Skocz do zawartości

Legacy IV-wszystko o nawigacji


Lucyfer1234

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Nie, navi było za dopłatą;)

 

Nie widziałem H6 IV przedlifta bez Navi, chyba że z US.

 

14 minut temu, recki napisał:

Tylko że wkładając tablet niestety ograniczasz się do bardzo kiepskiego audio. Dla mnie to dyskredytowalo tablet

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak? Przecież to i tak po jakimś aux-in idzie do radia. Jak komuś to mało to można podpiąć DAC-a po usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lucyfer1234 napisał:

Dlaczego to ma wplyw(na i tak dość słabe audio)?.Czy to nie jest tak ze navi ma tylko możliwość „gadania”przez głośniki a za audio odpowiada radio??

 

Mowa o tablecie.

 

Są dwa problemy:

1)Tablet podpinasz do radia przez aux-in (polift opcja) albo trzeba takowy aux-in dorobić (przedlift). Oznacza to że sygnał audio zostaje przetworzony z postaci cyfrowej na analogową przez zwykły tablet a nie dedykowane ku temu "radio"  w aucie. 

2) Bywa (miałem tak w jednym aucie) że z powodu tego że tablet ma zasilanie pociągnięte z auta, przenosi on zakłucenia na wyjście audio i nie są to subtelne zakłócenia tylko trzask/pisk.

 

teraz odnośnie 1 to przykład z życia:

- mam u siebie w domu wzmacniacz Yamahy z cyfwoym wejściem (SPDIF), do niego sygnał trafia światłowodem z karty dźwiękowej która pracuje w trybie bit perfert i jest podpięta do kopmutera po USB. Taki setup zapewnie że przetważenie dźwięku - mimo tego że leci z kompa - z postaci cyfrowej na analogową odbywa się dopiero w wzmacniaczu, nigdzie po drodze nie jest on przetwarzany. 

- mam też tablet (jakiś HP z windowsem) który jest podpięty do wzmacniacza po prostu kablem audio

 

... ja różnicy nie słyszę : ] 

 

odnośnie 2: 

Tu bez filtra trzaski/pisk jest irytujący i słyszalny dla każdego - można dokupić filtr tego pokroju:

 

http://allegro.pl/filtr-przeciwzakloceniowy-izolator-masy-jack-3-5mm-i7152929010.html

 

co często załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polift ma auxa do którego wpinamy  się tabletem(rozumiem ze to załatwia audio z tabletu poprzez głośniki z radia).Gdzie jest ten aux w polifcie?.A jak wyciągnąć auxa gdyby był przedlift?,trudno?.Filtr przeciwzakloceniowy którego link wysłałeś załatwia zakłócenia-to tez rozumiem.Natomiast to ze tracę z cyfrowego przekazu na analog to już nie łapie!.Ktos już wkładał tablet i wiadomo ile cali i jaki najlepiej pasuje?.Zasilanie do tabletu skąd najlepiej”ukraść”?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet zawsze musisz wpiąć do jakiegoś radia/ wzmacniacza bo sam puszcza audio za małej mocy żeby zasilić głośniki. Jeżeli puścisz je na aux radia (dorobiony/ przerobiony fabryczny czy jakikowliek inny ) czy jakkolwiek wpuścisz go do radia, sygnałem i tak zajmie się końcówka mocy radia która jest po prostu kiepska. Nieważne czy podasz jej sygnał z DAB-a, tabletu czy audiofilskiego gramofonu i tak ta końcówka go skiepści. Dla mnie to był argument za zmianą całego toru audio. Owszem, można by puścić sygnał z tableta na zewn wzmacniacz audio i do głośników. Do tableta podpiąć tuner DAB na usb i pewnie by to fajnie chodziło tylko że to już moim zdaniem więcej rzeźby niz wymiana jedn. centralnej.

14 godzin temu, Tinuviel napisał:

 

Nie widziałem H6 IV przedlifta bez Navi, chyba że z US.

