Skocz do zawartości

Przeglądy - czy warto w ASO ?


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego lepiej nie przynosić, nie ma co ukraść :mrgreen: Nie popadajmy w paranoje, to że gdzieś kiedyś komuś coś ukradli nie znaczy że wszędzie i wszyscy kradną. Z takim podejściem nie da się normalnie żyć Panowie. W każdej rodzinie nawet najlepszej jest jakaś czarna owca, to nie znaczy że cala rodzina jest do du.y.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Karenz napisał:

w aso kradną oleje przynoszone przez klientów , kto chce niech wieży

 

ciekawa opinia :)  kto chce niech wierzy...:)

ps. co do cen to w moim aso przeglądy pogwarancyjne ! od 600 zł brutto z materiałami ( szczegóły na stronie )

Edytowane przez Andrzej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ukradli multitoola z bagażnika ale nie wiem w którym warsztacie i z którego auta bo akurat nie pamiętałem w którym to narzędzie woziłem(grzebałem jednego dnia w obu samochodach a i w podobnym czasie były u mechaników), żona powiedziała że sam gdzieś zapodziałem, tyle że ja nie zapodziewam narzędzi, wiec pewien jestem ze pociągnięty tool został u mechanika tylko którego? Mam zmienić oba warsztaty? Znam je od dłuższego czasu i są sprawdzone, więc jak...? Musimy ufać ludziom choć trochę bo jak żyć inaczej, no nie da się.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karenz napisał:

a napisałem tylko że w aso kradną oleje przynoszone przez klientów , kto chce niech wieży jego sprawa został ostrzeżony.

nie za bardzo rozumiem jak można ukraść olej. Przychodzisz do serwisu z banka 5 litrową ( bo prawie tyle wchodzi do fb20) w dodatku oleju który jest o połowę tańszy niż w ASO np zwykły mobil 1 5w30 za 30pare PLN/litr. I jak mogą go ukrasc. Wylewają stary i co nie wlewają nowego który przyniosłeś wypuszczając Cie bez oleju??? Dla mnie to nie trzyma się kupy...

10 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

ps. co do cen to w moim aso przeglądy pogwarancyjne ! od 600 zł brutto z materiałami ( szczegóły na stronie )

zacna incjatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karas napisał:

zacna incjatywa

 

chyba od dwóch lat mamy taką propozycje 600zł/900 zł  dla przeglądów pogwarancyjnych . Klienci najczęściej wybierają wersję za 900 zł brutto. Jeżeli potrzebna jest pieczątka z ASO bo auto będzie sprzedawane to wybór pada na...600 zł  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

 

chyba od dwóch lat mamy taką propozycje 600zł/900 zł  dla przeglądów pogwarancyjnych . Klienci najczęściej wybierają wersję za 900 zł brutto. Jeżeli potrzebna jest pieczątka z ASO bo auto będzie sprzedawane to wybór pada na...600 zł  :)

Panie Andrzeju,  jaka jest różnica w zakresie czynności pomiędzy wersjami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2018 o 11:33, Karas napisał:

nie za bardzo rozumiem jak można ukraść olej

mechanik za każdym przeglądem dostaje przydział oleju z beczki w ilości nominalnej co do pojemności silnika nie jest wielką tajemnicą że tyle nigdy nie wchodzi (szczególnie przy używaniu odsysarki bo wtedy zostaje powyżej 0,5l w silniku). Resztki oleju zawsze zlewa się do jednego pojemnika i trzyma w zapasie po kilkunastu przeglądach czyli np 2-4 tygodniach pracy można spokojnie uzbierać 5l zlewek różnego nowego oleju który potem wlewa się jakiemuś jeleniowi a jego pojemnik wędruje do samochodu szanownego majstra.

Każdy majster ma taki baniaczek z końcówkami wlewanych olejów choćby po to żeby w przypadku jego błędu i wycieku nowego oleju z silnika nie płacić za nowy ale wlać swój zapas.

Dlatego nie opłaca się przynosić swojego oleju na przeglądy bo prawdopodobieństwo kradzieży rośnie wraz z ceną kupionego oleju a sustina jest jednym z najdroższych ;)

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ostatnio koszty serwisu xv w miejscowym Aso.

wyniana oleju po pierwszych 5000 km koszt 550 zl

I przegląd po 15 tys lub 24 m koszt 1200 i tak samo II i III. Przegląd IV koszt 1600 z uwagi na wymianę oleju w skrzyni biegów ( cvt)

koszmarnie drogo nie jest ale do tanich nie należy tym bardziej ze I przegląd to wymian oleju z filtrem a reszta to czynności kontrolne czy myle sie?

