Skocz do zawartości

Legacy IV-wszystko o nawigacji


Lucyfer1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mimo ze jeszcze nie posiadam Samochodu (zakup legacy IV H6 około kwietnia)To mam pytanie o nawigację....otóż nie jestem pewien na jaki model trafie czy będzie na pokładzie czy nie,chciałbym zapytać o pare spraw:Czy w przypadku braku jej wystarczy dokupić np .na alledrogo i zamontować na zasadzie plug&play??.Czy w/w nawigacja(oryginalna) jest „coś wart”??czy są mapy?,czy są dobre etc.Czy występuje jakiś”kombajn”ze wschodu jak ma to miejsce w wielu innych markach który przygotowany jest pod dany model,należy tylko wpiąć wtyczki,mapy na kartę sd(jaka się chce)dvd,system android itp...?.Czy nawigacja w legacy IV przed 2007 roku jest inna?(pytam bo podobno był jakiś face lifting radia)?.I ostatnie pytanie czy są różne modele radia????,które czytają mp3 które nie itp....i czy to prawda ze audio jest bardzo kiepskie???mam obecnie volvo wszystko w optyku i jestem z audio mega zadowolony(boje się,raczej jestem pewien ze tutaj będzie niedogodność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mimo ze jeszcze nie posiadam Samochodu (zakup legacy IV H6 około kwietnia)To mam pytanie o nawigację....otóż nie jestem pewien na jaki model trafie czy będzie na pokładzie czy nie,chciałbym zapytać o pare spraw:Czy w przypadku braku jej wystarczy dokupić np .na alledrogo i zamontować na zasadzie plug&play??.Czy w/w nawigacja(oryginalna) jest „coś wart”??czy są mapy?,czy są dobre etc.Czy występuje jakiś”kombajn”ze wschodu jak ma to miejsce w wielu innych markach który przygotowany jest pod dany model,należy tylko wpiąć wtyczki,mapy na kartę sd(jaka się chce)dvd,system android itp...?.Czy nawigacja w legacy IV przed 2007 roku jest inna?(pytam bo podobno był jakiś face lifting radia)?.I ostatnie pytanie czy są różne modele radia????,które czytają mp3 które nie itp....i czy to prawda ze audio jest bardzo kiepskie???mam obecnie volvo wszystko w optyku i jestem z audio mega zadowolony(boje się,raczej jestem pewien ze tutaj będzie niedogodność)
Na salę koncertową to się nie nastawiaj.
Nawigacja fabryczna do Legacy IV nie ma już specjalnie aktualnych map. Lepiej od razu kup coś dedykowanego na Androidzie - poszukaj Seicane - robią stacje dedykowane do większości aut. Wszystko jest p&p

Chyba wszystkie wersje audio fabrycznego czytał mp3. Ale nie wszystkie miały np AUX.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lucyfer1234 napisał:

czy są mapy?

Tak mapy są, najnowsze z mapą Polski z 2013 roku:).

 

45 minut temu, Lucyfer1234 napisał:

.Czy nawigacja w legacy IV przed 2007 roku jest inna?(pytam bo podobno był jakiś face lifting radia)?.I ostatnie pytanie czy są różne modele radia??

Nawigacja po lifcie troszkę się różni. 

Po lifcie są inne modele radia (po 2006 roku).

Warto również wiedzieć że z jednego rocznika było kilka różnych modeli radia. Np. ze zmieniarką, z wejściem na kasety itd.

48 minut temu, Lucyfer1234 napisał:

i czy to prawda ze audio jest bardzo kiepskie???mam obecnie volvo wszystko w optyku i jestem z audio mega zadowolony(boje się,raczej jestem pewien ze tutaj będzie niedogodność)

Audio jest takie średnie. Po przesiadce z Volvo pewnie będzie trochę słabo.

 

26 minut temu, Lucyfer1234 napisał:

Legacy IV w miejsce półki,między nawiewem,bo tylko tam ma to sens....no chyba ze coś przegapiłem.

Można również wymienić radio na stację multimedialną . Można w tym celu zamówić ramkę z Japonii. :D

 

Aux był po lifcie za dopłatą. Można kupić moduł.

