Skocz do zawartości

Co my tu mamy :)


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

skoro tu trafiłeś, znaczy że masz na podwórku, w szopie, w garażu a może i w sypialni pod kołderką Subaraczka starszego niż 25 lat!

 

Chcesz się podzielić wiedzą, projektem lub poszukujesz brakujących części?

 

A może zawsze chciałeś mieć dany model, bo za młodu widziałeś na ulicy, katalogu czy w telewizji? 

 

Nie ważne jaki jest powód, ważny jest sentyment do klasycznej motoryzacji!!

 

Czas zadbać o historię, więc zapraszamy do rozmów, chwalenia się sprzętem, opisem projektów i zbieraniem wiedzy wszelakiej na temat youngtimerowych Subaraków!!

 

 

Plan jest taki aby w jednym temacie zebrać historię Subaru i chronologicznie  uporządkować modele ale dla danego modelu założyć osobny temat ogólny aby w nim zebrać wszystkie możliwe informacje oraz prowadzić w nim dyskusje dotycząą danego modelu. 

 

Osobny temat dla Subaru 360, Brat, Leone, Legacy, SVX itd. 

 

Nie czuję się na siłach pisać i zbierać informacje o wszystkich modelach, więc jak ktoś ma styczność, wiedzę, samochód w garażu, zdjęcia, materiały może założyć temat i go prowadzić. Moderatorzy będą oczywiście wspomagać edycję czy dbać o porządek. 

 

Moderatorzy odpowiedzialni za ten dział to @BartZ oraz @chojny.

 

Macie pomysły na rozwój działu? Zapraszamy z wiedzą, chęciami i pomysłami.  

 

 

 

 

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki! 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie mogliście się wstrzelić :rolleyes: Mam nadzieję odezwać w marcu/kwietniu z konkretami.

Schemat: prawdopodobnie zaczęło się od ... ups, to za duża podpowiedź ;) ale że Subaru to na 100%, ten dźwięk z dzieciństwa czekał 40 lat na urzeczywistnienie, i nie mówię tutaj o FXT, bo to proza, a mój będzie poezja :yahoo:

Edytowane przez Guliwer
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2018 o 10:09, Flipper napisał:

Dodajmy też, że projekt będziemy (jako SIP) wspierać bo lubimy nasze staruszki :superhero:

 

 

Ta ja zgłaszam postulat. Proszę uświadomić miłośnikom dmuchanych lalek, że kiedyś produkowali zajebiste pojazdy, nietuzinkowe i dziś potrzebne są do nich części do odbudowy nadwozi - do Legacy BC nie ma niemal nic - wyprzedane i produkcja skończona - a potrzebne są progi, błotniki tył, pasy tylne, podłużnice, poprzecznice itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za " moment" pozakładam tematy dla poszczególnych modeli i tam będziemy zbierać informacje dotyczące potrzebnych, poszukiwanych części, co ważne z ich numerami Subaru.

 

Jeżeli gdzieś na świecie beda na stanie, tzn. na świecie gdzie Subaru ma dostęp do danych o leżących częściach to będziemy na nie polować!!!  :twisted:

 

Plan jest taki aby utrzymywać w należytym stanie technicznym Subarowa klasyki. 

 

Jezeli ilość części na świecie jest ograniczona to dlaczego nie maja spłynąć do naszych aut prawda?

 

Czy się uda, będzie zależało od nas w dużej mierze. Musimy dokładnie wiedzieć czego szukamy. ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • chojny promuje ten temat

Dodam tylko, że są to tematy z reguły bardzo trudne. Nie oszukujmy się, ale nie jesteśmy w pozycji właścicieli np. marek niemieckich, gdzie jedyną kwestią bywa portfel. Tu jest walka do ostatniej kropli nadziei ;) ale dzięki temu bywa arcyciekawie. 

Trzymajmy kciuki i rozwijamy temat, bo warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 14:07, chojny napisał:

Za " moment" pozakładam tematy dla poszczególnych modeli i tam będziemy zbierać informacje dotyczące potrzebnych, poszukiwanych części, co ważne z ich numerami Subaru.

Nie zapomnij o Libero, który też już jest klasyką. W dodatku tak rzadko występującą w naturze;)

IMG_20170708_114857a.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.02.2018 o 15:21, chojny napisał:

Będę się starał na tyle ile czasu pozwoli.

Jak chcesz możesz temat założyć i zbierać w nim informacje i wielbicieli Libero ;)

Witam, czuję się kompetentny w temacie Subaru Libero. Poproszę o założenie wątku w tym dziale. Mam mnóstwo dokumentacji i już nieco na jego temat wiem. 

A tu rozdział o moim autku

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 21:12, chojny napisał:

Tam Twój temat ginie wśród typowych Subarakow a tu pasuje do ekipy youngtimerow. ;)

 

Niedlugo swojego staruszka tez tu będę opisywał ;)

 

 

 

o genialny pomysł - może ogólny temat Nasze Youngtimery i TU będziemy umieszczac ich opisy? Ja jak coś jestem w tym i z działu Nasze Subaru chętnie się przeniosę do Tego tematu:yahoo:- znaczy poproszę o przenosiny jak coś.

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czy szrocisko legacy z 1996 :mrgreen: zalicza się do youngtimerów, czy tylko jak najmniej zmodyfikowane bliskie oryginału, niepordzewiałe sztuki się zaliczają, albo takie powyżej 25 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...