Czy w waszych aso wyglada to podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

Sprawdzałem ostatnio koszty serwisu xv w miejscowym Aso.

wyniana oleju po pierwszych 5000 km koszt 550 zl

I przegląd po 15 tys lub 24 m koszt 1200 i tak samo II i III. Przegląd IV koszt 1600 z uwagi na wymianę oleju w skrzyni biegów ( cvt)

koszmarnie drogo nie jest ale do tanich nie należy tym bardziej ze I przegląd to wymian oleju z filtrem a reszta to czynności kontrolne czy myle sie?

Czy w waszych aso wyglada to podobnie? 

Nie, ceny są w kilku serwisach korzystniejsze (dla klienta oczywiście ;-)).  Z czynności to na każdym przeglądzie miałem czyszczone zaciski i klocki hamulcowe oraz inne drobne czynności jak smarowanie zawiasów drzwi i klap. 

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaMis napisał:

Przegląd IV koszt 1600 z uwagi na wymianę oleju w skrzyni biegów ( cvt)

 

Ciekawe, że proponują wymianę oleju w CVT w standardzie? Bo wymiana jako taka nie jest w ogóle przewidziana (chociaż zapewne lepiej zrobić)

 

1 godzinę temu, MaMis napisał:

Czy w waszych aso wyglada to podobnie? 

 

U mnie ceny trochę lepsze, ale zdaje się Gdańsk ma trochę monopol? tzn. daleko do innego aso

 

W sumie jak nie robisz dużych przebiegów, to od biedy wystarczą 2 przeglądy w aso (1 i 2 rok), a trzeci już można zrobić dowolnie, bo i tak koniec gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

koszt 1600 z uwagi na wymianę oleju w skrzyni biegów ( cvt)

 

taniocha

wymiana oleju w cvt po 60tys kosztowala ok 1000 netto

 

18 minut temu, GREGG napisał:

proponują wymianę oleju w CVT w standardzie?

 

zalezy gdzie, sam znam dwa aso gdzie nie tylko proponuja ale tez wymieniaja

po wymianie adaptacja skrzyni i jazda probna

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

 

Ciekawe, że proponują wymianę oleju w CVT w standardzie? Bo wymiana jako taka nie jest w ogóle przewidziana (chociaż zapewne lepiej zrobić)

 

 

U mnie ceny trochę lepsze, ale zdaje się Gdańsk ma trochę monopol? tzn. daleko do innego aso

 

W sumie jak nie robisz dużych przebiegów, to od biedy wystarczą 2 przeglądy w aso (1 i 2 rok), a trzeci już można zrobić dowolnie, bo i tak koniec gwarancji 

 

robię około 15 k rocznie a nawet mniej 12-13 ( zależy gdzie na wakacje pojadę) 

4 godziny temu, GREGG napisał:

 

Ciekawe, że proponują wymianę oleju w CVT w standardzie? Bo wymiana jako taka nie jest w ogóle przewidziana (chociaż zapewne lepiej zrobić)

 

 

U mnie ceny trochę lepsze, ale zdaje się Gdańsk ma trochę monopol? tzn. daleko do innego aso

 

W sumie jak nie robisz dużych przebiegów, to od biedy wystarczą 2 przeglądy w aso (1 i 2 rok), a trzeci już można zrobić dowolnie, bo i tak koniec gwarancji 

 

Może i monopol w regionie jest ale w przypadku rażących różnic nie widzę problemu aby przy okazji zrobi sobie wycieczkę krajoznawczą do innego miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GREGG napisał:

adaptacja?

 

czary mary z komputerem, potem wolna jazda do rozgrzania skrzyni

o ile pamietam ma to zwiazek z zaprogramowaniem kasety i cisnienia w elektrozaworach(?)

przeciez osobiscie tego nie robilem tylko szef, ja tylko bylem sponsorem tej operacji ;)

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, OBK CVT napisał:

 

czary mary z komputerem, potem wolna jazda do rozgrzania skrzyni

o ile pamietam ma to zwiazek z zaprogramowaniem kasety i cisnienia w elektrozaworach(?)

przeciez osobiscie tego nie robilem tylko szef, ja tylko bylem sponsorem tej operacji ;)

 

 

Nie wiedziałem, że po wymianie oleum w CVT trzeba jeszcze robić jakieś czary-mary :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOMA52 napisał:

Tak, np. poziom oleju jest zdefiniowany w podręczniku serwisowym dla jego określonej temperatury.

 

No tak, ale  "zaprogramowanie kasety i cisnienia w elektrozaworach" to już brzmi groźnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...