51 minut temu, Lucyfer1234 napisał:

zakup legacy IV H6

Dobry wybór:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie oryginalna nawigacja-odpada.Teraz tylko wyrwać coś sensownego w miejsce między nawiewy(pisałeś ze ramkę można zamówić czy tylko z Japoni??)czy nie można kupić używanej z modelu z nawigacja  i wstawić ja w miejsce schowka?.Czy są jakieś stacje pasujące do tej ramki?,czy trzeba sobie radzić samemu,poprzez tablety i inne rozwiązania?.Czy w Legacy IV z tego samego roku były różne wersje wyposażeniowe audio??,czym się różniły?(na Boga planuje kupić 2006-2007)wiec chyba nie trafie na „kasety”.Czy radio z tylu ma wyjście na wzmacniacz?,suba?.Ile głośników jest w standardzie?i jakich?.Czy są zmieniarki cyfrowe do tych modeli audio???.I pytanie nie powiązane z tematem....Jeśli trafie na kierownice nie wielofunkcyjna to czy wystarczy wymienić tylko koło kierownicy wraz z przyciskami?,okablowanie jest?,nie trzeba nic wgrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucyfer1234 napisał:

Teraz tylko wyrwać coś sensownego w miejsce między nawiewy(pisałeś ze ramkę można zamówić czy tylko z Japoni??

Jeśli chodzi o ramkę z Japonii to chodziło mi o coś takiego:

2z9f615.jpg

IMG-20110110-00008.jpg

1 godzinę temu, Lucyfer1234 napisał:

czy nie można kupić używanej z modelu z nawigacja  i wstawić ja w miejsce schowka?

Tak, można

1 godzinę temu, Lucyfer1234 napisał:

Czy są jakieś stacje pasujące do tej ramki?,czy trzeba sobie radzić samemu,poprzez tablety i inne rozwiązania?

Z tego co wiem to nie ma dedykowanych stacji multimedialnych do Legacy. Musisz sobie radzić sam.

2 godziny temu, Lucyfer1234 napisał:

.Czy w Legacy IV z tego samego roku były różne wersje wyposażeniowe audio??,czym się różniły?(na Boga planuje kupić 2006-2007)wiec chyba nie trafie na „kasety”

Wiem, że były rożne modele radia.

Jeśli chodzi o audio to na Japonie był McIntosh,  a na USA w 2009 Harman Kardon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucyfer1234 napisał:

Czy są zmieniarki cyfrowe do tych modeli audio?

Tak są,  NVOX i Grom Audio z tego co pamiętam.

 

2 godziny temu, Lucyfer1234 napisał:

Ile głośników jest w standardzie

Z przodu 4 (2 na drzwi) i dwa z tyłu (1 na drzwi)

 

12 minut temu, Lucyfer1234 napisał:

osobna”wajcha”?czy przyciski w kierownicy

To jest osobna "wajcha" mocowana do kierownicy przed liftem.

Po lifcie są przyciski do kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Oczkoo15 said:

Z przodu 4 (2 na drzwi) i dwa z tyłu (1 na drzwi)

Jesteś pewien, że są z tyłu w drzwiach głośniki zawsze też?

Pytam bo u mnie nic z tyłu nie gra i pytanie teraz czy mam rozbierać boczki i sprawdzać czy są tam głośniki i może nie grają z jakiegoś powodu, czy ich po prostu tam nie ma i nie musze grzebać w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Waldek Woźny napisał:

Jesteś pewien, że są z tyłu w drzwiach głośniki zawsze też?

Pytam bo u mnie nic z tyłu nie gra i pytanie teraz czy mam rozbierać boczki i sprawdzać czy są tam głośniki i może nie grają z jakiegoś powodu, czy ich po prostu tam nie ma i nie musze grzebać w aucie ;)

Tak jak widać na załączonym obrazku :

2006subarulegacy12.jpg

Jeszcze się nie spotkałem żeby H6 nie miało głośników z tyłu. (W zwykłym Legacy też się nie spotkałem, ale H6 jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Waldek Woźny napisał:

nie no miejsca na głośniki to mamy ale czy one zawsze powinny być tam w środku to inna kwestia która mnie nurtuje ;)

A no w sumie racja:)

Możesz ustawić radio tak żeby grał tylko tył i zobaczyć czy grają. Jeśli nie to musisz zdjąć boczek.Są dwie możliwości:

1.Coś jest popsute:huh:

2.Nie ma głośników :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no w sumie racja
Możesz ustawić radio tak żeby grał tylko tył i zobaczyć czy grają. Jeśli nie to musisz zdjąć boczek.Są dwie możliwości:
1.Coś jest popsute:huh:
2.Nie ma głośników 


Haa, poszedłem do auta sprawdzić czy głośniki są i faktycznie zamontowane są:)
Jak kupilem auto to testowałem audio bo lubie jak gra w taki sposób jak ja chcę (taki mój maly fetysz) i właśnie faderem sprawdziłem że nie grał tył. Dziś jednak sprawdziłem znów i teraz gra ! Może coś z kablami było i jak przedwczoraj montowałem aux to się naprawiło
Happy days!
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to na wszystkie Twoje pytania możesz znaleźć odpowiedzi na forum, tylko trzeba trochę przekopać :P

 

