Skocz do zawartości

Zakopane i niezakopane okolice


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ostatnimi czasy był w Zakopanem?

Jak wygląda dojazd do Zakopca bo na temat Zakopianki to już legendy krążą. Zważywszy podróż z Poznania gdzie navi pokazuje mi ok 7 h podróży średnio mi się to uśmiecha (szybciej dojeżdżam w Alpy:D)

Zacząłem brać to miejsce pod uwagę z jednego względu, dowiadując się o śnieżnym zamku i labiryntcie i chcąc tam ewentualnie zabrać dziecko. Ktoś był w tym, warto się tam pchać? Czy to bardziej marketing, a faktycznie niezbyt wielka atrakcja i lepiej sobie odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ;)

Z Zakopianką jest jedynie problem jak jest biało na drodze. Kilka dni temu wracałem właśnie z Poznania i Krk - Zako przejechałem poniżej godziny i to na letnich oponach. 

Najgorzej jest w piątki po południu, bo światła i ruch wahadłowy na moscie w Białym Dunajcu czasem tworzą spore korki.  Jest też na to sposób, albo jedziesz 2km drogą szutrową i omijasz wszystko lokalną "tajną" kładką na rzece, albo w Rabce skrecasz na Czarny Dunajec i do Zakopanego wjeżdżasz od drugiej strony. Najlepiej sprawdzić co i gdzie się korkuje na Google Map i wtedy wybrać odpowiednią opcje. 

Sam labirynt bardzo fajny, moja 9letnia córka była bardzo zadowolona, podpowiada mi teraz, że jak ktoś ma klaustrofobie, to lepiej niech tam nie wchodzi :P

Edytowane przez ferdek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wjeżdżam od strony Chochołowa, często nawet odbijam już w Wadowicach i przez Babią Górę. Nie z oszczędności czasu, a dla widoków i kremówek.

A ostatnio w tym korku teleportując się z Pienin w Tatry dostałem strzała w tył. Corsa na moim haku rozwaliła chłodnice. Tak mi szkoda było młodziana, który to uczynił, a szczególnie potomstwa na tylnej kanapie, że jeszcze ich gratisowo zholowałem, a na świezo odmalowany swój zderzak machnąłem ręką.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ferdek napisał:

Krk - Zako przejechałem poniżej godziny i to na letnich oponach. 

Bardzo ciekawe, ale jak dla mnie nierealne. Ja to najszybciej godzinę jechałem, ale z Krakowa do Nowego Targu, a nie Zakopanego (a najwolniej to ja nie jeżdżę, chociaż na pewno da się szybciej).

 

Co do dojazdu zgadzam się, że najlepiej obczaić jak wyglądają korki. Ja z reguły polegam na nawigacji google lub yanosiku bo mają opcję omijania korków (ale niestety nie sprawdzają się w 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to możemy sprawdzić:P, dodam tylko że wracałem STI,  prosto z mapowania od Piotra K. i dopiero na zakopiance mogłem sprawdzić jak sprzęt chodzi, bo na autostradzie jakoś mnie to nie cieszyło. 

BTW Foresterem w Dieslu też bez problemu jadę poniżej godziny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie dojechałem :D

 

Co do przejazdu z krk zako, spokojnie poniżej godziny da radę, przy wczorajszych warunkach, gdzie uważam ze połowie kierowców powinno się odebrac prawa jazdy, za to co wyczyniają na drogach, miejscami mgle ze nie było widać na 100 m, od jakiejś stacji jeszcze w Krakowie do wysokości mniej więcej McDonalda w Zako dojechałem w 1:10

Edytowane przez radekk
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy ktoś może polecić coś w Kościelisku: zależy nam na pokoju zbaw + placu zabaw dla dzieci i restauracji (może będzie można zjeść), fajnie jakby pokoje mimo to były wyposażone w aneks, no i widok na góry :) a już idealnie jakby apartament był 2 pokojowy. Może akurat ktoś z rodzinką szukał czegoś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...