Skocz do zawartości

Przeglądy - czy warto w ASO ?


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Przy moim przebiegu (35K) wymiana nie jest jeszcze potrzebna ale przyznał że pomimo braku zaleceń do tej czynności, należy to zrobić po 60K.

A zapomniałem: bardzo zalecił wykonanie konserwacji podwozia. Pokazywał mi już niezłe ogniska korozji u mnie (jeszcze nie groźne, a samochód stoi w ciepłym garażu podziemnym). Zaczyna się od wszystkich nakrętek i śrub. Potem przechodzi na blachy. Winą jest słabe fabryczne zabezpieczenie śrub (brak) oraz transport morski który potrafi dokonać cudów i jak mówił przychodziły do dealera już zardzewiałe modele. Cena - porządnej konserwacji to koło 1.8K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Garibaldi napisał:

[...]To moja opinia - i moje przemyślenia - dla mnie to nowy mechanik do końca żywota mojego XV. Chłopaki z tego serwisu naprawdę znali się na rzeczy. Na setki moich pytań odpowiadali cierpliwie i sensownie. Dowiedziałem się co w moim modelu najczęściej się psuje na co zwracać uwagę co samemu robić .,... (np by nie zabić brudem chłodnicy). Ciekawe Tipsy. Raczej temat nie do ogarnięcia w ASO.

 

Chyba wiem gdzie byłeś ;) Ja tam jeżdżę od siedmiu lat.

 

I to jest dla mnie kwintesencja dobrego mechanika:

  • staranność
  • znajomość procedur i technologii (np. mało który mechanik wie, że subaru zaleca inny smar do wewn. przegubów półosi niż do zewnętrznych)
  • znajomość specyfiki modelu (gdzie trzeba podłubać lub posmarować, żeby za chwilę nie było problemów)
  • komunikatywność (tak tak, to naprawdę działa cuda)

O takich banałach jak uczciwość nie będę pisał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Knurek1111 napisał:

Chyba wiem gdzie byłeś ;) Ja tam jeżdżę od siedmiu lat.

 

Na południu Polski jest dużo specjalistów - (nie ASO) od Subaru . Niestety na północy (konkretnie okolice Trójmiasta), jest z tym znacznie gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
9 minut temu, MaMis napisał:

Rozumiem, że to w ramach przedłużonej gwarancji? 

Nie, standardowa gwarancja to 5 lat lub 160.000 kilometrow w zaleznosci co nastapi wczesniej, przedluzona gwarancja ma 8 lat lacznie czyli o 3 moge przedluzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OA77 napisał:

Nie, standardowa gwarancja to 5 lat lub 160.000 kilometrow w zaleznosci co nastapi wczesniej, przedluzona gwarancja ma 8 lat lacznie czyli o 3 moge przedluzyc

Książka gwarancyjna w pkt 4.2.1 jasno mówi o 24 mc lub 100 tys km z opcją przedłużenia do 36 mc lub 100 tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce jest inaczej, w Niemczech jest inaczej

 

Wir kennen unsere Produkte genau und wissen, dass auch Sie sich darauf verlassen können. Und weil wir so sicher sind, geben wir Ihnen unser Wort gleich fünfmal. In Form von einzigartigen Garantien

  • 5 Jahre Garantie* bis 160.000 km
  • 5 Jahre Schutzbrief bis 160.000 km
  • 12 Jahre Garantie gegen Durchrostung
  • 3 Jahre Garantie gegen Oberflächenkorrosion
  • 2 Jahre Garantie* auf Original-Ersatzteile und Zubehör 

* 5 Jahre Vollgarantie bis 160.000 km. Die gesetzlichen Rechte des Käufers bleiben daneben uneingeschränkt bestehen.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Książka gwarancyjna w pkt 4.2.1 jasno mówi o 24 mc lub 100 tys km z opcją przedłużenia do 36 mc lub 100 tys km.

 

Hm, nasza STRAsz ma 3 lata gwarancji fabrycznej (lub 100.000km), która dodatkowo przedłużyliśmy do 5 lat (lub 150.000km). 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...