Z tego co ja wyczytałem, to są radia z wbudowanym programatorem kierownicy, a jak tego nie będzie, to można sobie samemu dokupić taki interfejs i podpiąć. Ja póki co planuję iść w ramkę z Japan + jakieś car audio (np Sony XAV AV100) + oklejenie środkowej konsoli dobrą folią w jeden kolor, żeby to jakoś wyglądało. Minusem na pewno jest cena. Po wymontowaniu ori radia, które jest zespolone ze sterowaniem temperatury/klimatyzacji/szyb/nawiewów wypadałoby ten moduł z ramką zakupić ze sklepu z Japonii, koszt na oko to jakiś tysiąc za kawałek plastiku z modułem sterowania do tego jakieś dobre radio + folia - kwota spokojnie może się zbliżyć do 3k zł i lepiej. Plusem jest na pewno wygląd przynajmniej w teorii, bo oglądałem na YT kilka filmów z tymi ramkami i wszędzie z bliska widzę szpary, szczeliny i nie wiem czy to niedbalstwo moderów czy po prostu te ramki nie są tak idealnie spasowane. Przykładowy film jak to mniej więcej wygląda:

 

 

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cztery sposoby na multimedia w Legacy:

 

1) Android BOX podpinany do seryjnej navi. Zostaje seryjny wyświetlacz ale jest na nim android z całym dobrodzejstwem

+ schludne rozwiązanie

+ nie tracisz funkcjonalności seryjnego sprzętu (spalanie itp)

- jak do pracy z androidem to archaiczny wyświetlacz ze słabą rozdzielczośćią

- trzeba ciągnąć chyba z US, może z UK

 

2) Wywalić nawi i w jej miejsce wsadzić tablet

+ super lokalizacja

+ szybki i pewny android 

- trzeba się jakoś wpiąć w audio

- problemy z zasilaniem

- wskazanie wgranie specjalnego ROMa (ROMu?)

- mocno DIY

 

3) Ramka z japonii + 2DIN

+ łatwe rozwiązanie

- cena...

 

4) Recki style czyli panel od nowego legacy i wydłubanie pod to ramki

+ finalnie wygląda to świetnie

- kupe roboty

 

Jak masz kasę i nie szkoda Ci 1k zł za ramkę... to polecam 3), jak chcesz podłubać to taniej i lepiej wyjdzie 4). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2/18/2018 o 12:23, Lucyfer1234 napisał:

(na Boga planuje kupić 2006-2007)wiec chyba nie trafie na „kasety”

 

Heh, w moim H6 rocznik '06 jest i kaseta i zmieniarka na 6 CD :biglol:

A do tego kupiłem go z instalacją Parrot MKi9200, więc dodatkowo mogę puszczać muzę z karty SD / pendraka USB / telefonu po BT - czyli fullwypas :yahoo:

 

Ja się przesiadałem ze starej Zafiry i nie jestem audiofilem (wystarcza jak mi radio nie harczy) więc jak dla mnie jest OK ;)

Ale dla Ciebie po Volvo to może być średnio.

 

PS.

Navi mam oryginalną z mapami '13 - w większości przypadków wystarcza do sprawnego przemieszczania się.

 

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parrota w innym aucie,on nie jest fajny do słuchanie,natomiast jako zestaw super!Czy oryginalna navi ta między nawiewami wystarczy kupić i połączyć i ma „grać”czy potrzebny jest jakiś soft?.Ta oryginalna naci potrzebuje osobnego czytnika?,gdzie on siedzi?czy wymienia się wraz z radiem ???.Nikt nie poradził sobie z mapami na tej nawigacji?? Ostatnie jak ktoś pisał z 2013r.?

Edytowane przez Lucyfer1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna navi ma osobny czytnik DVD w schowku.
Oryginalna płyta Subaru jest czerwona (z tego co pamiętam u mnie jest to wersja z 2004), ale działają płyty RW z nowszym softem i mapami - najnowsze Subaru są z 2013 i wtedy wszystko działa jak należy.

Ponoć działają nowsze mapy z Volvo lub LandRovera (?), ale są problemy z wyszukiwaniem i/lub komunikatami głosowymi - jeżeli coś pomieszałem to pewnie zaraz ktoś mnie poprawi.

 

Aha, głowy nie dam, ale chyba można wstawić navi bez ruszania radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupic h6 to tam masz juz navi.Jak chcesz kupic cos innego to navi moze nie  byc. Jak nie ma navi to moim zdaniem bez sensu jest montowac seryjna bo na co Ci mapy z 2013 bez info o korkach/wypadkach itp. Jak kupisz legacy bez navi to wsadz tam tablet. Wyglada jak z fabryki a masz pelna funkcjonalnosc androida. Znajdziesz na forum takie projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...