Skocz do zawartości

Tribeca B9 zarzuca zadem


renegat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do posiadaczy Beki. Jakie macie wartosci geometri ustawione? Na 0 czy testowaliscie innych ustawien? Mnie nosi na sliskiej nawierzchni a na dodatek kazdy wyjaz w prawo czy w lewo na skrzyzowaniu przy dodaniu gazu konczy sie zarzucaniem tyłu i uruchamianiem systemu stabilizacji toru jazdy

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez renegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie parametry podane są w manualu, ale jadąc na warsztat gdzie mają elektroniczne przyrządy pomiarowe, po wklepaniu w komputer marki i modelu, komputer wydobywa te dane i diagnosta ustawia do tych danych. Jeśli geometria całkowita kół (przód i tył) mieści się w tolerancji, nie masz żadnych luzów w zawieszeniu, opony napompowane do fabrycznych ciśnień to nie powinno nosić po śliskim, jeśli nosi to raczej coś jest przestawione i do sprawdzenia stan zawieszenia i korekta geometrii.

Mnie kilka razy wyniosło tył przy włączaniu się do ruchu, wykonując skręt 90 stopni na bardzo śliskiej nawierzchni krótko po odpaleniu silnika, gdzie silnik pracował na podwyższonych RPM, wykonuję delikatnie skręt i czuje że tył nadrzuca, oddaje nogę z gazu, kontra kierownicą a tył dalej nadrzuca, po sekundzie odpuszcza, ale to jest spowodowane systemem przeniesienia napędu a nie problemami z geometrią.

 

aha i tytuł tego wątku powinien być zmieniony, bo jest dość ogólny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy Beki. Jakie macie wartosci geometri ustawione? Na 0 czy testowaliscie innych ustawien? Mnie nosi na sliskiej nawierzchni a na dodatek kazdy wyjaz w prawo czy w lewo na skrzyzowaniu przy dodaniu gazu konczy sie zarzucaniem tyłu i uruchamianiem systemu stabilizacji toru jazdy
 
 
 
 
 
 

Aktualnie jesteśmy w drodze na Nord Kapp. Jedziemy przez Rosję i po drogach mocno nie przygotowanych często bardzo oblodzonych. Nic nie nosi. f0e09b8734284ce7b235852f298a2b76.jpg

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2018 o 20:51, renegat napisał:

Witam mam pytanie do posiadaczy Beki. Jakie macie wartosci geometri ustawione? Na 0 czy testowaliscie innych ustawien? Mnie nosi na sliskiej nawierzchni a na dodatek kazdy wyjaz w prawo czy w lewo na skrzyzowaniu przy dodaniu gazu konczy sie zarzucaniem tyłu i uruchamianiem systemu stabilizacji toru jazdy

 

Dzisiaj miałem podobnie. Dynamiczne włączenie się do ruchu pod kątem 90st w prawo na śliskiej nawierzchni i tył lekko uciekał. Nie jakoś dramatycznie ale minimalna kontra była potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2018 o 20:15, remoo napisał:

Dynamiczne włączenie się do ruchu pod kątem 90st w prawo na śliskiej nawierzchni i tył lekko uciekał. Nie jakoś dramatycznie ale minimalna kontra była potrzebna.

 

W dniu 17.02.2018 o 11:57, remoo napisał:

Półroczne zimówki Nokian WR SUV 3.

 

pozostaje Ci delikatniej operować gazem przy tego typu manewrach, przyczyna jest raczej w systemie przeniesienie napędu 45/55, mocniej wciśniesz gaz na skręconych kołach i zanim system zadziała to masz odczucie uciekania tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...