 

 

Tak? Przecież to i tak po jakimś aux-in idzie do radia. Jak komuś to mało to można podpiąć DAC-a po usb.

No właśnie tak- ograniczasz się do kiepskiego audio które legaś ma na pokładzie - dokładnie mówimy o tym samym

 

Sam fakt konwersji między postaciami (cyfrowa/ analog) nie jest jeszcze tak tragiczny pod warunkiem użycia rozsądnych przetworników. Chińskie scalaczki dekodujące na analog kosztują w detalu od 5-8 centów do kilkunastu dolków. Często różnicę słychać i to bardzo.

Bywa że nawet niezłej jakości sygnał jest jeszcze potem psuty kiepskimi wzmacniaczami a najczęściej lipnymi głośnikami. W legacy mamy kumulację - kiepski wzmacniacz w radiu i protezy głośników. Inzyniery uznali że słuchamy boxera a radio jest żeby posłuchać gdzie korki.

Edytowane przez recki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucyfer1234 napisał:

Czyli polift ma auxa do którego wpinamy  się tabletem(rozumiem ze to załatwia audio z tabletu poprzez głośniki z radia).Gdzie jest ten aux w polifcie?.A jak wyciągnąć auxa gdyby był przedlift?,trudno?.Filtr przeciwzakloceniowy którego link wysłałeś załatwia zakłócenia-to tez rozumiem.Natomiast to ze tracę z cyfrowego przekazu na analog to już nie łapie!.Ktos już wkładał tablet i wiadomo ile cali i jaki najlepiej pasuje?.Zasilanie do tabletu skąd najlepiej”ukraść”?.

 

Nie wiem na ile masz wyczulone ucho i czego oczekujesz. Jeżeli chcesz żeby po prostu "grało" to nie przejmuj się przetwarzaniem sygnału A/C a tylko filtrem. Jeżeli masz bardziej wyczulone ucho albo oczekujesz od audio czegoś więcej to przy tablecie czy przy czymkolwiek innym co podepniesz pod aux-a musisz więcej pokombinować żeby z tego wyciągnąć dobrą jakość. 

 

@recki

Masz rację, pytanie co chcemy osiągnąć w efekcie końcowym.

 

Ja jestem "błogosławiony" słabym słuchem więc ciężko mi dawać jakieś praktyczne porady :)

 

 

2 godziny temu, Lucyfer1234 napisał:

Czyli polift ma auxa do którego wpinamy  się tabletem(rozumiem ze to załatwia audio z tabletu poprzez głośniki z radia).Gdzie jest ten aux w polifcie?.A jak wyciągnąć auxa gdyby był przedlift?,trudno?.Filtr przeciwzakloceniowy którego link wysłałeś załatwia zakłócenia-to tez rozumiem.Natomiast to ze tracę z cyfrowego przekazu na analog to już nie łapie!.Ktos już wkładał tablet i wiadomo ile cali i jaki najlepiej pasuje?.Zasilanie do tabletu skąd najlepiej”ukraść”?.

 

Nie wiem na ile masz wyczulone ucho i czego oczekujesz. Jeżeli chcesz żeby po prostu "grało" to nie przejmuj się przetwarzaniem sygnału A/C a tylko filtrem. Jeżeli masz bardziej wyczulone ucho albo oczekujesz od audio czegoś więcej to przy tablecie czy przy czymkolwiek innym co podepniesz pod aux-a musisz więcej pokombinować żeby z tego wyciągnąć dobrą jakość. 

 

@recki

Masz rację, pytanie co chcemy osiągnąć w efekcie końcowym.

