie wersje na USA. Palą mniej więcej tyle samo co 2.0, a jadą duuuużo lepiej. Duży moment z dołu. Aut z USA nie trzeba się bac, da się kupic w bdb stanie z normalnym przebiegiem. Można sprawdzić przez  CARFAX jak auto wyglądalo w USA , jaki miało przebieg, jakie ewentualne szkody. W latach 2007-2013, w latach taniego dolara nasprowadzali dużo subaraków w super stanie, nawet nie uszkodzonych, czasem delikatnie przerysowanych, czy z poobijanym zderzakiem.

 

BUG WRX, GT..... to jednak auta dla osob które maja spory budżet na naprawy ewentualne.

 

Ja osobiście wziąłbym HAWKA 2.0 lub 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli rozważania o kupnie Imprezy ktoś rozpoczyna od wyboru instalacji LPG, to coś tu jest nie tak. Nie kupuje się sportowego auta, żeby pchać w nie gaz i na to nie ma żadnego tłumaczenia. To tak jakby Supre czy innego Skyline'a gazować, aż mnie ciarki przeszły na samą myśl. 

 

Simon trochę tu przesadza, bo ma z marką trudne dni ostatnio, ale faktem jest jedno - dla samego napędu nie warto kupować Subaru. A już na pewno nie GC/GD. 

W środku to jest żałosny skansen. Jeździmy tymi samochodami i nie dostrzegamy tego na codzień, bo widok spowszedniał. Ale wystarczy pojeździć chwilę czymś innym, nieco nowszym, a przynajmniej nowocześniejszym i kontrast jest ogromny - zarówno pod względem estetycznym, jak i komfortowym. 

Warto o tym pamiętać, biorąc Imprezę w N/A na daily - będzie tak samo wszystko trzeszczeć w środku, pedały chodzić jak w Jelczu, palić niemal tak samo dużo a na koniec nie będzie tego kopa, którego w WRXie daje turbinka gdy już się zbierze ;) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...