Skocz do zawartości

Renowacja hamulców


LeśnikXT

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wie ktoś może gdzie w Łodzi lub okolicy znajdę speca żeby naprawił mi zerwany gwint w zacisku hamulcowym  złote sti brembo ? (metodą zaspawania i gwintowania na nowo czy rozwiercenia i wstawienia nagwintowanej tulei a może inna metodą ) Podobno nie jest to takie proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w warsztatach ślusarskich jakoś po goglach znajdź. Możesz też spytać tam gdzie robią głowice. Albo sami ogarną albo pokierują. Wystarczy nagwintować i helicoila wkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik straszy mnie, że helicoila to złe rozwiązanie do zacisków hamulcowych, nie wiem już co myśleć :wacko:

Naprawiałem kilkakrotnie zaciski z STI helicoilem, żadnych problemów nie zauważyłem, a gwint jest mocniejszy niż seryjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LeśnikXT napisał:

Mój mechanik straszy mnie, że helicoila to złe rozwiązanie do zacisków hamulcowych, nie wiem już co myśleć :wacko:

Skoro do bloku silnika się nadaje, to do zacisku hamulcowego też się nada. :D

Możesz przytoczyć słowa mechanika? Dlaczego obawiał się naprawy tą metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Umiejętnie osadzony helicoil to bdb rozwiązanie. Pewne i pancerne. Dużo rzeczy fabrycznie  nowych ma helicoile, np elementy alu będące częściami maszyn, gdzie wkręca się w nie inne części, czy kalamitki. Nie wykluczam, że  w motoryzacji też się tak robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LeśnikXT napisał:

Mechanik  mi sugerował, że helicoil  nie nadaje się do zacisków bo zbyt często się je rozkręca a helicoil do tego się nie nadaje 

Jak często regenerujesz ten zacisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...