 

Ja jestem "błogosławiony" słabym słuchem więc ciężko mi dawać jakieś praktyczne porady :)

 

Co do instalacji to chyba najłatwiej rzucić okiem na YT; tutaj jest pierwszy z brzegu filmik (nie wiem czy dobrze czy źle ogarnięty):

 

 

jest masa podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać nad tym tabletem skoro to taki koszt aby ładnie grało!.Bo potrzebny jakiś dobry tablet,wzmacniacz,filtrprzeciwzakloceniowy,znaleźć miejsce na wzmacniacz,być może dorobić auxa,wymienić głośniki,wytłumić drzwi....dużo tego,ehhhhh.A efekt taki ze mam możliwość raz na 2miesiace skorzystać z nawigacji.Ale nawet jeśli daruje Navigacje sobie(chyba ze jest jakiś inny sposób)to zostaje mi kiepskie audio a tego nie będę tolerował!,i zostaje dalej rzeźba z audio ehhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lucyfer1234 napisał:

Zaczynam się zastanawiać nad tym tabletem skoro to taki koszt aby ładnie grało!.Bo potrzebny jakiś dobry tablet,wzmacniacz,filtrprzeciwzakloceniowy,znaleźć miejsce na wzmacniacz,być może dorobić auxa,wymienić głośniki,wytłumić drzwi....dużo tego,ehhhhh.A efekt taki ze mam możliwość raz na 2miesiace skorzystać z nawigacji.Ale nawet jeśli daruje Navigacje sobie(chyba ze jest jakiś inny sposób)to zostaje mi kiepskie audio a tego nie będę tolerował!,i zostaje dalej rzeźba z audio ehhhh...

 

Jeżeli jakość dźwięku to dla Ciebie priorytet to Legacy nie jest super wyborem. Musisz albo przerobić panel albo kupić drogą ramkę + kupić dobre radio 2DIN + kupić wzmacniacz + wymienić głośniki + wygłuszyć auto. Da się, tylko to sporo czasu i $. Łatwiej kupić jakieś auto które seryjnie miało dobre audio.

 

Seryjnie w Legacy trafiały chyba jako opcja w JDM takie radia:

 

IMG_0669.JPG

 

ale nie wiem czy to coś warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach... to chyba można sparować z samym panelem które też da się dostać:

 

5110020200_ECO-00007060900_1.jpg?t=15051

https://parts.japanesevehicles.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=279165

 

 

2 minuty temu, Kambol napisał:

Z Japonii miałaby przycisk awaryjnych z lewej. Panel klimy (a raczej miejsce na przełożenie własnego) przecież jest.

 

ale u nas panel klimy jest zintegrowany z radiem i w tym cały problem - nie da się go przełożyć. Skoro tak to... dla kogo jest na ramka z ebay? Trzeba do niej albo dokupić panel kilmy albo mieć u siebie serynie odłączany/niezależny panel klimy ale to chyba tylko Japonia i te radia:

 

s-l300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wystarczy wyjąć płytkę sterowania klimą z naszego i włożyć do ramki, którą wrzuciłeś powyżej.

Teoretycznie, bo w aukcji z tą ramką jest informacja, że pasuje tylko do panelu z taką płytką PCB klimy jak na foto. A czy u nas jest identyczna, to ciężko powiedzieć, bo wtyczka jest z tyłu panelu, a płytka jest za plastikową maskownicą. Trzeba by to rozłożyć i przymierzyć, może by się dało...

U mnie (GX204LEF2) panel klimy pod radiem wygląda tak:

 

20150502_142137.thumb.jpg.86f5876112b268533d39a358a994c979.jpg

 

 

 

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To narobiliście ochoty :) Czyli przed samą zabawą warto zgłębić temat co do aktualnego radia, czy są do jednak dwie płytki połączone czy nie. Dodatkowo jeszcze trzeba by zobaczyć czy można wyciągnąć przycisk awaryjny, bo jeśli nie, to również trzeba zakupić osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kambol napisał:

Pewnie może się tak zdarzyć. A już się napaliłem na zmianę jednostki.

Może ktoś bardziej zaznajomiony z elektroniką wywnioskuje z poniższego schematu, czy jest szansa na oddzielenie panelu klimatyzacji od radia:

 

kenwood_gx204.pdf

 

Strona 12 i strona 30, moduł x34-405 (HEATER CONTROL / switch unit) wygląda na oddzielną płytkę ale to byłoby dobrze żeby ktoś bardziej obytyw w temacie potwierdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...