Skocz do zawartości

Przeglądy - czy warto w ASO ?


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

 
chyba od dwóch lat mamy taką propozycje 600zł/900 zł  dla przeglądów pogwarancyjnych . Klienci najczęściej wybierają wersję za 900 zł brutto. Jeżeli potrzebna jest pieczątka z ASO bo auto będzie sprzedawane to wybór pada na...600 zł  
W innych ASO też tak miałem, ale w subaru w Gdańsku nie ma takich rzeczy. W nissanie czym starsze auto Tym mniejszy koszt.

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdaSch napisał:

W innych ASO też tak miałem, ale w subaru w Gdańsku nie ma takich rzeczy. W nissanie czym starsze auto Tym mniejszy koszt.

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka
 

Do Olsztyna niedaleko. A trasa, to prawie same ekspresówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2018 o 16:48, MaMis napisał:

Sprawdzałem ostatnio koszty serwisu xv w miejscowym Aso.

wyniana oleju po pierwszych 5000 km koszt 550 zl

I przegląd po 15 tys lub 24 m koszt 1200 i tak samo II i III. Przegląd IV koszt 1600 z uwagi na wymianę oleju w skrzyni biegów ( cvt)

koszmarnie drogo nie jest ale do tanich nie należy tym bardziej ze I przegląd to wymian oleju z filtrem a reszta to czynności kontrolne czy myle sie?

Czy w waszych aso wyglada to podobnie? 

U mnie IV   to koło 3200 zł w Aso. Z tego co widzę w porównaniu do 1-3 zmieniają filtr paliwa (benzyna), Olej w skrzyni, ATF, olej przekładniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Garibaldi napisał:

U mnie IV   to koło 3200 zł w Aso. Z tego co widzę w porównaniu do 1-3 zmieniają filtr paliwa (benzyna), Olej w skrzyni, ATF, olej przekładniowy.

jesteś pewien że filtr paliwa jest wymieniany przy 60k km? - on jest w baku i z tego co się orientowałem wymieniany jest przed 100k km.  Przy 60k km wymieniają olej w skrzyni olej w dyfrze , płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, filtr kabinowy, filtr powietrza, filtr oleju, olej + kontrola podwozia, zawieszenia,  "test drogowy" . FB to silnik dohc ...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to piąta marka której auto kupiłem "od nowości". Jednocześnie pierwsza, której strategia marketingowa miała za zadanie sprawić wrażenie, że kupując to auto dołączam do pewnej określonej "elitarnej" grupy użytkowników samochodów. Myślę że ceny przeglądów mają być usankcjonowane taką właśnie strategią. Ja jakoś nie kupuję takich klimatów. Zawsze jest teoria i praktyka - np w teorii miałem dostawać przez rok czasopismo "Plejady" a w praktyce nic nie przysyłali :) Dla płacących za przeglądy w ASO pozostaje nadzieja że nie ma aż takiego rozjazdu między teorią a praktyką. Ciekawe czy na innych rynkach ceny ASO Subaru też są o 60-70% wyższe niż np ceny ASO Hondy czy też jest to specyfika naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bochen napisał:

Subaru to piąta marka której auto kupiłem "od nowości". Jednocześnie pierwsza, której strategia marketingowa miała za zadanie sprawić wrażenie, że kupując to auto dołączam do pewnej określonej "elitarnej" grupy użytkowników samochodów. Myślę że ceny przeglądów mają być usankcjonowane taką właśnie strategią. Ja jakoś nie kupuję takich klimatów. Zawsze jest teoria i praktyka - np w teorii miałem dostawać przez rok czasopismo "Plejady" a w praktyce nic nie przysyłali :) Dla płacących za przeglądy w ASO pozostaje nadzieja że nie ma aż takiego rozjazdu między teorią a praktyką. Ciekawe czy na innych rynkach ceny ASO Subaru też są o 60-70% wyższe niż np ceny ASO Hondy czy też jest to specyfika naszego kraju.

Zgłoś u dilera albo na forum, że "Plejady" do Ciebie nie docierają. Podziała na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FanSub napisał:

Zgłoś u dilera albo na forum, że "Plejady" do Ciebie nie docierają. Podziała na pewno.

Zgłaszałem u dealera jakoś w lipcu zeszłego roku. Zagadnięto mnie czy uczestniczę w "zlotach Plejad" - więc mi się przypomniało o tej gazecie. Pani zanotowała i tyle - bez zmian. Żeby było jasne - mi na tej gazecie nie zależy. Do wizyt w ASO Subaru bardziej niż "budowanie wizerunku" czy gazety przekonałyby mnie konkurencyjne ceny - tak jak przy zakupie Subaru, gdzie cena była faktycznie konkurencyjna w stosunku do modeli 4x4 innych marek.

 

O właśnie - dlaczego pan Andrzej Koper potrafi a inni nie ? Znaczy klientów mają pod dostatkiem :) 

Edytowane przez bochen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.04.2018 o 12:03, Karas napisał:

jesteś pewien że filtr paliwa jest wymieniany przy 60k km? - on jest w baku i z tego co się orientowałem wymieniany jest przed 100k km.

 

pytanko mam do kogoś kto ewentualnie wymieniał już u siebie filtr paliwa (mój mechanik nie widzi w swoim programie filtra paliwa do XV 2.0 benzyna)

 

Jest w xv ten filtr czy go nie ma? jesli jest to po jakim przebiegu najlepiej wymieniać? Mam taką tabeleczkę, którą dał dealer poprzedniej właścicielce i z niej wynika, że wymiana filtra jest po 60tys.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tom_mi napisał:

mimo wszystko niech ktoś określi gdzie on się znajduje?

Pod tylną kanapą, są dwa otwory serwisowe zbiornika paliwa, w jednym znajduje się pompa z filtrem a w drugim miernik poziomu ilości paliwa. 

31 Fuel Filter.pdf

G1171BEV5_60.pdf

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
1 minutę temu, radiolog napisał:

Od nowości jeżdżę do ASO, czyli 6 rok i nie zamierzam zmienić podejścia

Ja tak samo, kupując auto orientowałem się że trochę to kosztuje ale trudno - często tak mam - to co lubię nie jest tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci 5 rok , 2 pierwsze zrobione w ASO później w zaprzyjaźnionym warsztacie zgodnie z harmonogramem czynności serwisowych tylko na oemach kupionych albo w Nowym Sączu albo Łodzi ( oleje polecane na forum czyli do skrzynii dyfra spirax do silnika 0w40) . Patrząc z perspektywy czasu XV jest jednym z najtańszych aut w serwisowaniu jakie mieliśmy i jak na japońca przystało kompletnie bez awaryjny .  Pewnie gdybym był zadowolony z ASO to bym serwisował ale że nie byłem to się obraziłem i całkiem niezłe na tym wyszedłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bmbm napisał:

 

Jakoś około 1100 zł z tego co pamiętam, ale mogę się mylić. Musiałbym sprawdzić w papierach, a tych nie mam przy sobie. 

Ja mam jeszcze 1 tys do wymaganego przebiegu. 

10 godzin temu, Blixten napisał:

@bmbm i @MaMis ile zapłaciliście w ASO za przegląd po 15000 km ??

Jak tobie wyceniono tą usługę? 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...